TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.4.2014 otevřeno: 1088 x

Po kvalifikačních bojích opět interligová sobota – a to skutečně lákavá!

Po dvou vyrovnaných zápasech našich reprezentantek s Černohorkami a dvou výhrách Slovenek nad Finkami pokračuje v sobotu kompletní programem 21. kola česko-slovenská interliga házenkářek.

 


Všech šest zápasů předposledního kola má na programu v sobotu večer WHIL a půjde o zápasy skutečně důležité a atraktivní! Šlágrem bude střetnutí mistrovského Mostu na půdě Slavie Praha, ale kvalitou pozadu jistě příliš nezůstane ani duel vedoucích Michalovců na půdě Poruby. Tradiční náboj bude mít jihočeské derby Písku s Jindřichovým Hradcem, duely Panenek se Zlínem a Olomuce s Šaľou by pak mohly definitivně rozhodnout o posledních semifinalistkách českého play-off. Hned čtyři zápasy 21. kola pak mohou mít zásadní vliv na rozuzlení boje o medailové příčky v mezinárodní části soutěže – dvě kola před koncem je ve hře o trojici cenných kovů stále šestice celků! Proč tedy nevyrazit na interligovou házenou?!

 

V posledním domácím zápase Slavie Praha měly české reprezentantky Jana Knedlíková a Dominika Selucká důvod ke spokojenosti. Výhra 34:18 nad Olomoucí byla devátou domácí v letošní sezóně a potvrdila stoprocentní bilanci sešívaných v Edenu (9 zápasů, 9 výher a neuvěřitelně dominantní skóre 334:186!).

 

Zápas Slavie s Mostem bude ozdobou víkendu a de facto symbolicky doplňuje dnes startující atraktivní házenkářský program v hale v pražském Edenu (program juniorské kvalifikace o EURO 2014 ZDE). Do utkání může zasáhnout až devět hráček, které nastoupily o minulém víkendu ke kvalifikačním bojům o EURO 2014, ale kádry obou týmů se členkami širších kádrů české i slovenské reprezentace „jenom hemží“. Pro oba kluby je zápas důležitý nejen s ohledem na vyrovnaný boj o interligové cenné kovy, ale především půjde o přímý souboj o lepší nasazení do českého play-off. Pro nejlepší české mužstvo základní části by rýsovala nejen výhodnější pozice s ohledem na domácí zápasy v případě účasti ve finále, ale oba dva týmy by se nepochybně v semifinále rády vyhnuly Porubě, která v letošním ročníku WHIL udržuje stoprocentní domácí bilanci. Naposledy se v domácím prostředí představí Porubanky tuto sobotu proti aktuálnímu vedoucímu týmu soutěže, Iuventě Michalovce. „Východňárky“ v budou v případě narušení této porubské bilance moci kolo před koncem slavit zisk zlata a návrat interligového titulu na Slovensko po dlouhém kralování českých klubů (opakovaně Slavia, následně Veselí nad Moravou a v loňské sezóně Most).

 

 

 

 

21. kolo WHIL 2013/14 - program
termín /výsledek zápas
sobota 5. dubna 2014, 18.00 hod.  Veselí nad Moravou (9. místo, 12 bodů) - Zlín (8. místo, 16 bodů)
sobota 5. dubna 2014, 18.00 hod.  Partizánske (4. místo, 29 bodů) - Senec (12. místo, 4 body)
sobota 5. dubna 2014, 18.00 hod.  Poruba (6. místo, 28 bodů) - Michalovce (1. místo, 35 bodů)
sobota 5. dubna 2014, 18.00 hod. Olomouc (7. místo, 18 bodů) - Šaľa (5. místo, 28 bodů)
sobota 5. dubna 2014, 18.00 hod. Slavia (3. místo, 30 bodů) - Most (2. místa, 32 bodů)
sobota 5. dubna 2014, 18.00 hod. Písek (10. místo, 4 body) - Jindřichův Hradec (11. místo, 4 body)

 

 

Poruba bude bojovat alespoň o teoretickou naději na zisk cenného kovu a určitá možnost vede i k umístění na druhém místě mezi českými kluby - jde však už opravdu spíše o teorii a v Ostravě bude po sezóně nejspíše mrzet výpadek v Olomouci, kde Poruba v rámci 16. kola podlehla (byť o týden později doslova zdecimovala pražskou Slavii). Právě Olomouc čeká poslední domácí zápas dlouhodobé části proti Šaľe, která v dosavadním průběhu sezóny nasbírala stejně bodu jako Poruba. Hanačky svádí vyrovnaný souboj se Zlínem o poslední čtvrtou postupovou příčku a rády by se vytáhly i na silný slovenský tým. Zlín zajíždí v sobotu do Hluku, kde sehrají svůj domácí zápas Panenky, které už z boje o české play-off vypadly. Napínavý souboj mezi Zorou a Valaškami se už může rozhodnout na dálku už tento týden, ale pravděpodobnější se jeví varianta, že definitivní rozuzlení přinese až poslední kolo základní části, ve kterém dojde na přímý souboj Zlín – Olomouc.

 

 


Na jihu Čech dojde na další napínavý a prestižní souboj mezi Pískem a Jindřichovým Hradcem. Písek bude chtít v jihočeském derby potvrdit jarní formu a bodově odskočit Senci a právě Jindřichovu Hradci, čímž by si kolo přec koncem zajistil konečnou desátou příčku. S ohledem na to, že Sokol čekal na první bodový zisk v letošní sezóně až do 15. kola, bylo by to maximum, čeho by mohl díky zlepšení výkonů (a návratu Veroniky Malé do sestavy) v základní části dosáhnout. Jindřichův Hradec má za sebou sérii osmi proher při skóre 139:282, přesto je výsledek sobotní zápasu otevřený - derby jsou výjimečná střetnutí a tradiční silné stránky hráček od Vajgaru, tedy zarputilost a tvrdost, v nich mohou přinést úspěch. V posledním představovaném zápase 21. kola WHIL 2013/14 si povinné dva body musí připsat Partizánske, které doma hostí Senec a v případě očekávaného bodového zisku opět zvýší ambice na zisk medaile, o kterou bude v posledním kole bojovat na palubovce Mostu.