Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.4.2016 otevřeno: 1049 x

Pozvánka na 25. kolo: Předposlední kolo WHIL je tady, mistr už je ale znám

Vítězem společné československé interligy žen je tým Michalovců. Středeční výhrou v Prešově Východňárky potvrdily svou dominanci letošnímu ročníku WHIL a slavily obhajobu interligového titulu. Ovšem v české části soutěže ještě není zdaleka o všem rozhodnuto. Otazník stále visí nad čtvrtým účastnickým místem pro play-off.

 

O poslední postupové místo pro play-off se i nadále perou házenkářky Zory Olomouc a HC Zlín. Oba celky dělí jediný bod, a zatímco Olomouc doma přivítá Slávii Pratizánske a může dosáhnout na vítězství, vítězství Zlína v Michalovcích by, i přesto že Michalovce už nehrají o nic jiného než o čest favorita, bylo překvapením. Rozhodovat se tak velmi pravděpodobně bude až v přímém souboji mezi Zlínem a Olomoucí v posledním kole soutěže 23. dubna. V lepší pozici jsou momentálně hráčky Zlína, mají na svém kontě o bod víc než jejich soupeřky. „Jsem rád, že došla na má slova a o postupujícím se rozhodne u nás v posledním kole ve vzájemném souboji. Duel v Michalovcích se pro nás stane ideální přípravou na následující zápas roku s Olomoucí. Jsem optimista, vše zvládneme,“ hlásí před dramatickým závěrem soutěžní části trenér Zlína Peter Sabadka.

Odhodlaní bojovat až do konce jsou i v Olomouci. Tady se ale stále potýkají se zdravotní nepohodu, přesto věří v úspěch. „Zdravotně se dáváme dohromady, stále mají některé hráčky omezené tréninkové zatížení. Do utkání s Partizánským jdeme s cílem protrhnout černou šňůru porážek a trošku získat psychickou pohodu, před posledním utkáním,“ okomentoval situaci v týmu před posledními dvěma koly základní části trenér Jan Bělka.

 

Hráčky Iuventy Michalovce slaví 7. titul interligových mistryň. | Foto: facebook Iuventy Michalovce

 

Oba týmy budou na dálku sledovat výsledky svého soupeře, naopak přímý souboj tentokrát o medaile se odehraje v Praze. Slavia přivítá na domácí půdě Baník Most, který ale neponechává nic náhodě a na šlágr kola do Prahy s sebou bere autobus oranžovočerných fanoušků, kteří by měli postrčit svůj tým směrem ke stříbrné interligové medaili. A z obou táborů zní nadšení z atmosféry, kterou tento duel v interligových podmínkách slibuje. „Poslední dva zápasy nás po porážce od Michalovců nahodily zpět na vítěznou vlnu. Bratislava pro nás zase měla být přípravou na zápas se Slavií. Soupeř nás ale bohužel moc neprověřil. Jsme si vědomi důležitosti sobotního zápasu, ve kterém jde o konečné postavení v tabulce WHIL a pro výchozí pozici pro play-off. Slavii jako soupeře velmi dobře známe. Stejně tak i ona nás. Zápas bude velmi vyrovnaný, soupeř i my máme v kádru několik reprezentantek. Rozhodne aktuální forma v den zápasu a plno dalších maličkostí. Soupeř má výhodou domácího prostředí, ale z Mostu nás přijede podpořit několik fanoušků, kteří nás poženou vpřed. Věřím, že uspějeme. Zápas v Edenu si zaslouží plnou halu,” hlásí z Mostu trenér Černých andělů Peter Dávid.

A ze Slavie zaznívá podobná reakce o to zajímavější, že trenérka Slavie Petra Vítková několik sezón hájila barvy Mostu a oslavou titulu zde končila svou aktivní hráčskou kariéru. „Na zápas se všichni těšíme. Nejen kvůli atmosféře, kterou očekáváme s příjezdem fanoušků z Mostu ale i proto že tento souboj má vždy jiskru. Pro mě je to trošku zvláštní utkání, jelikož jsem v Mostě jako hráčka působila, takže znám silné i slabé stránky hráček Baníku, I proto je příprava trochu konkrétnější než obvykle. My si přejeme udržet postavení v tabulce, ale víme, že to bude velmi těžké. Most totiž obhajuje druhé místo ve WHIL z loňského roku a zároveň je několikanásobným mistrem v českém play-off. Věřím, že toto utkání bude mít vysokou kvalitu a výbornou atmosféru a pro mě budou Slávistky hvězdami i po tomto utkání,“ těší se na utkání Vítková.

Daleká cesta na Slovensko čeká házenkářky Sokola Písek. Šaľanky jsou v tomto zápase favoritkami, písek ale už letos ukázal, že umí překvapit a i v dolních patrech tabulky se každý bod v závěru základní části počítá. Navíc to pro Písečanky bude už poslední utkání základní části v této sezóně. V posledním kole mají volný los. S čistou hlavou naopak mohou jít do utkání v Bratislavě hráčky Veselí nad Moravou. Jejich ztráta na postupovou příčku pro play-off už je příliš velká, stejně tak náskok na týmy ze dna tabulky, svou pozici už tak mají Panenky jistou, přesto by pro ně tým Bratislavy neměl být těžkým soupeřem a Veselanky by mohly rozšířit před koncem základní části svou bodovou sbírku. 

Volý los má v tomto kole Sokol Poruba.

Program 25. kola WHIL: sobota 16. dubna v 17.30 Iuventa Michalovce - HC Zlín, v 18.00 Zora Olomouc – Slávia Partizánske, Dusľo Šaľa – Sokol Písek, Slavia Praha – Baník Most, ŠKP Bratislava – SHK Veselí nad Moravou. Předehráno Bemaco Prešov – HC Plzeň 24:23.