Míče na házenou

Házená v TV

03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.9.2015 otevřeno: 1034 x

Baník Most v Písku nezaváhal, hráčky Iuventy Michalovce jasně přehrály Dusľo Šaľa

Obě utkání sobotního programu čtvrtého kola ženské česko-slovenské interligy skončila vítězstvím favoritů. V Plzni nedaly šanci nováčkovi házenkářky Slávie Partizánske, Sokol Písek podlehl dvanáctibrankovým rozdílem obhájkyním českého titulu Baníku Most. Slovenský mistr z Iuventy Michalovce odstartoval nabitý víkend vítězstvím v Šaľe.

 

Ženská interliga - 4. kolo

Sokol Písek - Baník Most 19:31 (11:18)

Házenkářky Sokola Písek nedokázaly překvapit favorizovaný výběr Baníku Most, v zápase čtvrtého kola interligy mu podlehly rozdílem dvanácti tref. Mostečanky se vedení chopily hned ve čtvrté minutě a během první čtvrtiny zápasu ho navýšily na rozdíl šesti gólů (3:9). Hra se potom trochu vyrovnala a do šaten se šlo za stavu 11:18. Dál vedení hostů nenarůstalo ani ve druhé půli (19:15), poslední desetiminutovku ale ovládli Černí andělé, kteří nasypali do branky Písku v závěru šest střel, na které Jihočešky už nezareagovaly, a utkání skončilo za stavu 19:31. Hned zítra čeká Sokol Písek další utkání, v předehrávce 8. kola se poměří se slovenskými mistryněmi z Iuventy Michalovce.

Nejvíce branek: Kovářová 8/3, Michková 3, Svobodová 3 – Súkenníková 6, Szarková 5/1, Dvořáková 3, Martinková 3, Chmelařová 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 3/3:1/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 83.

Ondřej Václavek, trenér Sokol Písek: "Nemohu říci nic víc, než že jsem spokojen. Když jsem viděl utkání Mostu proti Plzni, měl jsem obavy, jak dnes dopadneme. Dnešním cílem byla prohra o dvacet branek. Musím pochválit výkon brankářky Lucie Preslové, která dnes zachytala dobře."

Jiří Hanus, asistent trenéra Baníku Most: "Pro nás nastalo období, kdy je předvedený výkon hlavně o koncentraci. Nyní nás čekají soupeři, se kterými musíme získávat body. Dnes byla vidět nekoncentrovanost, inkasovali jsme i ve dvojnásobné přesilovce. Písek nás dnes svým výkonem překvapil. Střelecky se nám nedařilo, ale důležité je, že jsme vyhráli."

 

HC Plzeň - Slávia Partizánske 21:32 (10:18)

Papírovým předpokladům dostálo i utkání v Plzni, mladé házenkářky týmu HC Plzeň podlehly Slávii Partizánske rozdílem jedenácti tref. Výrazné vedení si Slovenky vybudovaly už v první půli, do šaten si nesly osmibrankový náskok. Ve druhé půli Západočešky bojovaly o lepší výsledek, na hřišti dokonce „zazářily“ dvě červené karty, slovenský celek ale své vedení i přesto ještě navýšil.

Nejvíce branek: Šelaisová 5, Pešičková 4/2, Rumlová 3, Klégrová 3, Vaňková 3 – Michnová 11/6, Szokeová 5, Hollá 5.Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 3/2:8/6. Vyloučení: 6 (ČK Drozdová, přímá ČK Sedláčková):3.Diváci: 136.

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: "U nás hrají nezkušené hráčky. Nechci, aby hráčky byly vylučované červenou kartou, ale to je otázka jejich nezkušenosti. Děvčata neví, jestli ten zápas zvládnou. Bojujeme, ale dostaneme čtyři branky v řadě. Doufám, že hráčky, které jsou zraněné, se uzdraví. Soupeři blahopřeji."

Peter Olšavský, trenér HK Slavia Partizánske: "S výkonem v dnešním zápase jsem spokojen. Co se týká naší hry, oproti druhému poločasu jsem byl překvapený, protože v šatně jsem upozorňoval na některé věci, ale nepřeneslo se to na hřiště. Nedali jsme spoustu šancí, zahazovali jsme příležitosti a sedmičky, také brankářce jsme nepomohli. Nechtěli jsme dostat více než dvacet branek a to jsme nedokázali."


Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 22:31 (11:15)