Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.2.2017 otevřeno: 990 x

Pozvánka na WHIL: Moravský souboj na Hané i reparát v Písku

Tento týden je nabitý interligovými zprávami a událostmi, nejvýživnější ale bude tradičně sobota, kdy se odehraje kompletní 19. kolo WHIL. Po vzájemném čtvrtečním souboji - dohrávce 17. kola - se na hřiště znovu postaví i Slavia Praha a Baník Most, házenkářky Veselí se vydají do Písku a Zlíňanky s novým koučem do Olomouce. Na co se můžete těšit?

Marodkou sužované SHK Veselí nad Moravou si v minulém kole připsalo těsnou prohru s Partizánským. S mladým týmem Písku by přesto chtělo získat oba body. „Aktuálně máme 5 hráček mimo hru, nejcitelnější jsou ztráty Jany Šustkové a Nikol Vinklárkové. Pokusíme se dát dohromady a bojovností nahradit tyto absence,“ připomněl zranění mimo jiné juniorské reprezentantky Šustkové trenér Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák a dodal: „Na jihu Čech nás ale nečeká nic snadného. Domácí celek nemá co ztratit a určitě se bude chtít proti nám vytáhnout.“

Už několik měsíců Hudákovi na lavičce asistuje kanonýrka Jasmínka Vargová, která na palubovce absentuje kvůli zranění. „Postupně se zapojuji do přípravy, ale nechci nic uspěchat. Na hřiště nastoupím až si budu jistá, že je vše v pořádku. Do Písku určitě pojedeme s tím vybojovat body a zlepšit svůj herní projev, protože ten není poslední dobou ideální,“ přiznala Vargová.

To Písečanky se připravují na sobotu jako na reparát za nevydařené utkání na Slovácku, který trenér Jordák označil za ostudný. „Náš výkon bohužel opravdu ostudný byl, chtěly bychom předvést určitě mnohem lepší hru. V zápase s Veselím musíme zabojovat a nechat na hřišti všechno. Pokud vše splníme a vyvarujeme se technických chyb, věřím, že body zůstanou doma,“ hlásí před zápasem proti Veselským panenkám Písečanka Dagmar Kalčíková a trenér Jordák ji doplňuje: „Neřekl bych přímo reparát. Na svazu vypsali druhý termín na dva body a pokud my chceme udělat zkoušku, potřebujeme vyhrát.“

Zato v Porubě to bude generálka se vším všudy. Házenkářky DHC Sokol Poruba hostí v sobotu v interligovém utkání 19. kola v domácím prostředí celek HK Slovan Duslo Šaľa. Pro ostravské hráčky to bude poslední příprava před úvodním čtvrtfinále Challenge Cupu v polském Elblagu (4. března).

Trenér Peter Olšavský se na duel s aktuálně čtvrtým celkem soutěže těší a věří, že to stejně berou jeho svěřenkyně. „Bude to pro nás po delším čase zase zápas s hodně kvalitním soupeřem. Věřím, že se sílou protivníka poroste i náš výkon. V poslední době jsme hráli s papírově slabšími soupeři a naše výkonnost byla hodně kolísavá. Je dobře, že nám to takhle vyšlo, že ještě před těžkým zápasem v Polsku máme možnost hrát s tak silným soupeřem, jako Šala, určitě je,“ uvedl Olšavský. Podle jeho slov nejsou výsledky Šaly v této sezoně vůbec náhodné. „Tým je dlouho pohromadě a těží se sehranosti. Největší přednost tedy vidím hlavně v tom, že má Šaľa vyrovnanou výkonost v průběhu celé sezony.“

Oba soupeře dělí v tabulce čtyři body, což chce porubský tým změnit „Očekávám hodně kvalitní a vyrovnaný zápas. Rozhodne ho úspěšnost v koncovce a taky obrana, kterou chceme proti posledním utkáním výrazně zlepšit. Pro nás je duel důležitý, protože se v něm můžeme zase nastartovat a odrazit před náročným programem v Challenge Cupu,“ řekl Olšavský s tím, že zdravotní problémy v posledních dnech sužují Minarčíkovou a Varmužovou. „I když se jedná o nepříjemné absence, tak máme dostatečně široký a kvalitní kádr, abychom se s tím vyrovnali. Tyhle věci k tomu prostě patří a je to zase šance pro další hráčky, kterou mohou ukázat, co v nich je,“ dodal Olšavský.

