TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.5.2013 otevřeno: 1107 x

Pozvánka na poslední interligový víkend sezóny 2012/13

Poněkud ve stínu finálového duelu Mostu v Challenge Cupu proběhne neúplné poslední kolo letošního ročníku nejvyšší soutěže házenkářek – rozhodovat se bude o stříbru i barážové poslední příčce.


Nadcházející víkend měl být posledním herním termínem letošního ročníku WHIL. Ve slovenském play-off je jasno o mistryních, titul s přehledem uhájily Michalovce, a zítra se tam rozhodne také o držitelkách bronzových medailí, neboť k pátému zápasu dospěla série Partizánske vs. Senec. V české nadstavbové fázi program narušilo úspěšné tažení Mostu evropskými poháry, které v kombinaci s ochotou všech zúčastněných přesunout zápasy Černých Andělů v rámci 5. a 6. nadstavbového kola až do příštího týdne, znamená, že se sezóna protáhne až do 15. května.

 

 

Osobní souboje českých reprezentantek Hany Kutlvašrové (v bílém) a Michaely Hrbkové (č. 10) mohou v neděli výrazně
ovlivnit boj o české stříbro mezi Slavií Praha a Sokolem Poruba. Foto: A. Wipf.

 

 

Rozuzlení se však určitě dočká situace ve skupině o udržení, kde se bude bojovat o 5. místo, mající vliv na práva účastnit se evropských pohárů v příští sezóně a především se rozhodne o poslední příčce, která bude znamenat barážová střetnutí s vítězkami 1. ligy, házenkářkami mladého západočeského klubu HC Plzeň. Teoreticky se může v neděli vyřešit také poslední tajenka boje o medaile a to v závislosti na výsledek utkání Slavia – Poruba.
 

 

 

Slavia Praha (3. místo, 39 bodů) – Poruba (2. místo, 41 bodů)
neděle 12. května, 17.00 hod, PP Sportzive.cz
 

 

Zatím stříbrná Poruba totiž míří na půdu dosud třetí Slavie Praha, která má ještě šanci obhájkyně titulu odsunout na bronzový stupínek. Slavistky, které v nadstavbové fázi ještě neprohrály, ztrácí na Porubu dva body a v případě nedělní výhry by se na ni dotáhly a s ohledem na vzájemnou bilanci by se natlačily před Moravanky. Poruba má 14. května k dispozici odsunutý domácí duel s Mostem, ve kterém by ještě mohla přidat klíčové body, ale o svém stříbru by dozajista ráda rozhodla už v neděli na Slavii – stačí ji k tomu i remíza. Zápas bude přenášen v přímém přenosu na internetovém portále České televize, Sportzive.cz, a bude opět přehlídkou českých reprezentantek z obou klubů, které se již brzy sejdou k přípravě před kvalifikací o MS 2013.
 

Vzájemné zápasy WHIL 2012/13
Slavia Praha – Poruba 34:33 (18:14)
Poruba – Slavia Praha 33:29 (20:17)
Poruba – Slavia Praha 32:32 (13:12)

 

 

 

Olomouc (5. místo, 12 bodů) – Písek (6. místo, 11 bodů)
sobota 11. května, 17.30 hod.
 

Ve skupině o udržení se hrají dvě utkání a obě mají potenciál zamíchat pořadím. Olomoučanky zatím drží pátou příčku, ale pouhý bod zpět je Sokol Písek, který jednak zažívá obdobnou sezónu jako Hanačky, a po tristním roce 2012 předvádí v letošním kalendářním roce o třídu lepší házenou, jednak potvrzuje i svůj vlastní trend z posledních sezón, kdy mu v jarní části graduje forma. Zápas bude rozlučkový pro olomouckou oporu Barboru Raníková, která po sezóně míří do Mét, špičkového evropského klubu, v němž se úspěšně představila v minulosti další gólmanka „Zory“ a české reprezentace, Lenka Černá.

Vzájemné zápasy WHIL 2012/13
Olomouc – Písek 33:17 (14:7)
Písek – Olomouc 23:24 (10:13)
Písek – Olomouc 28:26 (12:11)

 

 

Jindřichův Hradec (8. místo, 1 bod) – Zlín (7. místo, 3 body)
sobota 11. května, 18.00 hod.

 

Klíčový duel boje o udržení pak čeká Zlín, který si v nadstavbě zkomplikoval pozici, když doma nedokázal zdolat poslední Jindřichův Hradec a teď k Vajgaru bude mířit v pozici celku, který nesmí prohrát. Dva body pro domácí by totiž znamenaly lepší vzájemnou bilanci pro Jihočešky a jejich posun na sedmou příčku mezi českými celky. Do baráže by v takovém případě směřovaly Valašky, které ale mají stále na sedmé příčce dvoubodový náskok vzešlý z bonifikace po základní části WHIL, a k udržení interligové příslušnosti jim stačí i remíza. Jindřichův Hradec je ale obzvlášť v domácím prostředí extrémně nepříjemným a zápas je tak zcela otevřený.

Vzájemné zápasy WHIL 2012/13
Zlín - Jindřichův Hradec 28:25 (13:10)
Jindřichův Hradec – Zlín 25:30 (11:12)
Zlín - Jindřichův Hradec 25:25 (10:15)