Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.4.2016 otevřeno: 2534 x

Čtvrtým účastníkem českého play-off jsou Zlíňanky, v posledním kole rozstřílely Olomouc

V interlize je definitivně dobojováno. Medailisté potvrdili cenné kovy vítězstvím, poslední příčka tabulky definitivně připadla nováčkovi z Plzně. Ve výsledkově nejdůležitějším utkání kola ale nakonec sledovali diváci ve Zlíně suverénní jízdu domácích, které porazily Olomouc jednoznačně 29:15.

WHIL - 26. kolo

HC Zlín – Zora Olomouc 29:15 (16:7)

Papírově slibovalo závěrečné utkání dramatický souboj o poslední místo v play-off, předpoklady se ale změnily ve zcela jinou realitu. Házenkářky Zlína udělali z utkání s Olomoucí sólovou jízdu. Už v 15. minutě vedly domácí hráčky 9:2 o poločase propastných 16:7. Sobieská byla při proměňování sedmimetrových hodů neomylná, přesně mířily i Brzósková, Kamenářová a Kříčková. Olomoučanky neměly síly na výraznější odpor. Ve 47. minutě prohrávaly desetibrankový rozdílem a závěrečný hřebíček do rakve jejich nadějí na boj o medaile zasadily Zlíňanky mezi 48. a 53. minutou, kdy nasypaly do sítě Olomouce pět rychlých branek a vedly tak už patnáctibrankovým rozdílem. Utkání tak skončilo jednoznačnou výhrou Zlína a jeho postupem do play – off, kde se střetne se Slavií Praha.

Nejvíce branek: Kamenářová 6, Křičková 5, Sobieská 5/5, Bdzósková 5 – Růžičková 3/1, Fryčáková T. 3, Kapsová 2, Hurychová 2. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 6:4. Diváci: 250.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „Výsledek hovoří za vše. Děvčata hrála srdíčkem a zaslouženě to mohou oslavit. Holky hrály fakt parádně, disciplinovaně a takticky byly vpředu. Místy mi bylo soupeřek i líto. Ale není pochyb o tom, že lepší postoupil. Olomouci přeji mnoho štěstí v boji o záchranu, budou to mít těžké."

Jan Bělka, trenér DHK Zora Olomouc: „Hodnotí se mi tento duel velice těžce. Zlín ale zaslouženě vyhrál a blahopřeji mu. My jsme neplnili taktické pokyny, co jsme si řekli, respektive jsme to dělali vše obráceně. Zlín chtěl ale asi víc a vyhrál zaslouženě."

Baník Most – Slovan Duslo Šala 28:24 (18:11)

Házenkářky Baníku Most potvrdily své medailové postavení i v závěrečném souboji základní části WHIL s druhým nejlepším slovenským týmem aktuálního ročníku WHIL. Mostečanky dominovaly hlavně v prvním poločase, na jehož konci vedly rozdílem sedmi gólů, ve druhé půli Šaľanky manko mírně zkorigovaly, dva body ale bezpečně zůstaly v Mostě.

Nejvíce branek: Jeřábková 7, Szarková 5, Súkenníková 5 – Tulipánová 6/4, Pócsíková 5/1, Bujnochová 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/5. Vyloučení: 3:1.

Petér Dávid, trenér Baníku Most: „Byl to spíše průměrný zápas, do kterého jsme dobře vstoupili. Měl jsem dnes za cíl dát příležitost všem hráčkám, což se mi sice podařilo, ale nemůžu být spokojený s výkonem ve druhém poločase, kdy jsme vyšli z rytmu a nedominovali jsme tak jako v první půli, z čehož jsem trošku zklamaný."

