Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.9.2015 otevřeno: 1069 x

Pozvánka na 5. kolo WHIL: Pozor! Na interligu už v pátek!

Ženské týmy čeká od víkendu reprezentační přestávka, a tak na interligovou házenou tentokrát vyrazí fanoušci házené do svých hal už v pátek.


Sokol Písek naposledy prověřili během jediného víkendu dva národní mistři Baník Most i Iuventa Michalovce. Písečanky v obou zápasech statečně vzdorovaly, ovšem na palebnou sílu těchto suverénů nestačily. „Zápasy, ve kterých jsme doufali ve vyrovnanější výsledky, se nám příliš nepovedly. Naopak v soubojích s týmy Mostu a Michalovců se nám dařilo herně dobře a výsledky jsou pro nás dobré. Snad jen v zápase s Porubou jsme nebyli v ideální formě a v zápase proti Plzni nám ještě spousta věcí nefungovala tak, jak bychom chtěli,“ ohlédl se za úvodem sezóny trenér Sokola Písek Ondřej Václavek. Podle něj se tým dobře vyrovnal i s předsezónními změnami v kádru, z nichž nejcitelnější byl pravděpodobně odchod Veroniky Malé do Slavie Praha. „Myslím, že si to docela sedlo. Dobře navázaly na výkony z předchozích let všechny naše pivotky. Dostávají na hřišti stejný prostor a vyplácí se nám to. Dobré výkony podávají i mladé hráčky, jako je třeba mládežnická reprezentantka Sára Kovářová nebo Magdalena Svobodová. Naopak Nikola Dvořáková je zkušeným tmelícím prvkem týmu. Na hřiště přináší spoustu zkušeností. Dobře si ale vedou i hráčky, které hrají za ženy první sezónu,“ rozebral situaci v týmu Václavek.

 

V pátek se Jihočešky představí ve Veselí nad Moravou. „Věřím, že navážeme na to, co jsme předvedli o minulém víkendu – zlepšenou obranu, zlepšený výkon obou brankářek. Doufám, že budeme hrát vyrovnaně a že bychom mohli získat další body. Jedná se sice o stejně mladý celek, ale přesto zkušenější. Na první pohled má trošku užší kádr. Vzhledem k našim posledním výkonům věřím ve dva body, uvidíme, jak to zvládnou naše hlavy,“ dodal Václavek.

 

Iuventa Michalovce o víkendu sehrála hned tři zápasy. V pondělí se představily Michalovečanky na hřišti Plzně. | Foto: facebook HC Plzeň 

 

Iuventa Michalovce má před pátým kolem interligy zdánlivě zdrcující šestibodový náskok na trojici pronásledovatelů Sokol Poruba, Baník Most a Slavii Praha. Na rozdíl od házenkářek Mostu ale Michalovečanky zatím neměly za sebou pauzu pro „lichý“ tým interligy (tu si vybírají Východňárky právě v nyní v pátém kole), naopak o víkendu posbíraly ještě čtyři body za dvě předehrávky v západních, respektive jižních Čechách. Baník Most je tak zatím stoprocentní a navíc má zápas k dobru, dobrý start sezóny bude chtít potvrdit i na domácí půdě v souboji s Bemacem Prešov. Loňský slovenský nováček má na kontě letos už dvě výhry – nad zatím posledním ŠKP Bratislava a Sokolem Písek, kterému momentálně patří jedenáctá příčka. Černí andělé jdou do pátečního zápasu v pozici jasného favorita, před domácím publikem nebudou chtít zaváhat.

 

Páteční večerní program odstartuje v pět hodin souboj Zlína s Plzní. Zlíňanky ve svém dosud odehraném programu prohrály jen jednou a to s výběrem Slavie Praha, Plzeň naopak v pěti zápasech bodovala jen jednou, nutno podotknout, že los měla výrazně nepříznivější. Přesto jsou před zápasem favoritem domácí Zlíňanky. V jejich prospěch hovoří především zkušenosti, házenkářky Plzně se v nejvyšší soutěži zatím rozkoukávají a byť se perou s těžkými soupeři statečně, na body to nestačí.

 

Atraktivní podívanou pak slibuje zápas v Olomouci, kde bude domácí Zora bránit svou palubovku před nájezdem házenkářek Dusla Šaľa. Šaľanky sice v minulém kole vyškolila Iuventa Michalovce, jednoznačně ale patří do horní poloviny interligové tabulky, a proto budou Zoře velmi těžkým soupeřem. To Slávia Partizánske, na jejíž palubovku zajíždí v pátek Sokol Poruba, zatím dokázala budovat jen na hřišti nováčka z Plzně a Slavii Praha v prvním kole podlehly dvacetibrankovým rozdílem. Tým Partizáskeho je však plný házenkářek zvučných jmen a proto je výsledek zápasu mezi Porubou a Paritzánskym otevřený.

 

Naproti tomu se měření mezi Slavií Praha a ŠKP Bratislava jeví téměř jako jasná záležitost. Slávistky, které zatím nestačily jen na Michalovce, pojedou z české metropole do té slovenské a bez bodů se vrátit nehodlají. Psychiskou pohodu Pražanek podpořila i páteční výhra nad Zorou Olomouc, i když k výkonu měla trenérka Slavie Petra Vítková výhrady. „Myslím, že vidina volného víkendu se podepsala na druhém poločase, kdy už jsme se tolik nekoncentrovali na svůj výkon. Ale děvčata si odpočinula a na pondělní sváteční trénink přišla znovu plná energie. Věřím, že jim to nadšení vydrží až do zápasu, protože týden je opět krátký,“ řekla Vítková a dodala svá očekávání k soupeřově formě: „Sice jsou ještě bez výhry, ale v minulém kole sahali po bodu proti Prešovu. Je tedy znát, že se tým sehrává. Podle mě je jednoznačně nejnebezpečnější hráčkou soupeře Petra Beňušková, kterou jsem poznala v Mostě ještě jako hráčka. Je to zkušená střední spojka, která je nebezpečná jak svoji střelbou, tak i přesnými přihrávkami do vyložených šancí a organizací hry. Myslím, že zvítězíme, pokud si holky uvědomí roli favoritek stejně jako skutečnost, že bez práce nejsou koláče.“

 

Program 5. kola interligy – pátek 2. října – 17.00 hodin: HC Zlín – HC Plzeň, 18.00: Zora Olomouc – Duslo Šala, Slávia Partizánske – Sokol Poruba, Baník Most – Bemaco Prešov, ŠKP Bratislava – Slavia Praha, SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek. Volno má Iuventa Michalovce