Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.5.2015 otevřeno: 1614 x

Házenkářky vyřeší o víkendu tři tajenky, jde o medaile i o sestup

Poslední ligový házenkářský víkend sezony 2014/2015 je tady. Ženy během soboty a neděle vyřeší poslední tři zbývající tajenky. Jediné, co se ví, je, že HC Zlín neopustí interligu. O tom, kdo získá medaile, zachrání se a kdo „spadne“ se rozhodne v Mostu, v Praze a ve Veselí nad Moravou.

 

Série o zlato a bronz se hrají na dvě vítězná utkání. Minulý víkend se hrálo v halách hůře postavených týmů v tabulce po 22 kolech interligy. Sokol Poruba porazil v prvním souboji o titul mistryň republiky Baník Most 24:23 po sedmimetrových hodech. Zora Olomouc podlehla v duelu o bronz Slavii Praha 27:28. Druhé zápasy se hrají v sobotu. Případné třetí pak v neděli.

 

Vyvrcholení ženských bitev o medaile i záchranu komentuje pro mediálního partnera Českého svazu házené Deník Karel Nocar, manažer reprezentací.

 

Baník Most – Sokol Poruba: Porubanky splnily domácí úkol v podobě důležitého vítězství, které jim přinesly bojovnost a agresivní, vysunutá obrana. Stoprocentně dostaly favoritky finále pod tlak a bude důležité, aby samy sebe přesvědčily, že mohou v Mostě vyhrát a pokusily se to hned na začátku zápasu ukázat. Naopak domácí budou muset využít všech svých zkušeností z klíčových zápasů, i momentů, kdy jsou „na koni“, aby zlomily soupeřky. S ohledem na první zápas si myslím, že to bude o „ovládání“ silných a slabých momentů.

 

Slavia Praha – Zora  Olomouc: Velice vyrovnaný první duel s několikanásobnou změnou skóre na obě strany, který nakonec vyhrála Slavia, ukázal touhu obou družstev po bronzovém kovu. Osobně si myslí, že právě tahle touha po vítězství spojená s pozitivními emocemi bude rozhodující i v pražském Edenu.

 

HC Veselí nad Moravou – Sokol Písek: Boj o „holý život“, karty jsou jasně rozdané. Kdo vyhraje, zůstává v interlize. Veselí má nespornou výhodu hrát tento klíčový duel na své palubovce. Fanoušci v hledišti mohou vyvinout potřebný tlak na soupeřky. Pokud se chce zachránit, musí Písek právě tento tlak ustát. Tým, který se dokáže oprostit od vážnosti a dopadů tohoto zápasu, bude ofenzivní a vědomí si svého cíle, uspěje.

 

Házenkářská sezona pokračuje kvalifikačními zápasy národních týmů. Ženy se utkají v play-off dvakrát s Nizozemskem (6. června v Arnhemu, 13. června v Mostu) o postup na mistrovství světa 2015 do Dánska. Muži narazí v posledních dvou kolech kvalifikace evropského šampionátu 2016 v Polsku 10. června v Brně na Francii, 14. června hrají ve Skopje proti Makedonii.

Program posledního ligového víkendu 2014/2015

Finále play-off

Sobota 23. května – 18.00 hodin: Baník Most – Sokol Poruba

(stav série 0:1, případný třetí zápas by se hrál v neděli 24. května od 18.00 hodin opět v Mostu)

O bronz

Sobota 23. května – 17.30 hodin: Slavia Praha – Zora Olomouc 

(stav série 1:0, případný třetí zápas by se hrál v neděli 24. května od 11.00 hodin opět v Praze)

Skupina o udržení

Sobota 23. května – 18.00 hodin: HC Veselí nad Moravou – Sokol Písek

 

Dvojrozhovor Jana Beňadika a Luboše Hudáka pro Deník