Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.9.2016 otevřeno: 1227 x

Ohlédnutí za 1. kolem WHIL 2016/17 s...Věrou Dvořákovou

Za úvodním kolem letošního interligového ročníku se v novém cyklu komentářů ohlédla mistryně světa z roku 1957, stále energická a do házené pohroužená Věra „Lora“ Dvořáková.

Se startem nového ročníku WHIL jsme pro fanoušky české házené připravili cyklus, který bude přinášet postřehy zajímavých osobností k aktuálnímu interligovému dění. První z ohlédnutí za interligovým kolem přináší postřehy Věry Dvořákové, v házenkářském prostředí známé pod přezdívkou „Lora“. Vedle mistryně světa z roku 1957 bude dění ve WHIL na našich stránkách glosovat také trojice trenérů spjatých s reprezentačními výběry ČR - aktuální kouč Jan Bašný, dále Lubomír Krejčíř a v neposlední řadě úspěšný Jiří Zerzáň.  

 

 

Ohlédnutí za interligovým kolem s...Věrou Dvořákovou

 

Na start interligy jsem se zase těšila, byť letošní léto mi skvěle vyplnila kvalitní házená na olympijských hrách. Neodpustím si na úvod poznámku, že nejen v házenkářských dovednostech, ale i v mentální připravenosti nás házenkářský svět předběhl. Tam, kde jsme v našich dobách vyučovali házenou, ať už muži nebo my, reprezentantky, tam jsou teď mnohem dál. A já věřím, že je to i díky psychologické přípravě. Ta se u nás stále podceňuje, a pak naši dospělí hráči i dospělé hráčky vedle těch nejlepších působí jako děti, jako ještě žáci nebo žákyně.

 

Věru Dvořákovou zaujalo na 1. kole WHIL 2016/17 také loučení spojky Hany Martinkové. Foto: Deník/Edvard Beneš


V prvním kole interligy, v níž mi bude chybět tým z Plzně, mne zaujala těsná prohra Písku. Ten opět zaznamenal, jako už tolikrát v minulých letech, předsezónní odchod holek, na kterých to stálo. Ale v prvním kole nepropadl. Přestože prohra s Prešovem určitě mrzí, protože prešovský klub není z těch, které budou atakovat nejvyšší příčky, tak porážka o jednu branku by mohla na mladý tým působit spíše povzbudivě. Alespoň já bych výsledek tak brala a vnímala. I proto se těším, až písecké házenkářky za týden uvidím na vlastní oči v Praze na Slavii, která v prvním kole jednoznačně uspěla v Partizánském. S přehledem zvítězily i Most s Michalovcemi, které teď čeká prestižní vzájemný zápas. Tady musím být fanynka českého mistra a moc by se mi líbilo, kdyby se vyplnilo přání Markéty Jeřábkové, které jsem četla minulý týden po tiskové konferenci. Řekla, že se Most pokusí na počátku sezóny Iuventu zaskočit. Ale slovenský mistr o víkendu ukázal, že má dobrou formu, jak dokládá až překvapivě výrazné vítězství v Ostravě.


Závěrem musím zůstat ještě u mosteckého klubu, s jehož dresem a kariérou se loučila Hana Martinková. To byla hráčka, která se mi líbila, měla výborné parametry. Je mi líto, že už končí. A také je mi také líto, že i ona sama v některém z rozhovorů mluvila o tom, že byla vždy samá ruka, samá noha, že cítila, že pohybově to z její strany není ono. Je velká škoda, že se trenérům nepodařilo naučit ji s tělem lépe pracovat, využít ještě více její výšky, nekrčit se. Česká házená musí s takovýmito talenty v budoucnu lépe pracovat, a to se týká vedle samotné házenkářské průpravy také všeobecné motoriky nebo už zmíněné psychologie.