Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.1.2016 otevřeno: 473 x

Porubu čeká turecká mise

Stejně jako čeští házenkářští reprezentanti, i házenkářky Sokola Poruba odehrají v následujících dnech dva souboje s tureckým soupeřem. V osmifinále Challenge Cupu se Porubanky utkají s Izmirem.

 

9. ledna 2015 v 18 hodin se házenkářky Sokola Poruba utkají před domácím publikem s celkem Izmir BSB SK. Při jednání usilovaly celky o to, aby se obě utkání odehrála na palubovce jen jednoho z nich, nakonec se však bude hrát 9. ledna v Ostravě a o týden později v Izmiru. „Možnost, že by některý z klubů chtěl odehrát dva zápasy venku, byla malá. Od prvního kontaktu se zástupci Izmiru jsem cítil, že mají ambice postoupit a stejně jako my hledí hlavně na sportovní stránku věci," uvedl pro klubový web manažer Poruby Libor Adámek.

 

Házenkářky Poruby se v evropské soutěži za dobu příslušnosti ke špičkové české házené poměřily již s řadou silných zahraninčích klubů, mezi nimi například s ruskou Astrachaní, švédským Höörem, portugalským Juve Lis či francouzským Union Mios Biganos-Begles. Teď je čeká turecký test. „Hra tureckých celků je většinou založená na urputnosti, dá se očekávat, že nás bude v Izmiru čekat i bouřlivé prostředí. Náš trenér Janko Beňadik má ale už o soupeři vcelku dost informací i videozáznam z posledního pohárového vystoupení Izmiru ve Švýcarsku, takže holky budou zase dobře připraveny i po taktické stránce," zdůraznil Adámek. Jeho slova potvrdil i trenér Beňadík: „Jsem samozřejmě rád, že se nám podařilo sehnat videozáznam z posledního pohárového utkání ve švýcarském Thunu, který Izmir vcelku snadně vyřadil. Soupeř je na tom podobně jako my, když se pravidelně zúčastňuje evropských pohárových soutěží a buduje kádr dlouhodobě. Čeká nás hodně houževnatý a nepříjemný protivník," řekl pro Deník Jan Beňadik. Klíčovými postavami tureckého celku jsou zkušené hráčky Yilmazová nebo Nahcivanliová, které mají zkušenosti i ze zápasů v Lize mistrů. „Tým je pak doplněn o mladé perspektivní hráčky. Oporou je určitě i brankářka Tinkaogluová, která je základem dobře organizované a hodně aktivní defenzivy svého týmu. Celkově se snaží hrát moderní rychlou házenou," upozornil Beňadik.

 

Cíl pro toto dvojutkání je v Porubě jasný: „Určitě chceme postoupit, i když nás čeká hodně nečitelný soupeř. Věřím, že si v domácím utkání vytvoříme dostatečný náskok. Na naší straně by měly být i pohárové zkušenosti, které holky v posledních čtyřech letech nasbíraly," dodal Adámek.

 

Ze všech sil se celý realizační tým snaží hráčkám připravit maximální podmínky pro úspěch. „Je jasné, že se budeme muset vypořádat i s náročným cestováním a neznámým prostředím. Zrovna loni v Portu nás některé nedostatky pořadatelů trošku rozhodily. O tom ale pohárové duely také jsou. Hrajete v neznámé hale, musíte vstřebat cestování a možné problémy s tím spojené. Věřím, že jsme ale zase o rok zkušenější. Souboj s Izmirem se rozhodne na palubovce, my nesmíme ani v přípravě nic podcenit, protože nás čeká i pohárově velice zkušený protivník. Na ty zápasy se ale celý tým hodně těší a věří, že v domácím prostředí nás zase fanoušci doženou k dobrému výsledku," uzavřel Beňadik.
 

Osmifinále Challenge cupu

Sokol Poruba - Izmir BSB SK - sobota 9. ledna 2015 v 18.00 hodin

Izmir BSB SK - Sokol Poruba - sobota 16. ledna 2015 v 17.00 hodin