Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.2.2014 otevřeno: 1096 x

České týmy se rozjíždějí do Evropy

Sokol Poruba i Slavia Praha vyrážejí v nejbližších hodinách za zápasy Challenge Cupu, Baník Most se do Esbjergu za odvetou osmifinále Poháru EHF vydá zítra v noci. O víkendu se naše celky hned čtyřikrát představí v evropských pohárových zápasech!


Už o dnešní půlnoci vyráží do švédského Hööru autobus Sokola Poruba se čtrnácti hráčkami, které se pod vedením kouče Jana Beňadika pokusí v sobotu smazat jednobrankové manko z úvodního osmifinále Challenge Cupu. Ostravský tým se ani tentokrát neschovává za alibistická prohlášení a stále věří v reálnou šanci postoupit přes loňské semifinalistky této evropské soutěže do dalších bojů. „Je před námi minimálně šedesát minut hry a pokud v nich zcela prodáme naši výkonnost, věřím, že můžeme myslet na čtvrtfinále a především o něj ještě zabojovat,“ řekl manažer Poruby Libor Adámek, který už před prvním zápasem prohlásil, že ani silný švédský soupeř nemůže nic měnit na předsezónním plánu Poruby dokráčet do semifinále Challenge Cupu.


 

Aktuálně největší střelecká hrozba Poruby a suverénně nejlepší střelkyně letošního ročníku WHIL Michaela Hrbková se stala ambasadorem projektu Ostrava Evropské město sportu 2014 a zařadila se tak po bok osobností typu Ivana Lendla, Milana Baroše nebo Pavla Kubiny! Slavnostního ceremoniálu před zápasem s Höörem se zúčastnil za vedení města
náměstek primátora Martin Štěpánek (vlevo).

 

Zatímco úvodní zápas osmifinále Challenge Cupu už mají Ostravanky za sebou, hráčky Slavie Praha sehrají na půdě chorvatského RK Zelina oba zápasy teprve o nadcházejícím víkendu. Do Chorvatska vyrážejí rovněž autobusem a to zítra v sedm hodin ráno. V pátek budou mít v patnáctitisícovém městečku Sveti Ivan Zelina nedaleko Záhřebu čas nejen na trénink v tamní hale, ale především na regeneraci po více než 700 kilometrů dlouhé cestě. „Odjíždíme v dobré náladě i formě, takže i přes oba zápasy na půdě soupeře vidím šance na postup přibližně v poměru 60 – 40, samozřejmě v náš prospěch. Uděláme pro postup maximum,“ mluví otevřeně o postupových cílech manažer pražského klubu Richard Toman. Vedení Slavie k rozhodnutí sehrát oba duely v Chorvatsku nevedly jen nižší náklady, ale také problémy s termíny v nově rekonstruované hale v Edenu.Před dvěma lety dosáhla z úvodních kol RK Zelina až na čtvrfinále Challenge Cupu, v loňské sezóně zkusila
Pohár EHF, kde po bitvě vypadla hned v 2. kole s polským Lubinem. V aktuální tabulce domácí soutěže
patří Zelině pátá příčka (český fanouškům z loňského finále Challenge Cupu známý Samobor je s dvoubodovým
náskokem před Zelinou na třetí příčce).

 

 

Třetím zástupcem českých barev v jarní fázi evropských pohárů je Baník Most, který sehraje odvetný duel osmifinále Poháru EHF na palubovce dánského Team Esbjerg až v neděli. Obdobně jako Poruba volí cestu přes noc a to ze čtvrtka na pátek. „Posunuly jsme zítřejší trénink na hodně pozdní čas, pak se na hale společně navečeříme a vyrazíme na cestu. V neděli bychom chtěli zopakovat výkon z prvního zápasu co do kvality, ale ještě zlepšit produktivitu střelby a uhrát lepší výsledek než před našimi fanoušky,“ hovoří o odvetě trenér Andělů Dušan Poloz.

 

České týmy v pohárové Evropě - nejbližší zápasový program
termín zápas pohár místo
sobota 8. února, 18.00 hod. Höör - Poruba Challenge Cup Höör (SWE)
sobota 8. února, 19.00 hod. Zelina - Slavia Challenge Cup Sveti Ivan Zelina (CRO)
neděle 9. února, 14.00 hod. Esbjerg - Most Pohár EHF Esbjerg (DEN)
neděle 9. února, 18.00 hod. Slavia - Zelina Challenge Cup Sveti Ivan Zelina (CRO)