Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.3.2013 otevřeno: 1579 x

Sobotní interliga slibuje samá dramata

Velmi výjimečně se celé 23. kolo interligy odehraje v jednom jediném odpoledni a to bude skutečně nabitý atraktivními házenkářskými duely. Týmy ze špičky Poruba a Michalovce se utkají na východě Slovenska, další vyrovnané měření slibují i zápasy hrané v Písku, Veselí a Partizánskem. Neodpočine si ani Most, ten čeká ve čtvrtfinále Challenge cupu polský Košalín.

 

WHIL - 23. kolo

 

 

Zlín – Nitra, sobota 9. března, 14:00 hod.

Zlíňanek se před utkáním s Jindřichovým Hradcem ujal nový kouč. Mentální. Jiří Kastner pomáhá v rozvoji řadě špičkových sportovců, českých olympioniků. A jeho přispění bylo pro Zlíňanky opravdovou vzpruhou. „Na pět minut před zápasem s námi zůstal sám v šatně. Řekl nám pár motivačních vět a dal první úkol - ať máme radost ze hry, protože to je ve sportu nejdůležitější. Po utkání nás pochválil, že jsme úkol splnily. Viděl, že se z házené radujeme,“ řekla v rozhovoru pro idnes.cz mladá zlínská spojka Šárka Marčíková, která se s Kastnerem setkala už v juniorské reprezentaci. Zlíňanky tak konečně přetrhly šňůru deseti proher a další vítězství by si mladý zlínský kádr, který v letošní sezóně hlavně sbírá zkušenosti, měl připsat v sobotu v zápase proti beznadějně poslední Nitře. Ta měla v minulém kole volno a vzpamatovávala se z jedenáctibrankové nálože, kterou dostala od Jindřichova Hradce. Snad jen právě utkání ve Zlíně a následně duel proti Písku dává Nitrankám vzhledem k tabulkovému postavení alespoň teoretickou šanci bodovat, ovšem ani na podzim proti těmto celkům Nitranky neurvaly ani jediný bod, a tak je vítězství v sobotním měření pro Zlín prakticky povinností.

 

První vzájemný zápas sezóny:
Nitra – Zlín 27:35 (16:16) 

 

Jasmínka Vargová se snaží pozvedat prapor Nitry. I přes obrovskou snahu její i jejích spoluhráček ale Nitra ani čtyři kola před koncem základní části WHIL nemá na kontě ani jediný bod!

Foto Alex Wipf

 

Písek – Jindřichův Hradec, sobota 9. března, 15:00 hod.

Jihočeské derby se chystá v Písku. V minulém kole měly na body šanci házenkářky Hradce, ovšem nedokázaly se vyrovnat s vlastní nervozitou, zaskočila je tvrdá hra psychologem namotivovaného Zlína a pustily tak právě házenkářky z Baťova města v tabulce před sebe. Ani Písečanky nedokázaly navázat na skvělý výsledek, který uhrály proti Šaľe. Slávistky jim nedaly šanci a vyprovodily je s nákladem třinácti gólů. Pravidelnými střeleckými oporami Jindřichova Hradce jsou Krupicová s Eliášovou a Kohoutovou, těm se bude snažit vzdorovat Borovská. Písek ztrácí na Hradec v tabulce jen jediný bod a právě vyrovnaná situace na „chvostu“ je vlastně druhým ohniskem tabulky. Hrozbě baráže by se jistě chtěly vyhnout všechny tři momentálně ohrožené celky. Přece jen, patnáctibodová Olomouc má na své pronásledovatele luxusní náskok.

 

První vzájemný zápas sezóny:
Jindřichův Hradec – Písek 24:23 (10:11) 

 

 

Veselí n.M. – Slavia, sobota 9. března, 17:00 hod.

Jedním z nejatraktivnějších zápasů kola by mohlo být měření Veselí a Slavie. Veselanky pod novým kučem Kumpánem v minulém kole na palubovce Šaľy poprvé prohrály. Po dvou veselských výhrách se z vítězství radoval soupeř Panenek a v jeho dresu i exVeselanka Súkenníková. Veselanky už zcela jasně budou patřit do horní čtverky mezi českými celky, šestá příčka interligové tabulky se ale Panenkám jistě nelíbí. Přitom podle Kumpána byla Šaľa těžším soupeřem než Poruba, kterou vyprovodily Panenky ze Slovácka bez bodu. „Bohužel v sobotu jsme se na každý gól neuvěřitelně nadřeli. Naproti tomu hráčky Dusla se prosazovaly až moc lehce," řekl veselský kouč Hodonínskému deníku. Do zápasu se Slavií se podle něj tým musí z chyb poučit. „Musíme se vrátit zpátky ke koncentraci a zodpovědnosti. Musíme hrát naplno od první do poslední minuty, jinak bychom totiž mohli dostat tvrdou lekci," dodal pro Deník Kumpán. To slavistický trenér Hlavatý své svěřenkyně po zápase chválil a určitě nebude chtít zaváhat ani na Slovácku. Vždyť právě duel Slavie s Veselím bude přímým soubojem o čtvrtou příčku, který můžete sledovat v přímém přenesu na Sportživě.cz.

