Míče na házenou

Házená v TV

02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.10.2014 otevřeno: 814 x

Pohár EHF: Remíza stačila Mostu k postupu

Házenkářky Baníku Most postoupily do třetího kola Poháru EHF, když v domácím odvetném utkání druhého kola remizovaly se švýcarským týmem LC Brühl Handball 25:25. Před týdnem zvítězily Mostečanky ve Švýcarsku 27:21.

 

Domácí nevstoupili do zápasu příliš dobře a dovolili soupeřkám jít až do vedení 7:4. Ve druhé patnáctiminutovce první půle Mostečanky výkon zlepšily a skóre otočily na poločasové vedení 12:11. Ve druhém poločase se soupeřky střídaly ve vedení, ale nakonec si domácí pohlídali postup do třetího kola, v němž nastoupí proti ruskému celku z Rostova na Donu.

 

"Věděli jsme, že ani v odvetě nepůjde o nic lehkého. Evropský pohár je totiž něco speciálního. Ne nadarmo používám pro tyto dva zápasy metaforu o dvou poločasech. Máte jen dva zápasy ukázat, co ve vás je a přetavit tuto snahu v postup do dalšího kola. V každém utkání (poločase :-) musíte proto hrát nadoraz a každá branka se počítá. Doslova," uvedl v hodnocení dvojutkání s Brühlem trenéra Baníku Most Dušan Poloz na oficiálních stránkách klubu a pokračoval: "Však jistě všichni pamatujeme loňskou odvetu s rumunským celkem HC Zalau, před níž nad námi mnozí lámali hůl a v níž jsme nakonec dokázali soupeři oplatit sedmibrankovou porážku z jejich palubovky. A i díky těmto zkušenostem jsme měli v hlavách všichni velký vykřičník."

 

Kouče Poloze sice trápí velká marodka týmu, ale oceňuje přístup ostatních hráče: "Nechci, aby to lidí vnímali jako alibismus. Ale... S našimi zdravotními problémy by se málokterý tým popasoval způsobem, jakým se to momentálně daří nám. Současně si jsme samozřejmě vědomi, že ať se budeme snažit sebe víc, tak výkyvy herního výkonu nás neminou. Ale právě proto si nesmírně vážím našeho týmu, který neustále ukazuje a dokazuje svou morální sílu a neutuchající chuť a touhu po výborných výkonech. Vím, že jsme mohli hrát lépe. Z tohoto hlediska lze k dnešnímu zápasu snad říci jen, že výkon nebyl ideální. Ale bylo důležité, že po dvou situacích, kdy jsme prohrávali o 3 góly, si tým uvědomil vážnost situace a dokázal uhrát silou vůle remízu." 

Baník Most – LC Brühl Handball 25:25 (12:11)

Sestava Baníku Most: Smolová, Müllnerová – Matoušková, Dvořáková, Ryšánková, Motejlová, M. Vysloužilová, Vítková, K. Vysloužilová, Šplechtová, Janoušková, Szarková, Súkenníková, Zachová.

Odveta druhého kola Poháru EHF.
První utkání 27:21, postupuje Baník Most.