Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.10.2016 otevřeno: 1027 x

Ohlédnutí za 7. kolem WHIL s… Lubomírem Krejčířem

Dominance slovenských týmů na čele interligové tabulky i mladičkých kanonýrek na špici tabulky střelecké, stejně tak zaváhání Slavie v Prešově a výkony brankářek v souboji Poruby s Veselím. Co ještě zaujalo Lubomíra Krejčíře v sedmém interligovém kole?

Značně poznamenané starty několika celků v evropských pohárech bylo 7. kolo naší nejvyšší ženské soutěže. Je obecně známou pravdou, že vyrovnat se se starty v pohárových soutěžích je složité nejen z hlediska cestování a kondiční náročnosti, ale i z hlediska psychiky. Schopnost koncentrovat se v několika dnech na více cílů není samozřejmostí a vyžaduje zkušenost získanou v mnohaletých bojích. Pokud k tomu přičteme i těžký pohárový los našich družstev, dá se pochopit, že to ani Slávia, ani Most či Michalovce neměly lehké. Pokud na tuto skutečnost někdo v optice WHIL doplatil, byla to především Slávia Praha. Její atraktivní utkání s Viborgem pravděpodobně vedlo malinko k podcenění soupeře z východu Slovenska a Prešov vedený velezkušenou dvojicí Daniš –Lajčák toho využil. Slávia se z vlažného začátku dostávala jen velmi složitě. Východňárky hrály velmi dobře do pivota, měly kvalitní střelbu ze střední vzdálenosti a především Gubikovou v brance. Slávii fungovala její tradiční zbraň v podobě rychlého útoku, ale ostatní složky herního výkonu malinko pokulhávaly za standardem, na který jsme zvyklí, a tak se zrodilo největší překvapení 7. kola.

 

Slovenské týmy v čele tabulky a mladá střelecká krev

Dva duely měly jasné favority: Michalovce – Zlín a Olomouc – Bratislava. Oba favorité své role splnili bez zaváhání, a tak za zmínku stojí jen skutečnost, že po zbytečné modré kartě trenéra Sabadky z předchozího kola vedla družstvo Zlína Lenka Černá.
Zajímavější souboje byly zcela jistě k zhlédnutí v Písku, kam zavítal Trenčín, a v Porubě, která hostila Veselí. Písečanky dosáhly svého druhého vítězství po kvalitním výkonu v prvních dvou třetinách utkání. Trenér Jordák se sice trochu obával o výsledek v závěrečné čtvrthodině, ale Jihočešky výhru uhájily, když z jednotlivkyň zaujala především Palasová. Domnívám se, že s Eliškou Jačkovou je Písek schopen na domácí palubovce pozlobit kohokoli.

Sokol Poruba dokázal zraněními a nemocemi sužované Veselí porazit poměrně hladce a to i přes to, že konečný výsledek není nijak výrazný. V obou družstvech zaujaly brankařky. Roháčková u domácích a Lekešová ve veselské brance patřily k nejlepším hráčkám na hřišti. Trenéři si tedy logicky stěžovali na proměňování příležitostí.

Utkání, které lze jednoznačně označit za šlágr kola, Most – Šala se hraje až v úterý 25.10.

K dosavadnímu průběhu soutěže snad mohu říci jen tolik, že jsou naplňována očekávání odborníků a tabulce vévodí slovenské kluby Michalovce a Šala, stejně jako ji uzavírají Trenčín a ŠKP Bratislava. Střed tabulky patří českým klubům, z nichž zejména Most a Slávie budou chtít doposud dominantní postavení slovenských týmů ohrozit. Velmi mne pak těší postavení Galuškové a Sobieské – tedy velmi mladých hráček - v nejlepší trojici střelkyň soutěže.