Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.2.2015 otevřeno: 533 x

Čtvrtfinále Vyzývacího poháru: Sokol Poruba hraje proti Francouzkám

Házenkářky Sokola Poruba se utkají ve čtvrtfinále Vyzývacího poháru s momentálně posledním celkem první francouzské ligy Union Mios Biganos-Begles. První zápas se bude hrát 7. či 8. března v Ostravě, odveta o týden později na jihozápadě Francie.

 

Podle zástupců porubského klubu i hráček nemusí jít o nepřekonatelného soupeře. Pokud by Sokol postoupil do semifinále evropského poháru, znamenalo by to pro klub největší úspěch v jeho historii. 

 

Poruba postoupila do čtvrtfinále poté, co ve 4. kole vyřadila po dramatické koncovce a sedmimetrových hodech portugalský tým Colégio de Gaia z Porta. Nyní pocestuje výprava Sokola opět k Atlantiku, ale severněji. Protože Ostravu dělí od sedmitisícového města 2000 kilometrů padla podle generálního manažera klubu Libora Adámka cesta autobusem, čímž stoupnou náklady na dopravu, protože tým poletí. Mios v minulém kole Vyzývacího poháru vyřadil švýcarský Winterthur, který dvakrát v domácím prostředí porazil 34:18 a 28:16.

 

Hlasy k losu čtvrtfinále Vyzývacího poháru

Libor Adámek, generální manažer Sokola Poruba: „Ze sedmičky soupeřů už se nedalo moc vybírat, protože jsme se mohli střetnout jen se silnými celky. Nakonec nám los přidělil francouzského soupeře, což je ze sportovního hlediska asi o trochu lepší, než kdybychom se střeli s celkem ze Srbska. Nákladnější ale bude cestování, protože padla možnost, že bychom k utkání jeli autobusem. Pro většinu našich hráček to bude sportovní vrchol v dosavadních kariérách.“

 

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba: „Osobně jsem si přál ukrajinskou Galyčanku, protože své zápasy hraje ve Lvově. Tak jsem si vzhledem k našim víkendovým zápasům v Michalovcích a Prešově říkal, že by to byla jen další cesta na Východ. Určitě je to lepší, než hrát se Srbkami nebo letět do Turecka. I když je nyní Mios na desátém místě ve francouzské lize, kvalitu určitě má. Loni postoupil do semifinále Challenge Cupu, takže tým bude mít i mezinárodní zkušenosti. Informace zatím sbíráme, vím že mají ve svém středu výbornou Norku a navíc tam působí i několik Španělek. Informací získáme určitě daleko více než v posledních soubojích s portugalskými celky. Ve francouzské lize působí trenér českého národního družstva Jan Bašný a také několik slovenských házenkářek. Věřím, že nám ve shánění informací pomohou. V této chvíli nedokážu odhadnout, kdo je favoritem. Je těžké srovnávat českou klubovou házenou s tou francouzskou.“

 

Markéta Doláková, brankářka Sokola Poruba: „O francouzském klubu moc informací zatím nemáme. Ale, co jsem tak slyšela, tak by měla tamní liga být o něco kvalitnější než česká. Ale taky hodně záleží na špičce a celcích, které se pohybují v dolní polovině tabulky. Z toho mi vyplývá, že soupeř by měl být hratelný. Pro nás je malou nevýhodou, že se začíná v Ostravě. Ale sama věřím, že to zvládneme.

 

Zdroj: hazenaporuba.cz