Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.9.2016 otevřeno: 1870 x

Profil týmu: SHK Veselí nad Moravou

Házenkářky Veselí nad Moravou se v nové sezóně pokusí dobýt české play-off a zabojovat o medaile. S čím vykročí do úvodního duelu a jaké změny prodělala soupiska Veselských panenek před novou sezonou?


Házenkářky Veselí nad Moravou přivítají již v sobotu na domácí palubovce tým Bratislavy. Start do soutěže je důležitý a to nejen bodově, ale především z psychologického hlediska. „Začátek soutěže bývá vždy poznamenaný tím, že družstva nejsou ještě dostatečně sehraná. Většině zápasů proto dominuje více snaha hráček, než herní kvalita. O výkonnosti Bratislavy, ani o změnách v kádru, nemáme žádné informace. Je proto těžké říkat nějaké prognózy. Přesto věřím, že podáme výkon, který se bude divákům líbit,“ vyhlíží k sobotnímu duelu trenér Veselí Slavomír Varga a dodává: „Budeme se chtít prosadit naší hrou, zbraněmi, které jsou nám vlastní. Pokud vstoupíme do utkání koncentrovaní, vyhnou se nám zranění a podáme kolektivní výkon, tak věřím, že by ten zápas mohl pro nás dopadnout dobře. Chtěli bychom do nového ročníku vstoupit v dobrém a pozitivním naladění.“

V kádru Veselí nad Moravou se po loňské sezoně rozběhl pořádný pohyb. Tým opustila řada házenkářek, přičemž nejvýraznějším oslabením pro tým by byl odchod Márie Olšovské, který je stále v jednání. V průběhu přestávky se však vedení týmu podařilo zajistit náhradu za absentující hráčky, a tak vás nyní můžeme seznámit s následující bilancí:

Mateřské povinnosti budou v nejbližším období plnit Anhelina Viniatynska a Klára Zlinková, které tak v dresu Veselí bude v následující sezóně chybět, kariéru ukončila Adriana Kožuchová. Spolupráci se klubem neprodloužila Petra Varjassiová a Iva Závišková, jimž vypršelo hostování. Naopak do Veselí zamířily na limitovaný přestup křídelnice Eva Kalivodová ze sousedního Zlína, po mateřské dovolené naskakuje do soutěže i Zlíňanka Kateřina Slováková, toho času hráčka Mostu. Ze Zlína do Veselí přestoupily Kateřina Novotná a Jana Vašulková, mládežnická reprezentantka. Ze sousedních Kunovic Veselí posílila pivotka Klára Kosinková a na hostování z Bytče přichází rovněž pivotka Kristína Pastorková.

Vedení Veselí se podařilo udržet kanonýrku, mládežnickou reprezentantku, Janu Šustkovou, která by spolu s Nikol Vinklárkovou, Jasmínou Vargovou a snad i Máriou Olšovskou měla tvořit základní kostru veselského týmu pro novou sezónu.

Kondici nabíraly házenkářky Veselí v domácích podmínkách v nejbližším okolí města. Družstvo usilovalo v herní přípravě především o nabytí souhry v možnosti konkurovat interligovým celkům. Právě se soupeřkami ze soutěže se v přípravě několikrát Panenky poměřily.


Výsledky v přípravě

Veselí – Trenčín 27:21
Partizánske – Veselí 25:25
Veselí – Partizánske 29:25
Veselí – Trenčín 29:17
Veselí – Partizánske 22:25

Nikol Vinklárková během přípravy v posilovně. | Foto: Hynek Zdeněk


Změny v kádru na sezónu 2016/17

Odchody: Petra Varjassiová(ukončení hostování), Mária Olšovská (ještě v jednání), Adriana Kožuchová (ukončení akt.činnosti) Iva Závišková (ukončení hostování), Anhelina Viniatynska (mat.dovolená) Klára Zelinková (mat.dovolená)
Nejcitelnější odchody: Mária Olšovská
Příchody: Eva Kalivodová (limit. Zlín), Kateřina Slováková (limit. Most), Kateřina Novotná (přestup Zlín), Jana Vašulková (přestup Zlín), Kristína Pastorková (host. Bytča), Klára Kosinková (přestup Kunovice)
Doplnění kádru z mládeže: Jana Vašulková

 

Realizační tým

Trenér: Slavomír Varga
Masér/Fyzio: Jakub Chýlek
Vedoucí mužstva: Ivo Sádlo

 

Informační kanály

Web: shkveseli.cz
Facebook: Veselské panenky

Partneři

Britterm a.s., Lavare s.r.o., SALIX INTERNATIONAL a.s., VHS plus s.r.o., Město Veselí n.M., Jihomoravský kraj, LION SPORT

Sportoviště

název haly: Městská sportovní hala
adresa haly: Kollárova 1660, Veselí n.Mor.
kapacita haly: 500
cena vstupenek (jednotlivý duel): 50,-
cena vstupenek (permanentky): 500,-
obvyklý termín domácích zápasů: Sobota v 17.00