Házená v TV

21. 04. 2019 19:10 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: semifinále Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň - HBC Ronal Jičín
24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.3.2014 otevřeno: 991 x

V Edenu se v neděli představí francouzský velkoklub!

Házenkářky Slavie Praha uhrály na půdě Issy Paris před týdnem senzační remízu a v neděli doufají v diváckou návštěvu, která by je podpořila v boji o semifinále Challenge Cupu! Utkání startuje v neděli v 19.00 hod.

 

Záhy po losu čtvrtfinále Challange Cupu se v českých fanoušcích házené muselo mísit rozčarování nad těžkým soupeřem našeho posledního klubového zástupce v pohárové Evropě a zároveň radostné očekávání, že po mužském týmu Skjernu, silných soupeřkách Mostu v Poháru EHF nebo švédském Hööru, s nímž se utkala v osmifinále Challenge Cupu Poruba, zavítá na české území další více než kvalitní zahraniční klub - Issy Paris je klubem, který patří do špičky francouzské soutěže, může se opřít o silné zázemí a služby hvězd typu norské spojky Oftedalové! Kdo se těšil na odvetný čtvrtfinálový zápas, toho musel ještě více nevnadit výsledek úvodního duelu, v němž Pražanky dokázaly uhrát remízu 27:27 (13:14)!

 

 

Obrana Slavie dirigovaná Hanou Kutlvašrovou (vpravo) povolila ve středu  "Panenkám" 21 branek - v neděli ji ale čeká
výrazně těžší prověrka. Foto: J. Kolísek

 

 

Oba kluby ve středu sehrály zápasy domácí soutěže na půdě soupeře – Slavia si odvezla dva body z půdy „Veselských Panenek“, Issy Paris pak s přehledem zvítězilo v Nantes rozdílem devíti branek. Před čtvrtfinálovou odvetou Challenge Cupu se zdá pozice Slavie výtečná, ale trenér Tomáš Hlavatý při kvalitě soupeřek považuje za favoritky střetnutí Francouzky. „Stále si myslím, že postup je ještě dál, než když jsme jeli do Paříže k úvodnímu střetnutí. Francouzky jsou velkým favoritem dvojzápasu a stále mají k postupu blíže. Budou se na nás určitě tvrdě připravovat, ale my se budeme snažit v domácím prostředí využít jejich slabé stránky. Pro nás je to jeden z vrcholů sezóny a budeme se snažit hrát na maximum, hráčky odevzdají v zápase vše," vyjádřil se kouč Tomáš Hlavatý na klubovém webu. Hlavatý i jeho svěřenkyně spoléhají na podporu z hlediště, které naposledy zažilo pekelnou atmosféru na počátku milénia při tažení Slavie Pohárem EHF. „Věřím ve výraznou podporu ze strany fanoušků a budeme ji potřebovat! Sice se uvědomujeme, že každý den nelze proti takovému soupeři uhrát stejný výsledek jako v prvním zápase, na druhou stranu, každý den také nemáte možnost s takovým soupeřem se utkat, porazit jej nebo dokonce vyřadit, je to takový házenkářský svátek, při kterém ze sebe vydáme maximum a proto věřím, že se sejde velký počet diváků, kteří nás poženou kupředu,“ dodal Hlavatý.

 

 

Videopozvánku na střetnutí od samotných hráček ve stylu "Au ravoir" naleznete  ZDE

 

 

Házenkářský svátek se v podobě duelu aktuálně druhého celku WHIL s třetím týmem francouzské ligy v zrekonstruované hale v pražském Edenu začíná v neděli 9. března v 19.00 hod., základní vstupné je 100 Kč, ale Slavia připravila speciální akci pro fanoušky oblečené v červeno-bílých slavistických barvách, kteří budou mít vstupné poloviční. Zcela zdarma pak na zápas mohou dorazit děti do vyýšky 150 cm!

 


Vyrazte proto osobně podpořit poslední český klub v pohárové Evropě a přijďte se do Edenu nechat bavit špičkovou házenou!