 

Sokol Poruba – HC Plzeň 34:16 (18:9)

Sokol Poruba dominoval na hřišti od úvodních minut. Bylo patrné, že Sokolky chtějí odčinit nepřesvědčivé výsledky z poslední doby. Rychlé vedení 5:0 tým uklidnilo a během prvního poločasu si domácí házenkářky vybudovaly až devítibrankový náskok, se kterým šly v poločase do šaten. Také ve druhém poločase měly navrch Ostravanky, jenž si zkoušely i některé herní varianty a v brance se vystřídaly všechny tři brankářky - Doláková, Roháčková i Mučková. Poruba nakonec zvítězila nad oslabeným výběrem Plzně o šestnáct branek. Plzni tak na konci její premiérové sezóny ve WHIL patří poslední příčka tabulky. Porubu čeká souboj o medaile, v němž se na úvod poměří s Baníkem Most.

Nejvíce branek: Šviráková 7, Minarčíková 7, Chovancová 4 – Drozdová 7, Pešičková 4, Rumlová 2. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 126.

Ján Beňadík, trenér Sokola Poruba: „Jsem spokojený s výsledkem i hrou týmu. Předvedli jsme zodpovědný výkon celých šedesát minut. Děvčata tedy musím pochválit a budeme dobře naladění na play off.“

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: „K našemu výkonu bych řekla, že jsme přijeli ke špičkovému týmu a od toho se to všechno odvíjelo. Vzhledem k našemu postavení v tabulce a ještě okleštěné sestavě, kdy jsme měli čtyři hráčky pracující, výsledek odpovídá přesně tomu, s čím jsme sem přijeli. Asi jsme mohli jen zabojovat, ale mohli jsme na druhou stranu zabojovat i více. Soupeři k vítězství gratuluji a je třeba říci, že hraje jinou úroveň než my.“

SHK Veselí nad Moravou – Slavia Praha 26:34 (12:16)

Ve velmi omezené sestavě – pouze s devíti hráčkami na soupisce – vzdorovaly házenkářky Veselí nad Moravou výběru Slavie Praha. Přesto dostaly za obranu Slavistek solidních šestadvacet střel. V prvním poločase si sice už Slavia vypracovala čtyřbrankový náskok, který pak ve druhé půli ještě zdvojnásobila, do střeleckého zápisu však přesto promluvily všechny hráčky soupisky Veselanek v čele s osmibrankovou Mariou Olšovskou. I na straně Slavie se ale vystřídala na hřišti v rozhodnutém závěru celá lavička. Výsledek zápasu a další dva body pro Slavii však nic nemění na finální tabulce interligy.

Nejvíce branek: Olšovská 9, Kosinková 5 Varjassiová 4 - Pešková 6, Pokorná 5, Malá 4, Kordovská 4, Jačková 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/1 - 1/1. Vyloučení: 1:2. Diváci: 230.

Slavomír Varga, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Chci pogratulovat Slavii k celkovému úspěchu, jako nejlepšímu českému mužstvu, tu svoji pozici potvrdili v dnešním zápase. V dnešním zápase si zahrály také všechny hráčky, jelikož nás postihla shoda nepříznivých a zdravotních okolností, se kterými se musíme vypořádat. Úlohou tohoto zápasu, bylo odehrát ho se ctí a hlavně se nezranit. Doufám, že zranění nebudou vážná a holky se začnou připravovat příští týden, abychom v Plzni nastoupili v plné síle.”

Kateřina Keclíková, asistentka trenérky Slavie Praha: „Jsem ráda, že jsme vyhráli, jeli jsme s tím potvrdit roli favorita, to se splnilo. Zahrály si všechny hráčky, což jsem ráda, vyzkoušeli jsme si některé herní varianty, bohužel mě mrzí zranění Elišky Jačkové, jinak holky předvedly standardní výkon. Veselí se dlouho drželo na to, v jaké bylo sestavě, podalo v celku dobrý výkon. Ve druhém poločase jsme měli hodně neproměněných šancí, což mě mrzelo.”

 

Slávia Partizánske – ŠKP Bratislava 33:20 (19:11)
 

Fotogalerie z utkání HC Zlín - Zora Olomouc

Autorem fotografií je Alex Wipf.