Míče na házenou

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.3.2015 otevřeno: 1217 x

Zlín doma těsně podlehl Porubě, Most vydřel dva body v Šaľe

Dvě utkání a dvě těsná jednobranková vítězství papírových favoritů. V předehrávce devatenáctého kola zvítězily o jedinou branku ve Zlíně házenkářky Sokola Poruba, které čeká o víkendu odveta pohárového utkání Vyzývacího poháru. Nejtěsnější možné vítězství vybojoval v Šaľe tým Baníku Most v dohrávce kola třináctého a v počtu bodů se v tabulce WHIL vyrovnal Michalovcům.


HC Zlín – Sokol Poruba 26:27 (12:13)

Házenkářky Sokola Poruba o víkendu čeká odveta čtvrtfinále Vyzývacího poháru ve Francii a tak byla středeční předehrávka utkání ve Zlíně další zastávkou jejich nabitého čtrnáctidenního házenkářského turné. Na Porubankách už je znát únava, i přesto si ale v napínavém souboji s výběrem Zlína nakonec poradily. Téměř po celé utkání se hráčky Sokola Poruba držely ve vedení, jen mezi 40. a 50. minutou pustily několikrát domácí do jedno, maximálně dvoubrankovému náskoku (17:16, 19:17, 21:20). Utkání bylo především střeleckým představením Šárky Marčíkové, která proměnila jedenáct ze svých střel v góly, čtyřikrát z toho se trefila ze sedmimetrového hodu. Domácí házenkářky si střelecký výkon rozdělily rovnoměrněji, ovšem v celkovém součtu vstřelily o jedinou branku méně a z utkání odešly poraženy poměrem 26:27.

 

Nejvíce branek: Tóthová 6/4, Sobieská 5, Kolářová 4, Kamenářová 4 – Marčíková 11/4, Šviráková 4, Adámková 3, Kostelná 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 150.

 

Oldřich Dvořák manažer HC Zlín: "Bylo to jedno z nejdůležitějších utkání. Náš výkon byl svázán nervozitou, holky do toho šly naplno a tento zápas měl skončit remízou. Nejhorší pro nás je prohrát zápas o jeden gól, což se nám již stalo několikrát. Musíme se s tím poprat a otřepat se z toho před dalšími zápasy."

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba: "Do utkání jsme vstoupili výborně, ale nedokázali jsme domácí celek zlomit. Chyběla nám k tomu větší agresivita v obraně, kterou jsme nedokázali udržet celých šedesát minut. Ani nám to moc nešlo v útoku. O to více si ale ceníme vítězství, které je pro nás hodně důležité. A to z mnoha pohledů. Máme teď náročný program a každý vítězný zápas nás posouvá dále a dále."

 

Slovan Dusľo Šaľa - Baník Most 21:22 (10:12)

Házenkářky Mostu ve středu odehrály v Šaľe utkání dohrávky 13. kola WHIL a v počtu bodů se dotáhly na dosud vedoucí tým Iuventy Michalovce. V hale v Šaľe přitom tisícovka diváků sledovala, podobně jako ve Zlíně, utkání napínavé dramatické do posledních minut. V úvodu zápasu se oba celky prostřídaly ve vedení, pak se diktátu ujaly Mostečanky a do kabin šly s dvoubrankovým náskokem. Ve druhé půli se stále držely o krok před soupeřem, ovšem Šaľanky jim intenzivně šlapaly na paty (17:18). Vyrovnat, natož tak překlopit vedení na domácí stranu, jim ale Andělé nedovolili a minimální náskok si uhlídali až do konce, kdy na ukazateli skóre svítil stav 21:22.

 

Nejvíce branek: Bíziková R. 7/1, Kertézsová 4, Bíziková B. 3/3, Trochtová 3 – Weisenbilderová 5/1, Ryšánková 3, Vítková 3. Rozhodčí: Oťapka, Sivák. Sedmimetrové hody: 6/4 – 1/1. Vyloučení: 1:4. Diváci: 1000.
 

Rudolf Petrikovič, trenér Slovanu Duslo Šaľa: "Děkuji děvčatům, že po dlouhé době předvedly výkon, jaký jsem od nich očekával. Hrál se kvalitní zápas. Jeden bod jsme si určtiě zasloužili. Most je momentálně nejkvalitnější soupeř WHIL, bohužel nám chyběly Racková s KOdajovou a to byly výrazné ztráty."

Ľubor Hudák, trenér Baníku Most: "Zápas se vyvíjel, jak jsme očekávali. Šaľa je doma silný, bojovný soupeř. Věděli jsme, že to nebudeme mít lehké. Drželi jsme si výsledek už od konce prvního poločasu, kdy domáci nevyužily pár šancí. Nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce."