Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.10.2016 otevřeno: 603 x

Pozvánka na předehrávky WHIL: Daleké cesty na Slovensko

Házenkářky Zlína a Slavie zajíždí už v první polovině týdne k předehrávkám zápasů sedmého kola na palubovky slovenských soupeřů. Zatímco Slavistky před odvetou ve Viborgu čeká východoslovenský Prešov, Zlíňanky míří rovněž na slovenský Východ do Michalovců.

Házenkářky Slavie Praha mají program skutečně našlapaný. V neděli se utkaly na vlastním hřišti ve 2: kola Poháru EHF s výběrem Viborgu, už v úterý ráno sedaly do autobusu a vyrážely na Slovensko. Tentokrát však bez Hany Kutlvašrové, Michaely Peškové, Veroniky Rezlerové a Aleny Šetelíkové, stejně tak bez asistenta trenérky Ondřeje Václavka. „Přestože jsou v interligové tabulce předposlední, tak je nepodceňujeme a jedeme do Prešova vyhrát. Je náročné rychle přepínat mezi interligou a evropském pohárem. Pro holky, ale i pro nás trenéry, protože se musíme připravovat na víc zápasů na jednou. Nejde jeden den myslet na Viborg a pak přepnout na Prešov. To se musí dělat kontinuálně. Ať se záznamy videí nebo rozbory. Prešov už není tak špatný, jak si všichni myslí, ale bude se nastupovat těžko. Ale to je naše práce trenérů, abychom hráčky srovnali a připravili tak, aby ukázaly, že chceme hrát o interligový titul. Musíme je prostě připravit tak, aby ten zápas v Prešově zvládly,“ řekla trenérka Slavie Petra Vítková.

Házenkářky Zlína také nepojedou na Slovensko kompletní. Bude jim chybět trenér Peter Sabadka, který v sobotním zápase proti Olomouci, tradičnímu soupeři Zlína v boji o play-off, uviděl jako vůbec první trenér na tuzemské palubovce modrou kartu. Jeho případ bude projednávat disciplinární komise. „Pevně věřím, že o našem postupu rozhodneme dříve, než v jarní odvetě v Olomouci. Chceme potvrdit vzestup formy i proti favoritům. V Michalovcích podle všeho povede tým má asistentka Lenka Černá," řekl po zápase proti Olomouci trenér Peter Sabadka.

Sílu soupeře si uvědomuje zlínská křídelnice Lenka Hradilová: "Zítřejší soupeř, Iuventa Michalovce, bezpochyby favorit utkání, je tým evropského formátu. Nečeká nás nic lehkého, na druhou stranu víme, že v tomto zápase můžeme jenom překvapit. Budeme si muset dát největší pozor na jejich rychlý přechod do útoku a snažit se eliminovat spolupráci spojka - pilot, která Michalovcům funguje parádně. Pokud budeme vycházet z dobré obrany, dáme lehké góly z první a druhé vlny, proměníme vyložené šance, máme šanci poprat se o body. Na východě Slovenska zápasy bývají vždycky těžké, budeme bojovat, i když máme ztíženou situaci tím, že na střídačce bude chybět trenér Sabadka."
 

Program

Úterý 18. října 2016 v 17.30 Bemaco Prešov - Slavia Praha

Středa 19. října 2016 v 17.30 Iuventa Michalovce - HC Zlín