Házená v TV

26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.9.2009 otevřeno: 456 x

Prvním zápasem dnes začíná WHIL

Již dnes bude rozehrána nejvyšší soutěž házenkářek česko-slovenská WHIL. A hned na úvod se odehraje zápas dvou největších aspirantů na slovenské finále, když se střetne obhájce slovenského titulu ŠKP Bratislava a Šaľa.

Stejně jako v loňské sezóně se v soutěži utká celkem dvanáct celků, po šesti z každé republiky. Zatímco na straně Čech se sestava týmů nezměnila, na Slovensku se představí nováček Inter Bratislava. Ta jako vítěz první ligy zaplnila díru po Banské Bystrici, která ze soutěže odstoupila již v průběhu loňského ročníku.

 
Systém soutěže zůstává téměř stejný, jako byl v ročníku 2008/2009. V základní části se týmy střetnou dvoukolově každý s každým (doma-venku). Čtyři nejlepší pak na každé straně postoupí do play-off hraného na tři vítězné zápasy (změna na české straně, v loňské sezóně to byly pouze dvě utkání). Pro páté týmy na obou stranách sezóna končí a zatímco šestý tým Slovenska sestupuje automaticky do 1.ligy, český celek na šesté příčce čeká opět baráž. Na poražené týmy ze semifinále již nečekají zápasy o třetí příčku (druhá změna), pokračovat se bude pouze ve finálové sérii.
 
V soutěži bude i nadále startovat slovenský Trenčín, který hlásil na konci loňské sezóny finanční problémy. Do soutěže se ale přihlásil, i když s obměněným kádrem. Ten již nepovede trenér Peter Sabadka, který odešel do týmu českého mistra Veselí nad Moravou. Na lavičku trenčína usedne Ján Beňadik. Největším favoritem na straně slovenských celků bude i nadále ŠKP Bratislava, k ní se přidala posílená Šaľa. U českých týmů to bude podle očekávání dvojice loňských finalistů Veselí nad Moravou – Olomouc.
 
Zajímavá dohoda se zrodila na červnové schůzi zástupců klubů a vedení WHIL na poli rozhodčích, kteří budou delegováni k jednotlivým utkáním. Na zápasy play-off budou vždy delegováni rozhodčí z opačné země. Slovenští rozhodčí budou zároveň řídit některá vybraná utkání hraná na půdě českých celků a naopak. Hned prvním bude dnešní zápas mezi Bratislavou a Šaľou, který pískají rozhodčí Macho – Hájek z Česka.
 
Stejně jako u týmů ZUBR Extraligy, kde tato praxe již funguje, pak budou kromě delegátů výkony rozhodčích hodnotit i trenéři obou celků, kterých se utkání týká.
 
V rozpisu WHIL je nově i ustanovení o vyplňování statistických údajů, které bylo v poslední sezóně povinné pro kluby ZUBR Extraligy. Od nové sezóny 2009/2010 bude odesílání statistických údajů povinné i pro kluby Interligy a vy si tak budete moci přečíst plnohodnotné statistiky u všech hráček. Kluby také dostaly podrobné instrukce týkající se správného vyplňování statistických údajů, které mají za cíl vytvořit jednotnou linii při zadávání statistik.
 
Rozlosování základní části WHIL naleznete na stránce Soutěže žen nebo zde.
 
Program 1.kola:
 
pátek 4. září 
16:30 ŠKP Bratislava – Šaľa
 
sobota 5. září
15:00 Písek – Partizánske
15:30 Zlín – Trenčín
17:00 Veselí n./M. – Olomouc
18:00 J.Hradec – Michalovce
 
neděle 6. září
15:00 Inter – Slavia Praha