Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.9.2016 otevřeno: 3014 x

Házenkářky Písku na úvod soutěže těsně podlehly Prešovu,Baník Most přestřílel Olomouc

Rozdílem jediného gólu prohrály házenkářky Sokola Písek soupeřkám z Bemaco Prešov v úvodním utkání nové sezóny. O jejich porážce rozhodla Rebeka Čirčová v posledních vteřinách zápasu. Rozdílem osmi branek porazily tým Bratislavy házenkářky Veselí nad Moravou. Výraznou výhru vezou ze Slovenska Slavistky i házenkářky Zlína. Naopak na slovenského soupeře z Michalovců nestačila Poruba.

WHIL – 1. kolo

Sokol Písek – Bemaco Prešov 28:29 (10:10)

V úvodu vyrovnaného utkání se ujaly vedení domácí házenkářky, brzy vedly 6:0. Potom soupeřky z Prešova srovnaly krok a před poločasem dorovnaly na 10:10. Ve druhém poločase domácí hráčky utekly soupeřkám na rozdíl čtyř branek. Prešovanky však v infarktovém závěru překlopily vítězství na svou stranu. Rozhodující gól padl pět vteřin před koncem z ruky Čirčové.

Nejvíce branek: Součková 8, Boorová 6/1, Jačková 5, Palasová 5/4 – Libiedieva 7, Bačíková 5, Čírčová 5. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 150.

 

SHK Veselí nad Moravou – SKP Bratislava 31:23 (18:10)

Veselanky zaskočily svého soupeře tím, že v jejich dresu nastoupila Mária Olšovská, o které se dlouho spekulovalo, že bude hrát v dresu Michalovců. Utkání začaly oba týmy aktivní hrou, čehož výsledkem byla rychlá změna skóre. Přibližně po deseti minutách se dění na hřišti zklidnilo a navrch mělo domácí Veselí, které si do poločasu vypracovalo osmibrankový náskok. Po změně stran si Veselí v poklidu hlídalo náskok a utkání dovedlo k zisku prvních dvou bodů.

Slavomír Varga (trenér Veselí): Byli jsme na zápas dobře připraveni, nicméně i tak jej z naší strany provázela nervozita typická pro duel 1. kola. Začali jsem velmi dobře v útoku, ale v obraně to bylo špatné. Po změně obranného systému jsme si vytvořili bezpečný náskok. Ve druhém poločase jsem prostřídal sestavu, což narušilo taktickou disciplínu. Celkově jsem za vítězství rád, byly tam dobré momenty, ale odhalilo nám to i věci, na kterých ještě musíme zapracovat.

Peter Hložek (trenér Bratislava): Věkový průměr našeho týmu je devatenáct roků. Díky tomu jsme zaplatili mládežnickou daň velkým množstvím technických chyb, čehož zkušenější Veselí dokázalo využít. Se druhou půli jsem spokojen, protože jsme ji dokázali remizovat. Stejně tak jsem spokojen s konečným výsledkem.

Nejvíce branek: Šustková 7, Olšovská 6, Pastorková 5/2 - Trúnková 6/3, Marčeková 4, Michelová 2.Sedmimetrové hody: 2/2: 6/5. Vyloučení: 4:0. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváků: 250.
 

 

 

DHK Baník Most - DHK Zora Olomouc 32:19 (17:7)

Házenkářky Baníku Most porazily v úvodním zápase nového soutěžního ročníku rozdílem třinácti branek. Domácí házenkářky dominovaly na hřišti po celou dobu utkání. V prvním poločase si vypracovaly desetibrankový náskok a bezpečný odstup si udržovaly i ve druhé půli. Bojovný výkon Olomouce nestačil Hanačkám ani na zásadnější korekci manka. Nová akvizice týmu Černých andělů, loni nejužitečnější hráčka interligy, Sára Kovářová se uvedla v Mostě šestibrankovým střeleckým výkonem.

Nejvíce branek: Jeřábková 7, Kovářová 6, Borovská 4 – Kubáčková 7/4, Hurychová, Trumpešová, Chlandová a Kapsová po 2. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: - 4/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 875.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, ve kterém jsme měli obranu s útokem vyrovnanou. Splnili jsme hodně taktických věcí. Pak jsme vyšli z rytmu, prostřídali jsme a rozházeli to. Druhý poločas jsme vstoupili do zápasu třemi dvouminutovými tresty po sobě, ale zvládli jsme to. Jsem strašně šťastný za tým. Příprava se ukázala, že byla dobrá. Jsem také moc rád za Hanku Martinkovou, že s dvěma tréninky odehrála takový zápas, ve kterém dala čtyři branky. Příprava na Michalovce začíná zítřejším dnem, až si rozebereme dnešní zápas. S našimi posilami jsem spokojený. Sára Kovářová dokázala, že je na pravé spojce doma. Můžeme se na ní velmi spolehnout. Adriana Míšová se dostávala do zápasu postupně, potřebovala trochu čas. Ale to je logické, když jsme hráli proti Olomouci. U Terezy Eksteinové to je velká spolehlivost, mohu jí vytknout jen jeden dvouminutový trest. A Adéla Stříšková byla disciplinovaná.

