Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.10.2016 otevřeno: 1300 x

Pozvánka na WHIL: Marodka Veselí a další slovenská mise Písku

Extraligoví házenkáři si "odbudou" své deváté soutěžní kolo v pátek, a tak se o víkendu může pozornost házenkářských fanoušků upřít na nejvyšší soutěž žen. Osmé kolo Interligy slibuje zajímavou podívanou.

Házenkářky Písku čeká v sobotu cesta do Partizánskeho. Po vítězném souboji s Trenčínem je to druhý slovenský soupeř v řadě, navíc je domácí slovenský tým tentokrát papírovým favoritem zápasu. „Když hrajete na chvostu tabulky tak si nikdo nemůže myslet, že některý zápas pro nás bude lehký a s tím taky hráčky do zápasu šly. Věděly, že když nebudou proti Trenčínu od začátku makat naplno, může nás klidně potkat podobný zápas jako ve Veselí. Pro souboj s Partizánskym bude důležité vyvarovat se nevynucených technických chyb a eliminovat rychlý útok, který Partizánské praktikuje díky kvalitní obraně,“ řekl trenér Písku Vladislav Jordák, který pochválil hlavě Nicolu Palasovou, hráčku, která v krizových momentech rozhodovala zápas proti Trenčínu. „V utkání s Trenčínem jsem byla ve velké pohodě po psychické stránce. Dříve jsem s psychikou v zápasech měla velké problémy, od toho se odrážely i mé výkony. Od začátku letošní sezóny jsem v naprosté pohodě, jednou z příčin je i podpora od našeho trenéra. Pokud budu po psychické a samozřejmě i zdravotní stránce v pohodě, rozhodně ze sebe vydám to nejlepší, abych tak pomohla celému týmu,“ oplatila pochvalu Palasová.

Házenkářky Poruby mají v sobotním utkání Interligy v Trenčíně jasný cíl: vybojovat pátou výhru v sezoně a vylepšit i herní projev. Kouč Peter Olšavský ale upozornil i na to, že jeho celek nečeká snadný soupeř. „V naší situaci se musíme dívat hlavně na sebe. Trenčín jako nováček soutěže bude hrát bez zábran. Může jen překvapit,“ tuší Olšavský. Jeho celek ale bude chtít v každém případě navázat na domácí výhru s Veselím a hlavně zlepšit koncovku. „Ta z naší strany nebyla dobrá, ale na druhé straně je pozitivní, že jsme výhru s Veselím urvali. V Trenčíně se chceme zaměřit hlavně na rychlý přechod do protiútoku, ve kterém máme zatím rezervy. Je to zápas, který nás může zase hodně posunout,“ poznamenal Olšavský. V zisk dvou bodů věří i brankářka Lenka Roháčková. „Proti Veselí jsme výborně bránily. Od toho se musíme zase odrazit. Jsem přesvědčená, že pokud budeme takto dobře fungovat v defenzívě, tak půjdou naše výkony i výsledky zase nahoru,“ dodala Roháčková.

 

Brankářka Lenka Roháčková je jednou z klíčových postav v kádru Sokola Poruba.

 

Průběžně třetí tým interligové tabulky Duslo Šaľa po prohře v Mostě tentokrát přivítá doma hráčky Zory Olomouc. Trenér Jan Bělka připomíná, že Olomouc neodjíždí na Slovensko v roli favorita, Hanačky se ale nevzdají bez boje: „Duslo Šaľa je v utkání favoritem a jejich dosavadní výsledky hovoří jasně o jejich kvalitách. Rozhodně se budeme snažit nedat kůži na trh lacino. Pokud by se nám střelecky dařilo a zase o kousek zlepšíme obrannou fázi, mohli bychom v Šaľe uhrát zajímavý výsledek, ale bude to velmi těžké.“ Pivotka Lucie Severová připomněla, že před sezónou se Olomouci v souboji se Šaľou příliš nedařilo: „V přípravných utkáních jsme proti Šaľe neměli moc štěstí, ale v předešlých sezonách jsme dokázali, že s nimi můžeme vyhrát. Rády bychom ze Slovenska přivezly dva body a věřím, že pro to uděláme maximum.“

