Sponser

4.11.2012 otevřeno: 1115 x

Zlíňanky vybojovaly druhé interligové vítězství

Deváté interligové kolo uzavřelo měření celků ze spodních pater tabulky - Hradce a Zlína. Zápas poznamenala nervozita, nakonec se ale z vítězství radovaly domácí hráčky Zlína.

WHIL - 9. kolo

Zlín – Jindřichův Hradec 28:25 (13:10)

Velmi vyrovnané bylo utkání mezi Zlínem a Jindřichovým Hradcem. Vedění se ujaly hostující házenkářky, pak ale skoro celou třicetiminutovku dotahovaly minimální náskok Zlíňanek, ještě ve 25. minutě bylo skóre 9:9. Až v poslední předpřestávkové pětiminutovce si domácí házenkářky vytvořily tříbrankový náskok a právě v tomto okamžiku prakticky rozhodly o svém vítězství. Na začátku druhé půle totiž Jihočešky pod tlakem kupily nedovolené zákroky a domácí hráčky přesilové hry využívaly. Ve 40. minutě to bylo 19:13. Blýskla se hlavně Sobieská. Ve 47. minutě sice znovuprobuzené Hradečanky korigovaly ztrátu na rozdíl dvou gólů (21:19), blíž si je ale Zlín k tělu nepustil. Domácí házenkářky uhlídaly tříbrankové vítězství.

Nelepší střelkyně Zlína: Sobieská 5, Brandová 4/3, Šviráková 4

Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 6/2, Krupicová 6/4, Horečková 4

Sedmimetrové hody: 4/3 - 8/6, vyloučení: 5 – 6, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 205