Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.9.2015 otevřeno: 1511 x

V repríze loňského finále znovu zvítězil Baník Most nad Sokolem Poruba

Házenkářky v nejvyšší česko-slovenské soutěži odehrály v sobotu večer pět utkání třetího kola WHIL. Vysoká vítězství vybojovaly týmy Zory Olomouc a Veselí nad Moravou, jasně své soupeře porazily i házenkářky Michalovců a Prešova. Ve šlágru kola – repríze loňského českého finále vybojovaly důležité body házenkářky Baníku Most, když porazily Sokol Poruba 27:23.

Sokol Písek – Bemaco Prešov 21:29 (10:13)

Utkání třetího kola v Písku dlouho slibovalo vyrovnanou podívanou, na konci prvního poločasu ale házenkářky Bemaca Prešov odskočily soupeřkám na rozdíl tří branek a po návratu ze šaten svůj náskok ještě rychle navýšily. Závěrečný únik sedm minut před koncem pojistil Slovenkám poměrně jednoznačné vítězství na palubovce Sokola Písek, když to tři minuty před koncem bylo o devět branek. Kosmetickou korekci zajistila domácím Svobodová.

Ondřej Václavek, trenér Sokol Písek:  „Na začátku zápasu se k nám otočilo štěstí zády, když jsme nastřelili asi tři tyčky. Navíc soupeře držela brankářka. Pokud si cvičíme různé akce a v zápasech je pak nezvládneme, budeme vyhrávat jen těžko. Prešov ukázal, že má větší touhu po výhře."

Dušan Daniš, trenér Bemaca Prešov: „Celkově jsme v zápase byli důraznější. Dnes nám konečně dobře zachytala brankářka a to uklidňovalo ostatní hráčky. To se projevilo na celkovém výkonu týmu."

Nejvíce branek: Kovářová 7/2, Svobodová 5, Kozáková 3 – Šutranová 8/3, Cempaová 5, Gajdošová 5. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 2 – 7. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Diváci: 80.

 

 

SHK Veselí nad Moravou – HC Plzeň 34:22 (18:12)

Jednoznačně si s nováčkem z HC Plzeň poradily házenkářky Veselí nad Moravou. Panenky zvládly dobře už nástup do zápasu, pět minut před poločasem vedly o osm branek (15:7) a na začátku druhé půle zvedly své vedení už na deset gólů (24:14). Mladé Plzeňanky bojovaly, manko ale nezkorigovaly. Veselanky naopak své vedení ještě zvýšily a nakonec slavily dvanáctibrankovou výhru.

Radim Pernický, trenér SHK Veselí n. M.: „Pro nás jsou dnešní body velmi důležité. I když máme zdravotní problémy, holky zvládly utkání perfektně. Přesto máme na čem pracovat."

Libuše Škvařiová, trenérka HC Plzeň: „Oproti jiným zápasům je to určitý posun, ale chybí nám 5 hráček. Je to nejenom mladý tým, ale tým úplně nový, takže holky o sobě moc neví a musí si to sednout. Není to tým, s kterým jsem já vyhrála první ligu. My se budeme snažit zlepšit, ale absolutně nehrajeme podle mých představ."

Nejvíce branek: Vinyatynska 10, Šustková 6/3, Vinklárková 4, Soldánová 4?, Varjassiová 4 – Drozdová 6, Šelaisová 5/1, Buchnerová 4. Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/1. Vyloučení: 5 - 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Diváci: 250.

 

Zora Olomouc – ŠKP Bratislava 38:18 (15:6)

Naprosto jednoznačně se vyvíjel od prvních minut zápas v Olomouci. Domácí Zora nedala hostujícímu týmu Bratislavy šanci, rychle se ujaly výrazného vedení (6:1, 13:4) a otěže utkání držela po celých šedesát minut hry pěvně v rukou. Na konci se Hanačky radovaly z dvacetibrankové výhry.

