Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.5.2015 otevřeno: 1358 x

V Plzni vítězí nejen muži. Šanci na interligu vybojovaly házenkářky HC Plzeň

Souboje první ligy jsou dobojovány a vítězně z nich vyšel tým HC Plzeň. O dva body přetlačily Západočešky B tým Zlína, náskok těchto dvou týmu na vyrovnaný střed tabulky byl pak více než desetibodový.

 

Podruhé zvedly nad hlavu trofej pro vítězky první ligy házenkářky Plzně. V loňské sezoně skončily v první lize páté a po sezóně se rozloučily s řadou spoluhráček, letos se vrátily znovu na první příčku a řeší stejnou otázku jako před dvěma lety: jak naložit s šancí na postup do WHIL? „Z týmu zbylo po loňské sezonětorzo sedmi hráček, vedení klubu se ale podařilo tým doplnit o Kubišovou a Roubalovou ze Slavie Praha, tři posily z SVŠ Plzeň a do seniorského týmu se připojila i dorostenka Cepníková. Ze všech holek jsem měla už od samého začátku velmi dobrý pocit. Dlouho jsme takovou partu neměly.“ řekla pro klubový web trenérka Libuše Škvařilová. Týmu se nevyhýbala zranění, mladé „náhradnice“ si ale našly brzo své místo v kádru a staly se jeho nepostradatelnými články. Střelecky tým táhly Vlachová se Šelaisovou, útok řídila Nikola Kubešová. „Máme co oslavovat, protože děvčata v tomto nízkém počtu hráček a ve velmi skromných podmínkách ukázala, co vše můžou dokázat! A za to jim patří moje velké poděkování!“ dodala Škvařilová, která své svěřenkyně dovedla k jednadvaceti vítězstvím a jedné remíze, kterou Plzeňanky vybojovaly v závěrečném měření s Kunovicemi.

O tom, zda přijmou postup do nejvyšší soutěže, vedení plzeňského klubu usilovně jedná. „Celá záležitost závisí na financích a případné pomoci města a kraje a na doplnění týmu dalšími hráčkami,“ zní z Plzně.

 

Lavička týmu HC Plzeň při závěrečném utkání sezóny proti týmu Kunovic, které skončilo remízou 27:27. | Foto: Alex Wipf

Fanoušci plzeňského týmu při posledním zápase sezóny. | Foto: Alex Wipf

Mistryně z Plzně. | Foto: Alex Wipf

Trenérka vítězek Libuše Škvařilová. | Foto: Alex Wipf

 

Jen dva body za Plzní zaostaly házenkářky Zlína, které v uplynulé sezóně zvítězily dvacetkrát. Zlínská záloha prohrála jen třikrát za celou sezónu, jednu z porážek utržily Zlíňanky i na palubovce Plzně, která jim tak oplatila porážku utrpěnou ve Zlíně ve 4. kole.

 

Kristýna Vlková útočí v zápase proti Zoře Olomouc B. Utkání vyhrály hráčky Zlína B 28:26. | Foto: Alex Wipf

Házenkářky Zlína B skončily v první lize žen druhé. Interligový Zlín má kvalitní zálohu. | Foto: Alex Wipf

 

V loňské sezóně se na druhé a třetí příčce umístily se stejným počtem bodů celky Otrokovic a Kobylis, letos jim, přesně v opačném pořadí, patří třetí a čtvrté místo. Ovšem za zlato-stříbrnou dvojicí zaostávaly výrazným rozdílem. Oba celky, Otrokovice i Kobylisy, vybojovaly čtrnáct výher.

 

Michaela Sekulová nastřílela v utkání druhého kola Českého poháru Karviné osm branek a i v první lize patřila ke střeleckým oporám Jiskry Otrokovice. | Foto: Alex Wipf

Otrokovice skončily v první lize žen na čtvrté příčce. | Foto: Alex Wipf

 

Loňské vítězky z B týmu Slavie Praha skončily letos páté, vyměnily si tak pozici s hráčkami HC Plzeň. Střed tabulky byl ale velmi vyrovnaný. Týmy mezi třetím a devátým místem dělilo šest bodů, výraznější bodový odstup pak byl až mezi desátým Jindřichovým Hradcem a jedenáctým Mostem B. Na poslední místě skončily s osmi body házenkářky Český Budějovic, které vybojovaly, stejně jako předposlední Sokol Vršovice, tři výhry, tým Vršovic se ale oproti Jihočeškám mohl pochlubit ještě dvěma body za cenné remízy s Kunovicemi a Jindřichovým Hradcem.

 

 

Házenkářky Kunovic skončily sedmé. V posledním kole vybojovaly remízu na palubovce nejlepšího týmu soutěže Plzně. | Foto: Alex Wipf

Velezkušená kanonýrka Fleková táhla tým Kunovic v první lize. | Foto: Alex WIpf

Klára Sovová byla v uplynulé sezóně střeleckou jistotou v dresu Zory Olomouc. | Foto: Alex Wipf

 

Nejlepší střelkyní soutěže se s 216 brankami na kontě stala Júlia Dolečková z Jiskry Otrokovice, druhé místo si vystřílela mládežnická reprezentantka Tereza Pokorná ze Slavie Praha, třetí příčka patřila Andrey Vlachové z mistrovské Plzně. 
 

Martina Vysloužilová nastupovala v letošní sezóně za B tým Mostu. | Foto: Alex Wipf

Zora Olomouc B. | Foto: Alex Wipf

Lada Vaňková a Kristýna Vidršperková slaví plzeňské vítězství. | Foto: Alex Wipf

HC Plzeň - vítězky první ligy žen 2015. | Foto Alex Wipf