Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.8.2016 otevřeno: 1150 x

Mostečanky zvítězily na turnaji v Halle, Slavistky na domácím Grand Prix druhé

Zlatý i stříbrný celek uplynulého interligového ročníku absolvovaly o víkendu kvalitně obsazené mezinárodní turnaje. Zatímco Mostečanky zvítězily v mezinárodním měření v německém Halle, Slavistky na domácím turnaji Grand Prix Prague skončily druhé.

Tři výhry si v přípravě zapsaly házenkářky Baníku Most během uplynulého víkendu, kdy se zúčastnily turnaje v německém Halle. Poměřily se s domácím výběrem pro druhou bundesligu Wildcats Halle (31:28 pro Baník Most) a zvítězit dokázaly české mistryně i nad Spreefüchse Berlin (20:17), týmem 3. německé bundesligy. Mostecké dorostenky se utkaly s mladými nástupkyněmi seniorských Wildcats (24:21 pro Most). Na poslední chvíli účast na turnaji odřekl německý celek BSV Sachsen Zwickau.

„Začátek zápasu pro Spreefüchse Berlin jsme měli velmi rozpačitý a náš výkon byl nekoncentrovaný. Zápas nám vůbec nevyšel a dostali jsme se do něj až v poslední čtvrtině. Nakonec jsme ho však po boji vyhráli 20:17. Naštěstí jsme pak během zápasu našich starších dorostenek, které hrály proti svým vrstevnicím domácího týmu, měli dostatek času namotivovat se na druholigový tým Wildcats Halle. Tento zápas byl úplně jiný než ten první, fungovali jsme od první minuty. Poločas jsme sice vyhráli jen 15:14, ale bylo vidět, že hru máme pod kontrolou. Postupem času – po prostřídání – jsme udržovali vysoké tempo hry a po zásluze jsme zápas vyhráli 31:28. I přes malé herní výpadky byl náš výkon dobrý. Důležité je, že jsme turnaj odehráli bez zranění. Petra Růčková byla, stejně jako na domácím turnaji Českého porcelánu Dubí, vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje," hodnotil výsledky svého týmu na turnaji trenér týmu Peter Dávid. V následujícím víkendu pak Černí andělé absolvují další mezinárodní turnaj v cizině. Tentokrát zamíří na klání v německém Oldenburgu za účasti nejen předních bundesligových družstev (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk a Pogoń Baltica Szczecin – Polsko, HC Lada Togliatti -Rusko, HSG Blomberg-Lippe, Buxtehuder SV, BVB Dortmund Handball a VfL Oldenburg – Německo).

 

Výsledky Baníku Most na turnaji v Halle:

Wildcats vs. DHK Baník Most 28:31
Spreefüxxe Berlin vs. DHK Baník Most 17:20

 

Foto: facebook DHK Baník Most "Černí andělé"

 

Na domácí hřiště si naopak k přípravě pozvaly házenkářky Slavie Praha atraktivní zahraniční soupeře. V pražské hale přivítaly Slávistky Maďarky z Budaörsi KK, Rakušanky z UHC Stockerau, Polky z Jelenie Góry a Němky z Altlandsbergu. O vítězi se rozhodovalo hned v pátek v prvním zápase turnaje, kdy hráčky domácí Slavie podlehly maďarskému týmu rozdílem pěti branek. „Je škoda, že jsme Maďarky nepotkaly až třetí den turnaje. Naše výkonnost totiž měla s každým zápasem stoupající úroveň. Velmi pravděpodobně bychom se ještě více popraly o celkové vítězství," hodnotila úvodní zápas pro klubový web trenérka Slavie Petra Vítková.

Potom už Slavistky sbíraly pouze výhry a s předvedenou hrou jsou tak na Slavii spokojeni. „Postupně jsme se zlepšovaly v defenzivě i ofenzivě. Kladem turnaje také byla skutečnost, že jsme zapojily do hry i další členky kádru, které nebyly na předchozím turnaji v Německu. Myslím si, že druhé místo potvrdilo papírové předpoklady. A nás těší, že se tým sehrává a začíná plnit naše představy," dodala Vítková.

V další přípravě se Slavistky vypraví do Francie na mezinárodní turnaj Venus Cup 2016, kde se utkají s týmy Besanconu, Dijonu a Brestu. Zde podle trenérky Vítkové začne nabírat jasné obrysy základní sestava Slavie Praha pro následující sezónu. Dlouhou cestu využijí i k měření s druholigovým týmem TSG Ketsch.

 

Výsledky Slavie Praha na turnaji Grand Prix Prague 2016:

Budaörsi KK 18:23
UHC Stockerau 32:22
Jelenia Góra 25:14
Altlandsberg 25:18 

 

Foto: facebook DHC Slavia Praha