Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.5.2013 otevřeno: 2014 x

Mladé házenkářky se poperou o účast v interlize

Jsou mladičké, spousta z nich ještě může oblékat dorostenecký dres. Přesto se poperou o účast v nejvyšší československé ženské lize. Který z mladých týmů získávajících zkušenosti lépe zvládne barážový tlak?

 

Ambiciózní celek Plzně se veze na vítězné vlně, Zlín se trápil jak v základní části interligy, tak teď v nadstavbě. Jednu zásadní věc ale mají společnou – mládí! Většina hráček, které se už tuto neděli střetnou v prvním barážovém zápase, ještě chodí na střední školu. A to s sebou nese určitou emoční bouřlivost a hlavně nedostatek zkušeností. V neděli tak půjde hlavně o to, kdo lépe ustojí stres z důležitého utkání.

 

"Beru to hodně osobně. Před baráží jsem asi nervóznější než hráčky," řekla v rozhovoru pro iDnes předsedkyně zlínského klubu Daniela Sobieská. „Věřím, že baráž ustojíme. I když i scénář sestupu musí být připravený. Měl by dopad do struktury klubu, protože zaplňujeme všechny úrovně včetně první ligy. Ale jsme optimisty a sebevědomí v rámci toho, co víme, že umíme. Při vší úctě a respektu k soupeřkám nemůžeme do takového zápasu nastupovat s tím, že bychom si připouštěli neúspěch,“ dodala.

 

Zlínské mládí se jen těžko prosazovalo proti zkušeným interligovým celkům, například Michalovcům. Do baráže jde ale s vírou v úspěch. Foto Štefan Madaras

 


V Plzni se také nenacházejí v závidění hodné situaci. Rozsáhlá marodka ale není jedinou věcí, která přidělává starosti prezidentce klubu HC Plzeň Libuši Škvařilové. „Naposledy do Zlína jsme v soutěži jeli s jedinou hráčkou na střídání, trápí nás mnoho zranění. Před rokem jsme si dali za úkol, že během dvou až tří let bychom chtěli postoupit do Interligy. Letos jsme to ještě neplánovali, možná na to ani nejsme připraveni, ale v týmu a celém klubu panuje ohromné nadšení. Řekli jsme si, že do toho určitě chceme jít a uděláme pro to maximum, ale ještě musíme vyřešit mnoho otázek,“ uvedla už dříve pro ČSH Škvařilová.

 

 

Obrovská radost mladého plzeňského celku z vítězství v první lize. Zopakují si oslavný tanec i v baráži?

Foto Alex Wipf


Tou klíčovou otázkou je v Plzni stejně jako ve Zlíně otázka ekonomického zabezpečení. Ta málem „položila“ zlínskou interligu už před začátkem letošní sezóny. „Je to čistě o penězích. Jsme ve velké nevýhodě proti některým klubům. Zkoušíme tlačit na Zlínský kraj, ale ze dne na den to nezměníme. Rozšířili jsme sponzorskou základnu, jenže ekonomická situace ve firmách je palčivá,“ řekla iDnes Sobieská.


„Jednáme s Krajem, sháníme sponzory. Ale není to jednoduché. Jen málo kdo si uvědomuje, že pracujeme s mládeží, dáváme do toho obrovské nadšení a to je nejlepší prevence proti negativním jevům, které teď ve společnosti řešíme. Trenéry neplatíme, ale nějaké finance jsou pro běžný chod klubu prostě potřeba. A pro interligový obzvlášť. Vemte si jen to daleké cestování! V případě úspěchu v baráži toto bude zásadní otázka, kterou musíme vyřešit,“ řekla Škvařilová.


Jaká je tedy před baráží atmosféra v klubech, které se o postup střetnou? „Hodně nabuzená. Pondělní trénink probíhal v klidné atmosféře bez projevů nervozity. Ona ale samozřejmě je. Jde o hodně,“ uvedla Sobieská.


„Věříme si. Už kvůli hráčkám uděláme maximum pro to, aby se u nás Interliga hrála,“ uzavřela Škvařilová.
 

 

Rozpis baráže: 

HC Plzeň - Zlín 26.5. 16:00


Zlín - HC Plzeň 2.6. 15:00