Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.5.2013 otevřeno: 3285 x

Vítězství v první lize vybojovaly mladičké házenkářky HC Plzeň, teď se chystají na baráž

V prvním květnovém týdnu byla dobojována první liga žen. Přehledem jejích výsledků začneme naše ohlédnutí za ženskými soutěžemi. Vítězství patří mladému klubu HC Plzeň, jehož barvy hájí v první lize družstvo mladičkých házenkářek. Ty teď čeká velká zkouška - baráž s interligovým Zlínem. DOPLNĚNY NOVÉ FOTOGRAFIE!

 

1. liga žen

 

Loňskou sezónu završily házenkářky HC Plzeň na páté příčce. Letos už byly vítězné, když se 34 body za sebou nechaly celky „interligových Béček“, tedy Slavie, Olomouce, Zlína a Poruby, stejně jako družstvo Otrokovic a dalších tradičních házenkářských center. „Před rokem jsme si dali za úkol, že během dvou až tří let bychom chtěli postoupit do Interligy. Letos jsme to ještě neplánovali, možná na to ani nejsme připraveni, ale v týmu a celém klubu panuje ohromné nadšení. Řekli jsme si, že do toho určitě chceme jít a uděláme pro to maximum, ale ještě musíme vyřešit mnoho otázek. A hlavně projít baráží,“ říká s velkým zápalem trenérka týmu a prezidentka klubu HC Plzeň Libuše Škvařilová.

 

Mladý celek HC Plzeň bojoval o úspěch v 1. lize. Výsledek, kterého družstvo dosáhlo, je nad očekávání vedení klubu.

Foto Alex Wipf

 


Vítězné prvoligové družstvo je složeno především z velmi mladých hráček. S výjimkou jediné jsou všechny házenkářky na soupisce HC Plzeň ročník narození 1990 a mladší. „Většina hráček jsou věkem ještě dorostenky. V klubu stavíme na práci s mládeží a ta se nám vyplácí. Tyto hráčky vedeme už od minižáků. Holky jsou do hry zapálené, trénují, čtyřikrát, pětkrát týdně, což je víc, než v jiných prvoligových klubech. Teď se navíc rekonstruuje hala, a tak abychom se na trénink dostaly do jiných prostor, vstávají hráčky na tréninky třeba na šest hodin ráno. S mládím jde ruku v ruce i jistá míra nezkušenosti. Ale myslím si, že na tento tým se nám, trenérům, podařilo přenést naše nadšení, které do práce s mládeží vkládáme, a hráčky na sobě pracují. Jsou nesmírně perspektivní,“ vyznává se zkušená trenérka Škvařilová. A klub, jenž loni oslavil teprve deset let od svého založení, už má v řadách svých odchovanců opravdu velmi zajímavá jména, která figurují v základních sestavách mládežnických reprezentací jako je Markéta Jeřábková, Andrea Vlachová, Michaela Janoušková či Milan Škvařil.

 

Markéta Jeřábková je velkým talentem české mládežnícké reprezentace a druhou nejlepší střelkyní letošního ročníku první ligy.

Foto Alex Wipf


Závěr sezóny týmu zkomplikovala řada zranění. Do Zlína například družstvo jelo s jedinou hráčkou na střídání a velká marodka trápí družstvo i před blížící se baráží. I tak si ale družstvo do baráže věří. V případě úspěchu však vedení klubu čeká řada nelehkých rozhodnutí. „Uvědomujeme si velmi dobře, že působení ve WHIL bude ekonomicky nesmírně náročné. Jednáme s městem o podpoře a sháníme další partnery. Otázkou bude před další sezónou i doplnění kádru, protože ten je v tuto chvíli velmi úzký. Zároveň jsme si vědomi toho, že pokud setrváme v první lize, některé hráčky možná odejdou hrát jinam. Hlavně pro naše reprezentantky se už objevily nějaké nabídky. A my rozhodně nechceme našim hráčkám bránit v rozvoji! V klubu jsme se ale všichni shodli na tom, že pokud uspějeme v baráži, uděláme vše pro to, aby se u nás Interliga hrála!“ uzavírá Škvařilová.

 

    z v r p skóre b
1. HC Plzeň 20 16 2 2 548 :428 34
2. Slavia B 20 14 2 4 516:408 30
3. Otrokovice 20 14 0 6 522:444 28
4. Poruba B 20 11 0 9 485:439 22
5. Kunovice 20 10 1 9 487:443 21
6. Kobylisy 20 10 0 10 475:490 20
7. Olomocu B 20 10 0 10 550:518 20
8. Zlín B 20 10 0 10 539:545 20
9. S. Vršovice 20 6 0 10 481:503 16
10. H. Brod 20 3 0 17 398:592 6
11. SVŠ Plzeň A 20 1 1 18 357:548 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loňské vítězky první ligy, Slavia B, letos zaostala za HC Plzeň o čtyři body. Některé talenty tohoto týmu pro letošek posílily slavistické Ačko a družstvo se tak v mnoha zápasech muselo obejít bez hráček jako je Eliška Jačková, Tereza Pokorná nebo Petra Kudláčková. I tak ale družstvo prohrálo v celé sezóně jen čtyřikrát a v závěru mu patřilo druhé místo.

 

 

Souboj mezi Slavií B a HC Plzeň o první místo.

Foto Alex Wipf

 

Třetí příčka patřila výběru Otrokovic. Ty si oproti loňsku polepšily o jednu příčku, bramborové medaile vyměnily za bronzové, na čemž se celkem 158 brankami z 522 otrokovických v této sezóně podílela nejlepší střelkyně soutěže Júlia Varhaníková, která za sebou nechala právě plzeňskou reprezentantku Jeřábkovou.

 

Tři sekundy před koncem zařídila Jeřábková v souboji se Slavií vyrovnání na 20:20 a tím i titul pro HC Plzeň. V týmu zavládla ohromná radost.

Foto Alex Wipf

 


Rozdíl mezi druhým a třetím celkem soutěže byl pouhé dva body, to čtvrtá Poruba B ztrácela na medailové příčky už výrazněji. Ovšem tabulka mezi čtvrtým a osmým místem byla už opět velmi "našlapaná" a hned pět celků se tísnilo v tříbodovém rozmezí. Beznadějně poslední příčka patřila Plzni. Ovšem tentokrát týmu SVŠ Plzeň A, který za celou sezónu vybojoval jen jednu remízu a jediné vítězství v 10. kole v souboji s Porubou B.

 

 

Brablcová z týmu Kunovic byla nejlepší střelkyní sedmimetrových hodů v této sezóně.

Foto Alex Wipf

 

Z Plzně do Poruby je to přes celou republiku. Alex WIpf zachytil tým SVŠ Plzeň na hlavním nádraží v Praze v 7 hodin ráno na cestě na zápas do Poruby.

Foto Alex Wipf

 


O tom, jaké bude složení interligy a první ligy pro příští sezónu se bude rozhodovat 26. 5. 2013 v 16,00 hodin v hale Slavie VŠ v Borském parku v Plzni, kde se proti sobě postaví tým HC Plzeň a HC Zlín. Hráčky se navzájem poměrně dobře znají, vždyť mnoho hráček zlínského B týmu, který působí právě v první lize, působí zároveň v interligovém Ačku. O výsledku baráže vás budeme informovat.