Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.2.2017 otevřeno: 1745 x

Vršovice překvapily v 1. lize mladších dorostenek

Po dlouhé zimní přestávce odstartovala soutěž 1. ligy mladších dorostenek. Jediným překvapením dvou odehraných jarních kol byly dvě výhry Sokola Vršovice. První byla výhra nad podzimním obávaným soupeřem z Jindřichova Hradce, který za celý podzim prohrál pouze dvakrát, a druhá nad západočeským celkem DHC Plzeň, na který mladé Vršovičanky ztrácely dva body.


„Holky nám udělaly radost. Opravdu jsme nečekali, že hned v prvním zápase, a proti těžkému soupeři, se takhle chytí,“ říká k prvnímu jarnímu kolu mladších dorostenek vršovický trenér Petr Sychra a pokračuje: „Zimní příprava probíhala v domácím prostředí, odehráli jsme pouze dvě utkání - jedno s chlapeckým týmem a druhé s pražskou Astrou. Možná i proto byl začátek zápasu nejistý. V prvním poločase se však holky postupně probouzely a nacházely recept na to, jak znejistit silného soupeře, ke kterému přistupovaly někdy až s přílišným respektem. Po prvním poločase jsme do šaten odcházeli s dvoubrankovým mankem a nadějí na možnost zvratu zápasu, který nakonec díky disciplinované hře, chuti po výhře opravdu vyšel. Za zmínku určitě stojí parádní práce obou brankářek a velká střelecká potence Kristýny Kadeřábkové (10 branek), Terezy Sauerové a Adély Suchomelové (obě po 6 brankách). Celý tým však podal dobrý kolektivní výkon a zaslouží si pořádnou pochvalu,“ končí hodnocení prvního jarního kola vršovický trenér.

Podobný nádech měl i druhý vítězný zápas Vršovických nadějí, kdy nabuzený a po výhře lačný tým rozdílem třídy rozstřílel soupeřky z DHC Plzeň. „Na podzim jsme z Plzně odváželi dva body, a tak holky po vítězství v minulém kole doslova vletěly na palubovku a od prvních minut nedávaly Plzeňačkám šanci. Já jim vlastně nemám co vytknout. Samozřejmě, že tam nějaké chyby byly, ale to nadšení a radost ze hry byla prostě prvořadá. Doufejme, že nám toto nasazení vydrží i do dalšího zápasu, kdy doma hostíme Olomouc,“ říká spokojený trenér Petr Sychra.


Výsledky 12. kola 1. ligy mladších dorostenek:
Háje - Poruba 34 : 30
DHC Plzeň - HK Ivančice 22 : 35
Olomouc – H.Brod 28 : 25
S.Vršovice – J.Hradec 29 : 25

Výsledky 13. kola 1. ligy mladších dorostenek:
H.Brod – HC Zlín 26 : 37
Poruba - HK Ivančice 18 : 38
S.Vršovice - DHC Plzeň 31 : 20
Slavia Praha – Olomouc 22 : 19

Tým Sokola Vršovice