Moravský duel se připravuje na Hané. Zora Olomouc pohostí házenkářky Zlína, které v tomto týdnu vyměnily trenéra. Petera Sabadku nahradil Aleš Kořínek. Situaci ale klub nechce komentovat právě s ohledem na vypjaté utkání v Olomouci, důležité pro pozice play-off. A jeho význam si ve Zlíně dobře uvědomují. „Sobotní zápas s Olomoucí je dle mého názoru pro nás jeden ze zápasu jara. Olomouc je náš přímý konkurent na postup do play-off a vzájemné zápasy mají každoročně pikantní náboj. Olomouci se minulý týden povedlo utkání na Slavii, kde uhrála dobrý výsledek, čímž si určitě zvedla sebevědomí. To nemění nic na tom, že do zápasu jdeme s jediným cílem, kterým jsou dva body. Víme, že to nebude procházka růžovým sadem, ale věřím, že zabojujeme a předvedeme výkon, který nás ke kýženým bodům dovede,“ burcuje před důležitým soubojem zlínská spojka Lenka Hradilová.

 

Házenkářky Zlína nastoupí do utkání v Olomouci bez trenéra Petera Sabadky. Na snímku momentka z utkání HC Zlín - Zora Olomouc v podzimní části sezóny.

 

Z druhé strany je jí ale odpovědí stejné odhodlání: „O víkendu nás čeká utkání, ve kterém musíme uspět, pokud chceme hrát play-off. Bude to velmi těžký souboj, protože soupeř má ve svém kádru šikovné hráčky. Pokud navážeme na výkony z předchozích utkání budou naše šance na vítězství vyšší,“ říká trenér Zory Olomouc Jan Bělka. Spojka Tatiana Gajdošíková sice připomněla minulou prohru ze vzájemného měření, věří ale v domácí podporu a odplatu: „Na půdě Zlína se nám nepodařilo zvítězit, proto chceme tuto chybu napravit a všem dokázat, že jsme tým, který patří do play-off. Doufáme, že nás přijde podpořit hodně fanoušků a my jim odměnou dáme kvalitní herní výkon.“

Česko - slovenské souboje čekají na týmy Slavie Praha a Baníku Most, které se vzájemně utkaly v dohrávce 17. kola ve čtvrtek večer. Vysokou výhru slavily Mostečanky, které tak možná pošramotily sebevědomí sešívaných před cestou do Michalovců. Most čeká jasný úkol – zvítězit doma nad průběžně poslední Bratislavou. „Zápas se Slavií pro nás byl velmi důležitý, abychom získali určitý klid a pohodu. Na Bratislavu se samozřejmě chystáme, žádného ze soupeřů nechceme podceňovat. V tuto chvíli můžu říct, že příležitost v utkání dostane širší hráčský kádr, který se už ale představil i ve druhé polovině utkání se Slavií. Na každý zápas máme stanovené své cíle, které chceme splnit a výjimkou v tomto ohledu není ani střetnutí s Bratislavou,“ uvedl trenér Mostu Peter Dávid.

Tak náročný „dvojzápas“ slávistky ještě neabsolvovaly, aby během 48 hodin nastoupily k duelům se dvěma nejlepšími celky interligy. Čtvrtek 18.00 hodin: Začátek zápasu v Mostu, sobota 18.00 hodin: začátek zápasu v Michalovcích. Dělí je přesně dva dny, ale také tisíc kilometrů cestování. Z Mostu do Prahy, v pátek trénink a v sobotu v sedm hodin ráno pendolinem Českých drah až na samý východ Slovenska. „Ve druhém poločasu zápasu v Mostě už jsme šetřili síly hráček základní sestavy, abychom byli schopní odehrát co nejlepší zápas v Michalovcích. Proto nakonec takový hrozivý výsledek v Mostu,“ řekl trenér Slavie Praha Richard Řezáč.

"V sobotu nás čeká utkání s vedoucím celkem interligy na jeho palubovce. To samo o sobě vypovídá vše o náročnosti zápasu, který nás čeká. Musíme zapomenout na nevydařené utkání s Mostem a poučit se z chyb, které jsme udělaly. Na zápas se těšíme, je to pro nás výzva a taky možnost herně odčinit výpadek z minulého zápasu," říká před zápasem v Michalovcích Slávistka Magdaléna Svobodová a doplňuje: "Nebudeme v roli favorita a to nám muže pomoci zbavit se zbytečné nervozity. V Mostě jsme v obraně moc nepomohly našim brankářkám, to musíme v sobotu zlepšit a v útoku jít za každým gólem a vydržet s koncentrací celý zápas, i kdyby se chvilkama nedařilo tak, jak si představujeme. Věřim, že odehrajeme dobré utkání a budeme předvádět dobrou a bojovnou házenou."

 

WHIL - 19. kolo - rozpis

Sokol Písek - SHK Veselí n.M., sobota 25. února v 15:00
Slávia Partizánske – Trenčín, sobota 25. února v 16:00
Zora Olomouc - HC Zlín, sobota 25. února v 17:30
Iuventa Michalovce - Slavia Praha, sobota 25. února v 17:30
Sokol Poruba - Duslo Šaľa, sobota 25. února v 18:00
Baník Most - ŠKP Bratislava, sobota 25. února v 18:00