Vladan Táborský, asistent trenéra Zory Olomouc: „Bratislava má mladý tým, který získává zkušenosti. Největší radost mi na naší straně udělal až samotný závěr, kdy holky plnily věci, které jsme nacvičovali na tréninku. Potřebovali jsme dostat do hry spojky a to se nám dnes dařilo. Zároveň jsme dneska hráli zodpovědně v obraně a dařil se nám rychlý přechod do útoku.“

Juraj Fogarassy, trenér ŠKP Bratislava:  „Dnes jsme se střetli s Olomoucí, která je silnějším týmem než my. Budujeme mladý nový kádr. Některé zkušenější hráčky zůstaly doma. Jsem rád, že dostaly prostor ty mladší, které si vyzkoušely těžký zápas.“

Nejvíce branek: Severová 5, Šdánská 5, Jansová 4/2, Dostálová 4, Fryčáková T. 4 – Szaboová 5, Trunková 5, Lešková 3. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/1. Vyloučení: 2 – 5. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Diváci: 204.

 

Iuventa Michalovce – Slavia Praha 31:24 (16:14)

Sedmibrankovou porážku si z Michalovců vezou házenkářky Slavie Praha. Pražanky vstoupily do utkání dobře, v 6. minutě vedly 5:4, potom ale přišel ze strany domácí Iuventy rychlý obrat a rázem Slavie ztrácela na soupeře čtyři branky (9:5). Před přestávkou se Slavistkám podařilo ztrátu zkorigovat na dvě branky. Ve druhé půli ale Michalovce znovu soupeřkám odskočily, a byť Pražanky bojovaly a pět minut ztrácely na soupeřky znovu jen čtyři branky, závěr patřil Slovenkám, které nakonec zvítězily poměrem 31:24.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Bohužel se nám zápas nepovedl a prohráli jsme o 7 branek. Je to velmi krutá prohra, jelikož jsme po většinu zápasu drželi se soupeřkami krok. Hodně sil nás stála častá vyloučení ve druhém poločase, což se promítlo i na výsledku. Navíc jsme prohráli s Michalovcemi takový minisouboj v proměňování rychlých protiútoků. Pro nás je to opravdu krutá porážka.“

Nejvíce branek: Hlešová 8, Fiľková Trehubová 6/1, Perederiyová 6 – Pokorná 5, Kordovská 5, Keclíková 4/2. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/3. Vyloučení: 4 – 6 (přímá ČK Malá). Rozhodčí: Manďák, Rudinský. Diváci: 1000.

  

Baník Most - Sokol Poruba 27:23 (15:12)

Házenkářky Baníku Most se po celou dobu utkání proti Sokolu Poruba držely v přibližně dvoubrankovém vedení. Střelecky se opíraly o trojici střelkyň Súkenníková, Zachová a neomylná exekutorka sedmimetrových hodů Szarková, kterým odpovídaly nejhlasitěji v porubském dresu Minárčiková s Kostelnou. Ve druhé půli zpřísnily Porubanky obranu a dotáhly se na rozdíl gólu (22:21), vyrovnání a obrat se jim ale už nezdařily a z Mostu odjely poraženy čtyřbrankovým rozdílem.

Ľuboš Hudák, trenér Baníku Most: „Věděli jsme, že to bude těžký zápas, Poruba je silný tým. Soupeř nás zaskočil kvalitní obranou, přestože jsme se na ní v týdnu připravovali. Ve druhém poločase začala Poruba hrát v obraně hodně agresivně. Nemůžu říct, že by nás to zaskočilo, ale přesto jsme se s tím těžko srovnávali. Nakonec jsme to však dotáhli do vítězného konce."

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba: „Podle mého názoru jsme tady dnes měli vyhrát. Za poslední tři roky to byl pro nás nejlépe rozehraný zápas, mrzí mě, že se nám to nepodařilo dotáhnout do konce, ale děvčata si zaslouží za dnešní výkon pochvalu."

Nejvíce branek: Szarková 7/6, Súkenníková 6, Zachová 5 – Minárčiková 5, Kostelná 4, Marčíková 3/1, Ryšánková 3, Rechtorisová 3. Sedmimetrové hody: 6/6 - 1/1. Vyloučení: 2 - 1. Rozhodčí: Macho, Hájek. Diváci: 755.