Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.11.2016 otevřeno: 1081 x

Ohlédnutí za 9. interligovým kolem s...Jiřím Zerzáněm

Dobrá práce Dušana Daniše v Prešově, suverenita Iuventy i radost z kvalitní hry Hanky Kutlvašrové, to jsou jedny z postřehů legendárního reprezentačního kouče Jiřího Zerzáně k 9. kolu WHIL.

V některých ohledech bylo uplynulé kolo podobné tomu minulému i budoucímu. Často se potkaly celky s odlišnou kvalitou, a tak byly výsledky vlastně předvídatelné. Byl jsem zvědav, zda Šala poněkud znepříjemní cestu za vítězstvím Michalovcím, které v letošní sezóně ukazují v pohárech i domácí soutěži, že jsou v úvodu sezóny o level výše než ostatní interligové kluby. Šala se držela poločas, pak úřadovaly domácí házenkářky a ukázaly, že mezi dvěma tradičně nejsilnějšími slovenskými týmy je letos velký rozdíl. Zápas v druhé půli rozhodl jasně ve svůj prospěch i Prešov, u kterého musím ocenit práci trenéra Dušana Daniše. Dušana znám, byl mým asistentem, vím, že dokáže z minima udělat maximum a výsledky posledních kol jasně ukazují, že se mu to daří i s Prešovem. Výhra nad Slavií, otočení duelu ve Zlíně, teď jasná výhra nad ŠKP. Tým šlape a těším se na příští kolo, kdy se utká se Šalou. Hráčky jsou na tom dobře fyzicky i psychicky, jak ukazují zvládnuté druhé poločasy posledních týdnů. O víkendu vlastně oba celky z východu Slovenska, tedy Prešov i Michalovce, ukázaly, že jsou dobře připravené a v herní pohodě.


V případě, že by bylo Veselí kompletní, tedy mělo k dispozici zraněnou Olšovskou, mohl být zajímavý zápas v Olomouci, který ale pro sebe získaly nakonec přesvědčivě domácí házenkářky, i přes 14 sedmimetrových hodů Panenek. To je číslo skutečně nadprůměrné, ale Olomouc si výhru nenechala uniknout. Každopádně mám za to, že mezi těmito družstvy a Zlínem proběhne dramatický souboj o čtvrté místo mezi českými celky a tedy i postup do bojů o medaile. Zlín o víkendu nestačil na Slavii, kterou i podle zlínského trenéra Sabatky za výhrou dovedla dvojice spojek Kordovská – Kutlvašrová. U Hanky Kutlvašrové mám radost, jak roste její výkonnost po návratu na palubovky. Troufám si říci, že si Hanka hlasitě říká i o nominaci do ženské reprezentace. Mezi českými celky je stále nejúspěšnější Most, pro který nebylo v 9. kole problémem přehrát Trenčín. Rozdíl více než 30 branek byl dán jak rozdílem v kvalitě hry, tak fyzickou převahou Baníku, kterému vzdorovala pouze osmičlenná sestava Trenčína. Za týden se, jak už jsem zmínil, moc těším na zápas Šaly s Prešovem, který se stává adeptem na medailový zisk a klidně může usilovat i o stříbrnou pozici mezi slovenskými celky.