Usnadněnou práci tentokrát mohou mít české mistryně z Mostu ve Veselí nad Moravou. Slovácký tým v tuto chvíli spíše připomíná lazaret. „Rádi bychom navázali na předchozí domácí výkony. Budeme to mít ale tentokrát hodně těžké. Polovina hráček je ve stavu nemocných a vůbec nevím, kdo bude vlastně schopen hrát. Kanonýrka Olšovská je navíc čerstvě po operaci ruky a v Porubě se nám zranila i Kalivodová, která na 100 % také nenastoupí, musí na magnetickou rezonanci s kolenem,“ povzdechl si kouč SHK Veselí nad Moravou Slavomír Varga. Veselanky proto tuší, že odehrají v této sezóně zatím jednoznačně nejtěžší zápas před vlastními diváky. „Most je jeden z nejlepších týmů celé soutěže, takže už předem bylo dáno, že to bude velmi těžké utkání. Mají velmi dobře obsazené všechny posty. My jsme tentokrát v pozici, že nemáme co ztratit, můžeme jen překvapit,“ domnívá se brankářka Kristína Sedláčková. Na únavu Mostu tým Veselí vůbec nespoléhá. Na náročný program posledních týdnů je totiž tento celek podle Vargy dobře připraven. „Má v podstatě dva paralelní týmy, šířku a kvalitu kádru má takovou, že výpadek formy několika hráček, dokáže tento tým snadno nahradit. Určitě proto nemůžeme počítat s tím, že nás budou nějak šetřit a ulehčovat nám situaci. Ze zápasu přesto chceme odejít s důstojností,“ dodal Varga.

To trenér Peter Dávid vzpomíná na svou vůbec první trenérskou zkušenost s Mostem spojenou právě s celkem Veselí. „Proti Veselí jsem absolvoval jeden z prvních zápasů na trenérské lavičce Mostu. Tehdy měl zápas poměrně jednoznačný průběh a zvítězili jsme výrazným rozdílem, ale nečekám, že by se podobný průběh opakoval i tentokrát,“ zavzpomínal trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid. Ačkoli je mosteckým házenkářkám přisuzována role favorita, rozhodně utkání neberou na lehkou váhu. „Utkání venku jsou vždycky specifická a víme, že to nebudeme mít lehké. Nálada v týmu je ale velmi dobrá, chceme se odrazit od výkonu, který jsme podali v domácím zápase se Šaľou a uděláme vše, abychom uhráli co nejlepší výsledek. V náš prospěch hraje i to, že tým je zdravotně v pořádku a k dispozici tak máme kompletní hráčský kádr,“ doplnil Dávid.

 

Tým Veselí trápí velká marodka a řada zranění. Jak se s tím vyrovnaní v souboji s úřadujícím mistrem?

 

Házenkářky Zlína se jako jediné postaví na palubovku až v neděli. Soupeře z Prešova nepodceňují, respekt budí především brankářka Gubiková, kterou trenér Zlína Peter Sabadka vedl v juniorském výběru Slovenska. „Prešov bude velmi povzbuzený posledním výsledkem, kdy téměř zázračně dokázal porazit pražskou Slavii. To Prešovu pomůže psychicky. Tento výsledek určitě nebyl náhoda, jelikož k nám přijede kvalitní tým s výbornou brankářkou Gubikovou, která je tahounkou slovenské reprezentace. My si ale věříme, že připravíme naše družstvo co nejlépe a doufám, že potvrdíme naši domácí formu," vyhlédl k nedělnímu zápasu trenér Zlína Peter Sabadka a na úspěch soupeře v minulém kole poukazovala i zlínská spojka Zuzana Drotárová: „Na soupeře jsme se celý týden poctivě připravovali, protože jeho vítězství nad Slavií vypovídá o jeho gradující formě. Prešov se před sezónou posilnil ve spojkové řadě o zkušené hráčky, které vhodně doplnily talentované odchovankyně a jejich tým také získal reprezentační brankářku Lucku Gubíkovou, tudíž síla jejich mužstva stoupla ještě víc. Určitě nás nečeká nic lehkého, ale my budeme hrát doma a tady body nesmíme ztrácet.“ A jak na to? „Musíme vycházet ze zabezpečené obrany, proměňovat gólové šance a vyvarovat se zbytečných technických chyb, kterých jsme v Michalovcích vytvořili velké množství. Každopádně nás čeká těžký a zajímavý zápas, a já věřím, že se šťastným koncem pro nás," uzavřela Drotarová.

 

Program 8. kola

SHK Veselí n. M. - Baník Most, sobota 29. října 17:00
Duslo Šaľa - Zora Olomouc, sobota 29. října 18:00
Slávia Partizánske - Sokol Písek, sobota 29. října 18:00
ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce, sobota 29. října 18:30
Trenčín - Sokol Poruba, sobota 29. října 19:00
HC Zlín - Bemaco Prešov, neděle 30. října 17:00