Míče na házenou

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.10.2015 otevřeno: 742 x

Pozvánka na 6. kolo: V jediném víkendovém českém souboji se poměří Poruba se Zlínem

Českého i slovenského mistra, tedy Baník Most i Iuventu Michalovce, čeká o víkendu vstup do bojů evropských pohárů. Z tohoto důvodu byla jejich utkání 6. interligového kola předehrána v dřívějších termínech. I tak ale fanoušky vrcholové ženské házené čekají v sobotu čtyři zápasy nejvyšší česko-slovenské soutěže.

Jeden český, jeden slovenský a dva česko-slovenské duely jsou v plánu zbývajícího programu 6. kola WHIL. Interligovou sobotu otevře tradičně ve tři hodiny odpoledne utkání v Písku, kde Jihočešky přivítají v obloukovce výběr Slávie Partizánske. Toto utkání slibuje vyrovnanou podívanou. Ani jeden z celků sice nedokázal potrápit favority z čela tabulky, ovšem nízký počet bodů na kontě Partizánskeho může být právě důsledkem těžkého losu na začátku soutěže. Slovenský tým se pyšní zvučnými jmény jako je Súlovská či Michnová a jejich síla se může projevit právě s Písku. Ten zatím střelecky táhne mladičká střelkyně Sára Kovářová, česká mládežnická reprezentantka, která zatím figuruje na druhém místě interligové střelecké tabulky!

 

O půl šesté se pak v Prešově představí v souboji s domácím Bemacem pražská Slavia. „Jedeme se poprat o dva body do Prešova a to i bez Veroniky Malé, která se zranila na reprezentačním srazu. Věřím ale, že Kamila Kordovská potáhne slávistický tým stejně dobře jak reprezentaci v zápase proti Ukrajině a že se k ní přidají ostatní spoluhráčky ze Slavie. Nemůžeme se vyhnout roli favorita pro tento zápas, i tak si ale myslím, že to nebude lehké utkání,“ vyhlíží k zápasu v Prešově trenérka Slavie Petra Vítková. Pražanky pojedou na Slovensko vlakem a do haly se nechají převézt taxislužbou. „Potom se půjdeme ještě před zápasem projít, abychom po dlouhé cestě trochu vyvětraly hlavu. Po zápase pojedeme zpátky opět vlakem, máme zarezervovaná lůžka. V osm ráno snad budeme v Praze,“ nechává nahlédnout pod pokličku organizace česko-slovenské soutěže Vítková.

 

Večer kolo uzavře slovenský duel mezi Dusľem Šaľa a ŠKP Bratislava, kde jsou favoritem domácí, a souboj Sokola Poruby s celkem Zlína. Porubanky šlapou na paty Mostu, krok s nimi ale drží i Slavia Praha a šestibodový Zlín, který má zápas k dobru, se drží také v těsném závěsu. Sokol Poruba to proti Zlínu nebude mít jednoduché. Navíc netradičně nenastoupí na domácí palubovce, ale v hale v Polance. „Zápas proti Zlínu bereme i jako ideální odrazový můstek do dalšího bloku utkání. Do Polanky se celý tým těší, protože nám tamní fanoušci vždy dokázali vytvořit skvělou atmosféru. Bude to pro nás zase takové zpestření a věřím, že příznivce potěšíme výhrou," řekl trenér Sokola Poruba Jan Beňadik.


Program 6. kola – 17. října – 15.00: Sokol Písek – Slávia Partizánske, 17.30: Bemaco Prešov – Slavia Praha, 18.00: Duslo Šala – ŠKP Bratislava, Sokol Poruba - HC Zlín. Předehráno: HC Plzeň – Iuventa Michalovce 20:37, Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 32:19.