Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.10.2013 otevřeno: 1135 x

Pozvánka na 6. kolo WHIL 2013/14

Po včerejší předehrávce Písku s Michalovcemi pokračuje v následujících dnech WHIL čtyřmi duely. Jak je vidí Dušan Poloz, jehož Most čeká v sobotu pohárová odveta na půdě Levangeru?

 

Opět přinášíme pozvánku na víkendový program interligy házenkářek z perspektivy některého z účastnických klubů - tentokrát mistrovského Baníku Mostu, konkrétně kouče Dušana Poloze. Most o víkendu sehraje odvetný duel v Poháru EHF, když bude v Levangeru hájit slibný pětibrankový náskok a zápas 6. kola WHIL tak s Veselím nad Moravou sehraje až 18. října. Kvůli pohárovým povinnostem předehrával svůj zápas v Písku již včera slovenský mistr z Michalovců, a jelikož už dnes před slovenskými televizními kamerami hostí Šaľa Partizanské, má interliga o víkendu na programu pouhá tři utkání. Dva z duelů následujících dní budou mít ale velice prestižní náboj a Dušan Poloz je označil za slovenský, resp. český šlágr kola – jde o souboje Šaľa vs. Partizánske a Slavia vs. Poruba.

 

 

Dnešní pozvánka na 6. kolo WHIL zprostředkovává názory trenéra Baníku Most a slovenské reprezentace, Dušana Poloze.
Foto: Z. Koza.

 

Šaľa (4. místo, 8 bodů) – Partizánske (3. místo, 10 bodů)
čtvrtek 10. října, 16.45 hod.
 

Na Slovensku bude šlágrem právě tento zápas, kdy se před televizními kamerami již ve čtvrtek představí momentálně neporažený celek hostí z Partizánskeho vedený Petrem Olšovským. Ten má letos k dispozici velmi kvalitní kádr s reprezentantkami Michnovou, Kertezsovou, Blažekovou,Hollou a skvělým brankářským duem Sulovská-Škvareninová a určitě bude chtít udržet neporazitelnost i v tomto duelu. Na druhé straně je domácí Šaľa týmem, který se drží v popředí tabulky WHIL už několik roků a dobře víme, že na této palubovce se jen tak lehce nevyhrává. Kolega Petrikovič bude mít k dispozici už i uzdravenou Evu Veselkovou a kvalita spojek Demajové s Szarkovou (ta hraje momentálně ve velké pohodě) i rychlonohých křídel Sukkenikové s Bizikové dává tušit velmi zajímavý duel se skutečně vysokou koncentrací slovenských reprezentantek. V tomto zápase mírně favorizuji domácí celek, ale jak jsem již naznačil, Partizánske bude určitě chtít potvrdit stabilitu svých výkonů.

 

Zlín (9. místo, 2 body) – Senec (10. místo, 2 body)
sobota 12. října, 16.00 hod.
 

 

V prvním víkendovém zápase by měl bodovat domácí celek a potvrdit zlepšující se formu z posledních kol. Je moc potěšitelné, že se po roční pauze dostává ve zlínském dresu zpět do formy Míša Budayová, protože je důležité pro českou házenou jako celek, aby takové osobnosti neustále (a pokud možno co nejdéle) obohacovaly náš sport. V posledních zápasech našla klid a herní pohodu i Šárka Marčíková a spolu s „Bebe“ Tothovou tvoří základní osu týmu. Jestliže k tomu připočteme vynikající trio brankářek Mahdáková, Turociová a Černá, pak je jisté, že to bude mít hostující celek ve Zlíně hodně těžké a jen obtížně bude moci myslet na další bodový zisk.

 

 

Olomouc (7. místo, 4 body) – Jindřichův Hradec (11. místo, 0 bodů)
sobota 12. října, 17.30 hod.
 

 

Ze strany domácích se dá očekávat plná mobilizace po nepříliš vydařeném zapase v Porubě a domácí kabina si určitě ani nepřipouští nic jiného, než že zlepší svůj výkon a Jindřichův Hradec porazí. Jenže máme v živé paměti nedávný velmi dobrý výkon holek z Hradce v Porubě, kde až v samotném závěru tým prohrál těsně o dva góly. Na straně domácích bude házenkářská kvalita, ale ke sportovnímu výkonu musí přidat na agresivitě a nasazení – pokud se jim to podaří, pak budou jistě v zápase naplno bodovat. Kvalita kádru je určitě na jejich straně, hráčky jako Salčáková, Gebre Selasie, Dostálová, Dederlová mají v této soutěži něco za sebou a pokud k tomu připočtu zkušenost a srdíčko Lucky Fabíkové, silně favorizuji domácí.

 

 

Slavia Praha (5. místo, 6 bodů) – Poruba (6. místo, 6 bodů)
neděle 13. října, 18.00 hod.
 

 

Druhý ze šlágrů tohoto kola se odehraje v neděli v Praze, kde velmi dobře nastartovaný domácí tým přivítá vicemistra z Poruby. Celek Slavie působí ve velké herní pohodě a až na malé klopýtnutí v Partizanskem neustále předvádí velmi kvalitní výkony, čemuž napomohlo i předsezónní rozšíření kádru a zdvojení postů. Údernost spojkové řady v čele s Kutlvašrovou, zkušenou Keclíkovou a dravou Jačkovou, k tomu vynikající křídla Knedlíková, Jonášová nebo Jedličková ukazují, že tým je vyvážen a nachystán letos bojovat o nejvyšší příčky - k tomu ale musí bodovat ve všech domácích zápasech, a tipuji, že se tak stane i v tomto případě. Poruba momentálně není kompletní a stabilitu výkonů moravského týmu ovlivňuje zvláště nemoc (a z ní vyplývající) absence Pavly Poznarové. Prouba má ale velký potenciál a při plně koncentrovaném výkonu může v Praze překvapit.

 

 

A jak vidí Dušan Poloz šance svého Mostu v dohrávce 6. kola?

 

 

Most (1. místo, 10 bodů) -Veselí nad Moravou (8. místo, 4 body)
pátek 18. října, 18.00 hod.

 


Náš tým čeká po evropské anabázi náročný program. Tento zápas se dohrává příští pátek po středečním čtvrtfinálovém utkání Českého poháru a budeme v něm chtít nadále udržet domácí neporazitelnost, která trvá již druhým rokem. Body budeme chtít i s ohledem na aktuální postavení v tabulce a pokud chceme pomýšlet na udržení se ve vedoucích patrech tabulky až do konce, nic jiného než výhry si v domácím prostředí ani nemůžeme dovolit. Hostující celek prošel velkou obměnou kádru, ale Romana Chrenková, Lenka Fleková nebo Zvoničová v bráně jsou stálicemi WHIL a zárukou vysoké kvality výkonů v každém utkání – také proto nečekáme, že v naší hale prodá Veselí svou kůži lacino, naopak že bude tvrdě bojovat o potřebné body.