Míče na házenou

Házená v TV

16. 10. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HCB Karviná - HC Dukla Praha
05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.1.2017 otevřeno: 2807 x

V kabině je výborná atmosféra. V zápase musíme vždycky vyhrát samy nad sebou, říká písecká brankářka Neubergová

Překvapení jara. Tak by se dala nazvat předehrávka 26. kola WHIL. Házenkářky Sokola Písek nejen sehrály odvetu zápasu proti Michalovcům s dvanáctitýdenním předstihem, ale také coby papírově slabší ze soupeřů překvapily solidním výkonem. Jihočeské Sokolky, ač mají na svém kontě pouhé čtyři body, dokázaly lídra tabulky ze slovenské Iuventy pořádně zaskočit, skoro 45. minut tahaly za delší konec pomyslného zápasového provazu.

Velkou zásluhu na tom měla dvacetiletá brankářka Kristýna Neubergová. "Ze svého výkonu mám dobrý pocit, nicméně musím přiznat, že mi mou práci spoluhráčky nasazením i bojovností značně usnadňovaly. Byl to kolektivní výkon, který nás nakopl a snad nám pomůže i k dalším bodům," říká spokojená gólmanka Neubergová.


Máte za sebou dva těžké zápasy. Podle výsledku by se dalo říci, že sobotní zápas se Slavií Praha byl propadák. Co vám v tomto zápase uniklo?

Nemyslím si, že by to byl až takový propadák. Máme za sebou už mnohem horší zápasy. Je třeba vzít v potaz, že Slavie patří mezi top týmy v lize a my jsme s nimi byly schopny prvních 30 minut hrát vyrovnaně. Druhá polovina zápasu už v našem podání byla trápením, to je sice pravda, ale nám se podařilo přenést pozitiva z první půle tohoto zápasu do nedělního utkání s Michalovcemi.


Každý čekal ještě větší porážku než se Slávií, ale opak byl pravdou. Prohra o pouhé 4 branky. Jak je to možné?

Jak už jsem naznačila, měli jsme se od čeho odrazit z předchozího zápasu s pražskou Slavií. Obdobně se nám povedl vstup do utkání, což často ovlivní náš výkon po zbytek zápasu. Možná nám hrál do karet i fakt, že Michalovce odehrály předešlý den vypjatý a náročný zápas s Mostem.


S čím jste do zápasu s Michalovcemi nastupovali?

Do zápasu jsme vstupovaly v roli outsidera, což jsme si dobře uvědomovaly. To nám umožnilo hrát s lehkou hlavou. Navíc jsme minulý týden na jejich domácí palubovce podaly solidní výkon, a tak jsme chtěly i našim fanouškům předvést atraktivní hru.


Při pohledu do zápisu utkání lze vyčíst, že jste se rvaly o každý míč. Dvě červené karty. Jak na vás tento zápas působil?

V zápase se ukázala až neuvěřitelná bojovnost z naší strany. Obdržet dvě červené karty v jednom zápase byla pro nás premiéra. Holky si zápas opravdu užívaly a rvaly se se Slovenkami o každý míč, za což jim patří uznání.


V rámci 16. kola vyrážíte do Zlína, se kterým jste na podzim prohrály rozdílem jedenácti branek (19:30). Teď jste si zvedly sebevědomí a víte, že se dá hrát i se silným soupeřem. Co čekáte od zápasu se Zlínem, na co si musíte dávat pozor?

Obecně platí, že v každém zápase musíme nejdříve vyhrát boj samy se sebou. Tím mám na mysli to, že vytváříme spoustu technických chyb, které nás pak srážejí. Věřím, že když do zápasu nastoupíme plně koncentrovány a budeme plnit pokyny trenéra, tak můžeme pomýšlet na úspěch.


Trenér vás po zápase s Michalovcemi označil za nejplatnější hráčku týmu. Jak jste se svou současnou formou spokojená?

Opravdu? V tom případě bych chtěla trenérovi na dálku za jeho chválu poděkovat. Ze svého výkonu mám dobrý pocit, nicméně mi spoluhráčky mou práci usnadňovaly svým nasazením a bojovnost. Pociťuji, že možnost hrát za Sokol Písek mi velmi prospívá. Výborná atmosféra v kabině, důvěra trenéra a větší porce odehraných minut se pozitivně odrážejí v mých výkonech.


Tři roky v mládežnické reprezentaci. Jak na tuto etapu svého házenkářského života vzpomínáte, co vám dala?

Na toto období vzpomínám velice ráda. Posunulo mě to jak hráčsky, tak osobnostně. Jsem vděčná, že jsem měla možnost hrát za národní tým. Byla to pro mne veliká čest a každý reprezentační sraz mi dodával nový impuls k tomu, chtít se neustále zlepšovat.


Jaké máte sny a plány do budoucna? Návrat do Slavie, zahraniční angažmá?

Zahraniční angažmá je mým velkým snem už od mala. Nicméně se teď plně soustředím na právě probíhající sezónu a své další působení budu řešit až po jejím konci.


Čemu se kromě házené věnujete v soukromí?

Mimo házené se věnuji studiu na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Do toho si přivydělávám ve farmaceutické firmě.


Dokážete si vybavit, co byl váš největší házenkářský zážitek dosavadní kariéry?

Mým největším házenkářským zážitkem byla účast na ME v Polsku, mládežnické olympiádě v Utrechtu a otevřeném ME v Göteborgu.


Co pro vás házená znamená? Doporučila byste jí mladým děvčatům a proč?

Házená je pro mě určitým druhem relaxace. Je to pro mě způsob, jak se podívat do světa a získat cenné životní zkušenosti a spoustu přátel na celý život. Mladým děvčatům házenou určitě doporučuji, jelikož je to dynamický a atraktivní kolektivní sport.