Jan Bělka, trenér DHK Zora Olomouc: S dnešním výkonem jsem relativně spokojený. Musím pochválit holky, že zápas nevypustily, bojovaly až do konce a snažily se hrát. Bohužel jsme hlavně zklamali v útočné fázi, když jsme nedávali brankové příležitosti. Byly chvilky, kdy jsme Most v útoku přehráli, ale je to velmi kvalitní soupeř, který zase bude bojovat o přední příčky.

 

Slávia Partizánske – Slavia Praha 22:35 (8:17)

Pro jednoznačné vítězství si dokráčely úřadující české vícemistryně v Partizánskem. Házenkářky Slavie Praha se rychle ujaly pětibrankového vedení a do šaten si nesly už devítibrankový náskok. Ve druhé půli potvrdily svou dominanci na hřišti, své vedení navýšily a ze Slovenska si odváží vysokou třináctibrankovou výhru.

Nejvíc branek: Geričová 10/3, Michnová 5/1 – Galušková 9/2, Kordovská 7, Kutlvašrová 4. Rozhodčí: Oťapka, Sivák. Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 170.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: Jsem ráda, že se nám vstup do sezony podařil vítězstvím. Do hry nastoupily všechny hráčky. Spokojená jsem především s prvním poločasem, s druhým poločasem již tolik ne, dělali jsme mnoho chyb, které nyní chceme co nejrychleji odstranit, před těžkými pohárovými zápasy."
 

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 22:36 (13:21)

Házenkářkám DHC Sokol Poruba se vstup do nového ročníku mezinárodní Interligy nepovedl, když doma prohrály s obhájcem prvenství v soutěži Iuventou Michalovce 22:36 (13:21). Ostravské hráčky držely s favorizovaným slovenským týmem krok jen v úvodu utkání, pak se ovládly ostravskou palubovky hráčky Michalovců. Dobře bránily a navíc dokázaly proměňovat prakticky všechny rychlé protiútoky. Domácí celek bojoval s nervozitou, navíc se nemohly chytit ani gólmanky. Postupně se v brance prostřídaly všechny tři (Doláková, Roháčková, Mučková), ale k obratu to nevedlo. Výmluvné bylo i to, že Poruba už v prvním poločase inkasovala jedenadvacet branek. Zkušené hrající Michalovce si ve druhém poločase luxusní náskok nejen pohlídaly, ale navíc ho rychle i navýšily a zápas se tak dohrával s vědomím, že o vítězi je rozhodnuto.

Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: Michalovce vyhrály zaslouženě. My jsme neukázali to, co jsme chtěli. Hráli jsme snad deset minut, pak náš výkon uvadal a uvadal. Nevěděli jsme zareagovat na rychlé kontry soupeře, přitom jsme se na to připravovali. Nedodržovali jsme pokyny, které jsme chtěli. Nedokázali jsme se vrátit do zápasu. Snaha byla, ale to je málo. Nešlo nám to v obraně, což mě překvapilo, protože v přípravě jsme tolik branek nedostávali. Dělali jsme chyby, které jsme předtím nedělali. Soupeř všechny chyby trestal.

Nejvíce branek: Mýlková 4, Marčíková 3, Rechtorisová 3 - Levčenková 10, Chrenová 4, Peredyryjová 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3. Vyloučení 3:2. Diváci: 326.

 

HK AS Trenčín – HC Zlín 16:22 (7:10)

Házenkářky Zlína si na úvod interligové sezóny vezou dva body z Trenčína. Nováček soutěže vzdoroval Moravankám v první půli, na jejím konci už ale Zlíňanky vedly tříbrankovým rozdílem. Ve druhém poločase náskok navyšovaly, především Sobieská byla střelecky při chuti, a tak Zlín zahájil sezónu výhrou 22:16.

Peter Sabadka, tréner HC Zlín: V úvodu jsme se dostali do tempa, ale neproměňovali jsme šance. Nebyl jsem spokojený s naší střeleckou efektivitou. Ve druhém poločase jsme naši hru zlepšili, vycházely nám protiútoky a myslím, že domácí mohou být rádi, že zápas neskončil větším rozdílem. Myslím, že náš kádr je dobře připravený a uvidíme, co se nám podaří během sezóny.