Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.12.2013 otevřeno: 1450 x

Poruba ani napodruhé trofej nezískala. Český pohár ovlády Mostečanky

I když do utkání vstupovaly Mostečanky s respektem vůči posílenému soupeři, nakonec dokázaly přestvědčivě zvítězit a přidat na své konto další trofej. Jednu z mála, která jim zatím ve vitríně chyběla.

Český pohár žen - finále

 

Poruba – Most 18:27 (7:13)
Vstup do zápasu byl na obou stranách lehce poznamenaný vánoční přestávkou. Možná i díky nedávné mezinárodní přípravě lépe do utkání vstoupily Mostečanky, jehož střelkyně se během úvodních minut postaraly o vedení 5:1. Mohly se opírat výbornou obranu, kterou vzadu jistila výborně chytající Müllnerová. První branku proměnily domácí házenkářky až ve 4. Minutě a to ještě ze sedmimetrového hodu. Řada střeleckých šancí na obou stranách zůstala neproměněna, i tak ale vedení Mostu narůstalo až na poločasových 7:13, když se krátce v 17. minutě podařilo Porubě korigovat na 5:7.

 

Hrbková byla jediná, kdo našel na obranu Mostu recept.

Foto Alex Wipf


Na straně Andělů do střeleckého zápisu promluvila řada hráček, mezi Sokolkami se výrazněji střelecky dařilo jen Hrbkové (9 branek v zápase). Vedení hostujícího celku narůstalo i ve druhé půli. Ve 40. minutě to bylo už o deset (8:18). Po time-outu změnila Poruba obranu na systém 1:5. Ani následující vyloučení na obou stranách se na vývoji skóre výrazněji nepodepsalo. Neprostupná obrana Mostu a výborná Müllnerová držela svůj tým, i když se střelecky hra v závěru trochu vyrovnala. Uutkání skončilo přesvědčivým vítězstvím Mostu poměrem 27:18.

 

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 9/4, Šviráková 3/2
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 5, Janoušková 4
Sedmimetrové hody: 6/6 – 0/0, vyloučení: 2:1, rozhodčí: Horáček, Novotný

 

Zklamání brankářky Roháčkové.

Foto Alex Wipf

 

Vítězky Českého poháru pro tento rok!

Foto Alex Wipf