Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.8.2016 otevřeno: 2487 x

Profil týmu: DHK Baník Most

Obhajoba titulu, interligová medaile a postup v evropském poháru. To jsou cíle Baníku Most pro nadcházející sezónu. Jak se českému mistrovi povede?

Tým Mostu letos nastoupí na evropské scéně do Poháru EHF. Hned v prvním kole v první polovině září se Mostečanky utkají s běloruským soupeřem BNTU-BelAZ Minsk. Běloruský celek se pokoušel v loňském ročníku proniknout přes kvalifikaci do Ligy mistryň, k čemuž mu ale třetí místo v turnaji nestačilo a následně se zúčastnil PVP. Přestože na velký úspěch v pohárové Evropě stále čeká, tak je velice zkušeným účastníkem pohárů - vždyť za posledních 20 let chyběl v pohárové Evropě jedinkrát, konkrétně v sezóně 2010/11. Před současným označením klubu minský celek působil rovněž pod označením Politechnika Minsk. V případě postupu by Andělé narazili na německý Metzingen.

V domácí soutěži má tým ambici vybojovat nejhůře třetí místo mezi týmy WHIL, v české soutěži pak chtějí obhájit mistrovský titul a zvítězit i v Českém poháru. V nadcházející sezóně diváci v oranžovo-černém dresu Černých andělů neuvidí pět házenkářek. Žádná z nich ale Most neopustila proto, aby odešly vypomoci některému z mosteckých soupeřů. Házenkářky Iveta Mičiníková, Karolína Smolová, která odchází studovat do ciziny, a reprezentantka Hana Martinková se rozhodly pro ukončení své kariéry, Ivana Gakidová je bez angažmá. Dočasně přerušila svou kariéru Karin Schererová z rodinných důvodů.

Tým Mostu a jeho záloha na turnaji v Halle. | Foto: Facebook klubu

Hana Martinková, bývalá kanonýrka české reprezentace, začínala s házenou právě v Mostě v roce 1994, svou kariéru zde i končí a klub se s ní rozloučí s velkou parádou. „Dlouholetá opora Černých andělů, ikona mostecké házené a jedna ze spolustrůjkyní zlaté éry Hana Martinková se po zisku čtvrtého mistrovského titulu na konci minulé sezóny rozhodovala, že skončí s házenou. Klub jí ještě předložil nabídku a dal čas na rozmyšlenou, ale finální rozhodnutí už jen potvrdilo její dřívější rozhodnutí ukončit ze zdravotních důvodů svou kariéru. A protože toho pro Černé anděly nejen hodně nastřílela, bude mít rozlučku ve velkém stylu. První interligové kolo nového ročníku WHIL, ve kterém 3. 9. 2016 od 18 hod. doma přivítáme tým DHK Zora Olomouc, bude tím posledním, do kterého během své vrcholové kariéry zasáhne,“ zve na úvodní kolo nového ročníku i slavnostní rozloučení s oblíbenou házenkářkou mluvčí klubu Josef Houžvička.

Do Mostu naopak míří jeden z největších talentů současné házené, sedmnáctiletá Sára Kovářová. Nejužitečnější česká házenkářka uplynulé interligové sezóny Kovářová hájila loni barvy Písku, nastřílel za sezónu 400 gólů, z toho 188 v interlize. Spolu s ní za Most v další sezóně nastoupí na pozici křídla i mladičká reprezentantka z Plzně Tereza Eksteinová a z Olomouce pivot Adriana Míšová.

Most v rámci přípravy na nový ročník často mířil za hranice, nejvíce do Německa. Hned na počátku srpna Mostečanky odehrály dvojzápas s německým Thüriger, poté doma hostily mezinárodní turnaj Českého porcelánu Dubí, týden na to odcestovaly do německého Halle a v závěru srpna ještě odehrály turnaj v německém Oldenburgu.

(Podrobnosti najdete zde a zde)
 


Realizační tým

Trenér: Peter Dávid
Masér/Fyzio: DiS. Monika Mocková, Laďka Bertlíková
Vedoucí mužstva: Ing. Radek Maděra

Změny v kádru na sezónu 2016/17

Odchody: Iveta Mičiníková (ukončení hráčské kariéry), Ivana Gakidová (bez angažmá), Hana Martinková (ukončení hráčské kariéry), Karolína Smolová (ukončení hráčské kariéry), Karin Schererová (přerušení hráčské kariéry)
Příchody: Sára Kovářová (Sokol Písek), Tereza Eksteinová (DHC Plzeň), Adriana Míšová (DHK Zora Olomouc)
Doplnění kádru z mládeže: Novotná, Stříšková, Šípová, Mikulášková

 

 

Partneři

Statutární město Most, Vršanská uhelná a.s. – generální partneři klubu

Informační kanály

Web: www.dhk-banikmost.cz
Facebook: DHK Baník Most „Černí andělé“

Sportoviště

název haly: Sportovní hala Most
adresa haly: Tř. Budovatelů 112/7
kapacita haly: 1600
způsob dopravy (auto-moto):
Parkování u haly
způsob dopravy (hromadné prostředky): Tramvaj, autobus
kontakt na rezervaci (prodej) vstupenek: 777 707 036, Pavla Chotěborská
cena vstupenek (permanentky): 500,-Kč
obvyklý termín domácích zápasů: Soboty 18:00