 

První vzájemný zápas sezóny:
Slavia – Veselí n. M. 30:20 (17:8) 

 

Olomouc – Šaľa, sobota 9. března, 17:30 hod.

Téměř rozdílem třídy porazily Porubanky hanácký celek. Přitom Olomoučanky se zejména v poslední době prezentují velmi sympatickými výkony. V jejich dresu se na palubovku vrátila po podzimních zdravotních problémech výrazná postava ženské házené Lucie Fabíková (analýzu jejího návratu čtěte zde!). Olomouc se sice drží v bezpečí tabulky s obrovským náskokem na celky z dolních pater, ovšem Šaľanky si jistě nebudou chtít zopakovat „misi Písek“ a jistě budou usilovat o dotažení se na čtvrtou Slavii, kterou čeká právě nevyzpytatelný zápas s Veselím. Kanonýrky Szarková se Súkenníkovou určitě zabojují i v Olomouci o další body pro stíhací jízdu za Slavistkami, ovšem reprezentační brankářka Raníková by jim cestu za vítězstvím mohla výrazně ztížit.

 

První vzájemný zápas sezóny:
Šaľa – Olomouc 37:23 (16:10) 

 

Olomučanky se v tuto chvíli "ukrývají" v "bezpečném" středu tabulky. V sobotu ale na úrodnou Hanou zavítají Šaľanky a ty umí být tvrdé. Krásným olomouckým házenkářkam ale ani tak jistě úsměv z tváře nezmizí a poperou se o nejlepší výsledek.

Foto Alex Wipf

 

Michalovce – Poruba, sobota 9. března, 17:30 hod.

Soubojem „gigantů“ a šlágrem kola je zápas Michalovců s Porubou. Východňárky si po utkání s Mostem, od kterého se očekávala podobně napínavá podívaná jako od souboje Michalovců s Ostravankami, měly odpočinout v Senci. Paradoxně právě zápas se Sencem byl naopak výrazně dramatičtější než měření s Černými Anděly (Senec – Michalovce 27:28, Michalovce - Most 32:22). Když se Poruba se slovenským mistrem utkala naposledy, zvítězily Ostravanky o jediný gól. Michalovce by teď rády Porubě porážku oplatily. Vždyť právě toto vítězství by jim dalo šanci dotáhnout se na jediný bod rozdílu k Andělům, které místo interligové pauzy čeká utkání Challenge cupu. Szöllösiová, Snopová nebo Tregubová jsou střeleckými jistotami silného slovenského týmu, který zezadu jistí velezkušená Černá. Hvězdnými jmény nabitý tým Poruby to tak bude mít na východě Slovenska opravdu těžké a my se můžeme těšit na zajímavou a napínavou podívanou, kterou si jistě nenechá ujít minimálně tisícovka fanoušků, kteří pravidelně plní tribuny Chemkostav arény.

 

První vzájemný zápas sezóny:
Poruba – Michalovce 28:27 (15:10) 

 

 

Mládí a agresivita versus zkušenost a rozvaha. I to může být sobotní zápas mezi Porubou a Michalovci.

Foto Alex Wipf a Štefan Madaras 

 

Partizánske – Senec, sobota 9. března, 17:00 hod.

Další vyrovnaný zápas slibuje střetnutí Partizánskeho se Sencem. První jmenovaný odjel s náloží z Mostu, naopak Senec, byť je v tabulce celých pět bodů za Partizánskym, pěkně potrápil jasného favorita z Michalovců. Od odchodu trenéra Hlavatého se Partizánske hledá. Naposledy vyhrálo o jediný gól v 18. kole v zápase s Veselím a od té doby na body hráčky Partizánskeho čekají. Nutno ovšem říct, že se v těchto zápasech utkaly právě s Mostem a Michalovci. Ani po zápase se Sencem je nečekají snadné souboje, a tak tento tým určitě bude chtít bodovat alespoň v sobotu proti Senci. Ovšem Senec ukazuje, že letos dokáže překvapit kdykoliv a kohokoliv a i poslední vzájemný souboj těchto dvou celků byl na podzim zcela vyrovnaný. Tento zápas tak slibuje napínavou podívanou, byť jeho výsledek v tuto chvíli na pořadí tabulky nebude mít bezprostřední vliv.

 

První vzájemný zápas sezóny:
Senec – Partizánske 22:23 (9:12)