Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.12.2015 otevřeno: 1078 x

Pozvánka na 12. kolo: Poslední interligová měření tohoto roku

Naposledy v roce 2015 se utkají interligové házenkářky již o mikulášském víkendu 4. až 6. prosince. Na programu je pět soubojů a nejatraktivnějším z nich je jistě repríza loňského finále Českého poháru mezi Baníkem Most a Slavií Praha, do něhož nastoupí Černí andělé s novým koučem. Jak směrem k zápasu vyhlíží trenéři Vítková a Dávid?

 

Šlágrem víkendového kola je jediný český duel mezi Baníkem Most a Slavií Praha. Druhý a čtvrtý celek aktuální tabulky, loňští soupeři ve finále Českého poháru a českého finále interligy v roce 2014. Úřadující český mistr a třetí neúspěšnější český tým uplynulé sezóny plus pěkná řádka reprezentačních jmen. Tohle všechno slibuje souboj naprosto špičkové úrovně.

 

Navíc se k tomuto zápasu vztahuje několik atraktivních skutečností vztažených k postavám trenérů obou celků. Na straně Mostu se na lavičku poprvé posadí nový trenér Peter Dávid, na straně Slavie povede sešívaný výběr Petra Vítková, která se loni v černooranžovém dresu Černých andělů loučila s aktivní hráčskou kariérou. „Pro mě má tento souboj i trochu jiný náboj, jelikož mostecké prostředí znám z minulého působení ještě jako hráčka. Moc se na toto utkání těším. Připravujeme na taktických poradách u videa, a jelikož většinu hráček Mostu znám osobně, tak i z mých poznatků a zkušeností,“ říká před zápasem proti Mostu Vítková, která okomentovala i změnu trenéra u soupeře: „Jejich hra se podle mého tak rychle nezmění, takže my si musíme dát pozor na rychlé protiútoky a na spojkovou řadu v postupném útoku. Je to zápas s otevřeným koncem pro obě družstva. Most bude mít v zádech tisícovku fanoušků ale o to svázanější ruce že musí vyhrát. My se pokusíme výbornou obranou a kolektivním výkonem v útoku o co nejlepší výsledek.“

Loni Vítková slavila se svými mosteckými spoluhráčkami český mistrovský titul... (foto Alex Wipf)

 

...letos řídí z lavičky výběr Slavie Praha. | Foto DHC Slavia Praha

 

A jak to vidí nový mostecký trenér Dávid? „Před víkendovým zápasem se Slavií máme pochopitelně velká očekávání. Čeká nás silný soupeř a soustředěnost nejen týmu, ale i má je veliká, neboť jde o mou premiéru v Česku a zároveň i v interlize. A budeto křest ohněm. Vzhledem k tomu, že máme před pohárovým zápasem v Plzni a stále ještě poznávám naše hráčky, na rozbor Slávie nebyl čas. Zápas se Slávií je však šlágrem kola, což napovídá, že lze očekávat velmi dobrou házenou. Jsme v plné zbroji a na zápas se těšíme. Pro výhru uděláme vše, chceme být pochopitelně ten šťastnější tým," burcuje před víkendem interligový nováček Dávid.

 

Už v pátek nastoupí na hřišti Partizánskeho do posledního interligového souboje roku házenkářky Zory Olomouc. V posledních vzájemných soubojích se vedlo zpravidla lépe Hanačkám, navíc vstup Partizánskeho do letošní sezóny byl lehce rozpačitý. Ovšem ve slovenském celku působí pod vedením trenéra Petera Olšavského řada zkušených hráček, mezi nimiž vyniká zkušená Michnová a balkánské házenkářky Savičová a Geričová. Házenkářkám Zory se ale daří letos o něco lépe, než jejich bezprostředním soupeřkám, mají na kontě o jedno vítězství víc, navíc nově do nominace české reprezentace nakoukla olomoucká hráčka Ivana Salašová.

 

Momentky z loňského souboje mezi Baníkem Mosta a Slavií Praha ve finále Českého poháru. | Foto: Alex Wipf

 

Sobotní házenkářský program otevřou házenkářky Sokola Písek a Dusla Šaľa. Šaľanky přijedou do Písku oslabeny, což hraje Jihočeškám do karet. „Čekají nás letos již jen dvě utkání. Šala je pravděpodobně oslabena o dvě slovenské reprezentantky, což nám může pomoci uhrát rozumný výsledek blízký nějakým bodům. Proti tomu však hovoří výsledek Šaly doma s Porubou, který byl nerozhodný. Našim hlavním cílem před utkáním se Šalou je zlepšení hry v obraně, která nám v utkání na Slávii chyběla. Druhým zmiňovaným utkáním je středeční pohár doma, asi proti Mostu, který bude veden novým trenérem. Očekávám, že se před ním budou chtít hráčky předvést,“ hlásí před víkendem z Písku trenér Ondřej Václavek.

 

Na palubovku házenkářek Veselí nad Moravou přijedou v sobotu v podvečer hráčky ŠKP Bratislava. Slovenky se zatím v soutěži trápí, nemají na kontě ani bod a jejich skóre je aktuálně rovných mínus 100 branek. Veselanky zatím v soutěži zvítězily dvakrát a to v soubojích s celky, které jsou v tabulce po nimi, přesto by bylo překvapením, kdyby Panenky proti týmu Bratislavy v posledním zápase roku nebodovaly. V neděli pak interligový rok uzavře utkání mezi celky Zlína a Iuventy Michalovce. Suverén ročníku prochází zatím soutěží bez ztráty jediného bodu s kladným skóre téměř 100 branek! Zlíňanky doma ještě neprohrály, pod tlakem slovenského giganta by se ale mohla otřást i zlínská palubovka. Přesto ve Zlíně nehází ručník do ringu. „Ani lídrovi nic nedarujeme, k úspěchu ale bude potřeba přepnout na ještě mnohem vyšší úroveň než naposledy,“ řekla v rozhovoru brankářka Zlína Lenka Benedíková.

 

Program 12. kola WHIL: pátek 4. prosince 18.00 Slavia Partizánske – Zora Olomouc, sobota 5. prosince 15.00 Sokol Písek – Duslo Šaľa, 17.00 SHK Veselí nad Moravou – ŠKP Bratislava, 18.00 Baník Most – Slavia Praha, neděle 6. prosince 16.00 HC Zlín – Iuventa Michalovce. Předehráno HC Plzeň – Bemaco Prešov 16:20.