Míče na házenou

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.1.2016 otevřeno: 1328 x

Most i Poruba zvítězily suverénně, Slavia Praha se trápila ve Zlíně

Pět zápasů vloženého 15. interligového kola odehrály české a slovenské házenkářky ve středu večer. Roli favorita bez větších problémů dostály házenkářky Baníku Most a Sokola Poruba, naopak na dva body se hodně nadřely házenkářky Slavie Praha, které na východě Moravy pořádně potrápily házenkářky Zlína. Přesvědčivě si se soupeřem z Prešova poradily i hráčky Zory Olomouc.

WHIL - 15. kolo

HC Zlín – Slavia Praha 23:24 (11:11)

Napínavý souboj po celých šedesát minut sledovali fanoušci ženské házené ve Zlíně. Zlíňanky se sice v úvodu chopily čtyřbrankového vedení (4:0), Slavistky se ale rychle srovnaly krok a až do konce poločasu pak visely domácím házenkářkám za patami. Úvod druhého poločasu zase vyšel lépe Pražankám. Ve 35. minutě vedly 14:11 a dotahovat musely zase hráčky Zlína. Poslední čtvrtina zápasu pak byla jako na houpačce. Oba celky se střídaly ve vedení a utkání směřovalo do napínavé koncovky. Do poslední minuty vstupovaly celky za vyrovnaného stavu 23:23, chyba v rozehrávce Zlína ale znamenala šanci pro Pražanky a toho zkušené Slavistky dokázaly využít. Skórovala Malá a v posledních vteřinách už minimální možnou výhru Slavistky uhlídaly.

 

Nejvíce branek: Kolářová 4, Drotárová 4, Sobieská 4/3 – Malá 7, Pokorná 5, Kordovská 5. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 5:5. Diváci: 180.

 

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „Vyhrál šťastnější tým, nemám k tomu co víc dodat."

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Byl to nervy drásající zápas, což jsme si ale zavinily sami, protože jsme po celý zápas neproměňovaly vyložené šance. Bylo to hodně vydřené vítězství."

 

Zora Olomouc – Bemaco Prešov 24:18 (12:8)

V souboji s Prešovem se házenkářky Zory Olomouc nejdřív poměrně dlouho trápily. První branku vsítily až v 7. minutě a to ze sedmimetrového hodu. O to rychleji ale pak obrátily vývoj zápasu ve svůj prospěch a až do přestávky už tahaly za delší konec. Pět minut před přestávkou vedly o čtyři branky (10:6) a čtyřbrankový náskok si nesly i do kabiny. Ve druhé půli byla hra zcela vyrovnaná. Olomoučanky si udržovaly odstup, výrazněji však své vedení navýšily až na začátku poslední patnáctiminutovky. Rozdíl mezi celky zvýšily Hanačky na šest gólů a v závěru už si vítězství s dostatečným náskokem pohlídaly.

 

Nejvíce branek: Kubáčková 7/4, Růžičková 6/3, Dostálová 5 – Vencuriková 7, Pavúková 5/3, Harčarufková 3. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 9/7 – 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 150. 

 

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: "Mrzí mě, že holky ze začátku trochu podcenily soupeře, proto jsem taky musel o poločase zesílit hlas, protože to nasazení nebylo takové, jaké by mělo být. Zvlášť, když hrajeme o body, které nutně potřebujeme. Soupeř hrál s větší chutí než my ze začátku. Výborně nás ale dneska zachránila Lucie Rašková. Měli jsme i štěstí, několikrát nás zachránila tyč. Já jsem měl z dnešního utkání obavy, upozorňoval jsem holky, že Prešov udělal výkonnostní postup, ať nečekají lehké utkání. Také jsem rád, že jsme ten první zápas hráli venku a druhý doma."  

 

Baník Most – HC Plzeň 36:15 (19:7)

Rozdílem třídy porazili v souboji patnáctého kola Černí andělé z Baníku Most mladičké hráčky Plzně. Už v 17. minutě vedly Mostečanky o deset gólů, když za celou úvodní patnáctiminutovku dovolily Plzni jen jediný gól, a o přestávce byl jejich náskok dvanáctibrankový. Trenér Peter Dávid si mohl dovolit točit sestavou a na hřiště postupně pustil prakticky všechny hráčky lavičky. Ve druhém poločase pokračovaly hráčky Baníku v nastaveném střeleckém tempu. Minutu před koncem zaokrouhlily Mostečanky své vedení na dvacet gólů (35:15) a suverénní výhru Baníku pak ještě závěrečnou trefou zpečetila Matoušková (36:15).

 

Peter Dávid, trenér Baník Most: "My jsme samozřejmě věděli, že je Plzeň kvalitativně někde jinde, dali jsme si do dnešního utkání cíl, že chceme hrát dobře náš ofenzivní obranný systém, první gól jsme dostali až někdy ve 14. minutě. Samozřejmě bylo našim cílem, aby si všechny hráčky zahrály a aby jsme si dokázali, že i po té velké pauze pořád házenou umíme."

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: "My se hlavně potřebujeme soustředit na sobotní zápas, jsme tu bez Heřmánkové, potřebovali jsme pošetřit některé hráčky. Výsledek mohl být ovšem určitě lepší, spokojená po dnešku rozhodně nejsem." 

 

Sokol Písek – Sokol Poruba 20:37 (10:19)

Podobně přesvědčivě jako házenkářky Mostu si vedly i hráčky Sokola Poruba na hřišti Písku. Tam byla sice hra prvních dvacet minut vyrovnaná (9:10), závěr poločasu ale ovládly Porubanky, když domácí výběr přestřílely mezi 20. a 30. minutou zápasu 9:1 a do druhého poločasu pak nastupovaly s devítibrankovým náskokem (10:19). Druhý poločas už se zcela odvíjel podle režie Poruby. Domácí házenkářky se snažily vzdorovat, na každou jejich branku ale měly hráčky Poruby prakticky vždycky ne jednu, ale hned dvě odpovědi. Poruba tak pohodlně dovedla utkání k přesvědčivé sedmnáctibrankové výhry 37:20 a dvěma bodům do tabulky interligové špičky.

 

Nejvíce branek: Kovářová 8/2, Svobodová 5/1, Kozáková 3 – Rechtorisová 6/2, Ryšánková 5, Šviráková 4, Marčíková 4, Minárčiková 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 105. 

 

Ondřej Václavek, trenér Sokola Písek: „Těší mě, že jsme v prvních deseti minutách dokázali Porubu potrápit. Měli jsme mnoho kvalitních úseků v obraně, kde se čím dál více zlepšujeme. Dnes jsem velice spokojený především s prvním poločasem. Kde však ještě musíme potrénovat, jsou chvilkové výpadky formy.“

Jan Beňadik, trenér Poruby: „Z naší strany mohu toto utkání zhodnotit jako spokojenost. Jediné, co nám nevycházelo, byly vstupy do obou poločasů. Myslím, že dnešní utkání bylo pohledné a diváci museli být spokojení.“ 

 

Slavia Partizánske – Duslo Šaľa 25:23 (11:8)