Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.2.2014 otevřeno: 1304 x

Pozvánka na 17. kolo WHIL

Těsně před reprezentačním srazem v Praze se v česko-slovenské interlize sehraje šestice sobotních duelů, při kterých budou vedoucí příčku před pěticí pronásledovatelů hájit Michalovce – šlágr bude k vidění v Porubě!


Slovenské mistryně z Michalovců mají na vedoucí pozici ve vyrovnané špičce WHIL minimální náskok, ale v rámci 17. kola by o něj rozhodně neměly přijít. V sobotu totiž budou mít k dispozici výhodu domácího prostředí a za soupeřky hráčky Sokola Písek, které se sice na počátku února vytáhly proti zkušenému Zlínu a získaly první body v letošní sezóně, ale kterým stále patří poslední příčka. O tu první bude na dálku s Iuventou bojovat Baník Most, který však pocestuje k nelehkému střetnutí na Slovácko. Proti Panenkám z Veselí nad Moravou sice budou české mistryně nastupovat v pozici favorita, ale na tamní horké půdě v dosavadním průběhu sezóny potvrdily svou roli přesvědčivě pouze hráčky Michalovců, zatímco Partizánske i Poruba pouze vydřely nejtěsnější výhry! Andělé navíc proti sobě budou mít maximálně motivované soupeřky, protože Panenky jsou stále ještě ve hře o postup do boje o české medaile, o nichž v letošní sezóně rozhodne play-off (postoupí čtveřice nejlepších českých celků).

 

 

17. kolo WHIL - program
termín zápas výsledek 6. kola
sobota 22. února, 13.30 hod. Senec (11. místo, 4 body) - Zlín (9. místo, 12 bodů)  21:45 (8:24)
sobota 22. února, 16.00 hod. Veselí nad Moravou (8. místo, 12 bodů) - Most (2. místo, 26 bodů)  19:26 (7:12)
sobota 22. února, 17.30 hod. Michalovce (1. místo, 27 bodů) - Písek (12. místo, 2 body) 28:17 (17:5)
sobota 22. února, 18.00 hod. Poruba (6. místo, 22 bodů) - Slavia Praha (3. místo, 24 bodů)  21:34 (9:17)
sobota 22. února, 18.00 hod. Jindřichův Hradec (10. místo, 4 body) - Olomouc (7. místo, 14 bodů)  13:29 (4:14)
sobota 22. února, 18.00 hod. Partizánske (4. místo, 23 bodů) - Šaľa (5. místo, 22 bodů)  30:35 (12:16)

 

 

Nejvíce pozornosti bude ale poutat bezpochyby souboj dvou českých zástupců z nedávného osmifinále Challenge Cupu, kteří v dlouhodobé části WHIL bojují o cenné kovy – aktuálně třetí Slavia zamíří na půdu Poruby, která po klopýtnutí o uplynulém víkendu klesla na šestou příčku, ale ztrácí na Pražanky pouhé dva body! Dalším lákadlem pro diváky by měl být fakt, že se v něm představí hned sedm hráček nominovaných na sraz české ženské reprezentace, který v Praze odstartuje v neděli 23. února (další tři hráčky jsou pak mezi náhradnicemi srazu). První vzájemný zápas dopadl jasně ve prospěch Slavie, které se podařilo vypořádat s nejlepší střelkyní letošního ročníku WHIL Michaelou Hrbkovou. Té povolily Pražanky pouhé tři branky z pole, což je polovina jejího sezónního průměru. Odveta skýtá dramatickou podívanou a domácí hráčky v ní budou chtít navázat na předchozí domácí duely – co se týče WHIL jsou v letošní sezóně v domácím prostředí stoprocentní a dokázaly zdolat i týmy ze samotné špičky, tedy Most, Partizánske nebo Šaľu. Naopak zapomenout budou chtít dát Ostravanky na klopýtnutí v Olomouci, kde o víkendu překvapivě podlehly o dvě branky.

 

 

Veselí posílila slovenská pivotmanka Petra Štetáková a při premiéře v dresu Panenek zaznemanala proti
Jindřichovu Hradci 4 branky. Foto: J. Kolísek

 

Oba týmy budou bezpochyby sledovat výsledek dalšího vzájemného duelu celků z předních příček tabulky. V slovenském souboji se poměří Partizánske a Šaľa, jejichž první střetnutí v sezóně přineslo 65 branek a házenou nadprůměrné úrovně. Stejně jako Poruba proti Slavii bude chtít i Partizánske proti Šaľe navázat na předchozí výkony na domácí palubovce. Danlog zde ze špičky WHIL zdola postupně Porubu, Slavii i Most a s Michalovcemi uhrál cennou remízu 26:26, překvapil jej pouze v 7. kole Zlín. Stejně jako Ostravanky se ale i jeho hráčky musí psychicky vypořádat s výsledkem 16. kola – Partizánske totiž v neděli v Edenu podlehlo o dvět branek a byla to jeho nejvyšší prohra v sezóně!

 


Zajímavý je ale také zmiňovaný souboj o poslední volné místo v českém play-off! Trojice Veselí nad Moravou, Zlín a Olomouc se popasuje v posledních šesti kolech o jediné volné místo a aktuálně má nejblíže k postupu Olomouc, která cestuje v sobotu do Jindřichova Hradce. V tamním prostředí není jednoduchý žádný zápas a klopýtnutí Hanaček by si rozhodně přál Zlín, který v pozici jasného favorita zamíří na půdu nejslabšího slovenského celku Sence. Trojici moravských týmů dělí v současné chvíli pouze dva body!