Házená v TV

23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
25. 01. 2019 17:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
25. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.3.2017 otevřeno: 385 x

Pozvánka na WHIL: Na interligovou házenou netradičně v pátek

Pět utkání nejvyšší česko-slovenské soutěže je na programu v pátek večer, o víkendu se už házenkářky rozjedou ke svým reprezentačním týmům. Co se chystá na interligových palubovkách?

Jediným českým soubojem bude v pátek měření mezi Veselím nad Moravou a Baníkem Most. Na palubovku českého mistra budou házenkářky SHK Veselí nad Moravou odjíždět v roli outsidera. Vědí proto, že nemají v zápase co ztratit. „Pojedeme tam s tím, abychom uhrály nějaký slušný výsledek a nedostaly debakl,“ hlásí odhodlaně za své spoluhráčky spojka Kateřina Slováková, která v Mostě krátkou dobu působila.

Na lavičce severočeského týmu působil i kouč Ľuboš Hudák, který do Mostu zamířil po svém prvním angažmá ve Veselí nad Moravou. „Most je samozřejmě velkým favoritem. V posledních letech získal několik českých titulů a je i aktuálně nejlepším českým týmem. Kádr tam mají opravdu velmi zkušený. Prohra Mostu v Šaľe ukázala, že nikdo není neporazitelný. V domácím prostředí je Most ale mnohem silnější a jen těžko předpokládat, že by si s námi připouštěli nějaké komplikace,“ je přesvědčen kouč SHK Veselí nad Moravou.

Hudák je přitom v komplikované situaci i z toho důvodu, že má stále velkou marodku. Odložení zápasu s Porubou kvůli jejímu pohárovému utkání proto uvítal. „Jsme tím hodně limitovaní. Sám nebudu do poslední chvíle vědět, s jakými hráčkami vlastně do Mostu odjedeme. Zápas bude ale pro nás určitě cenný z hlediska zkušeností,“ dodal kouč Veselí.

Jiné ambice má pro páteční duel tým Mostu. „Naším hlavním cílem je dobrým výkonem před domácím publikem odčinit prohru v Šaľe z minulého kola. Chceme se vrátit na vítěznou vlnu a samozřejmě nám jde i o body v tabulce, kde se situace kolem druhého místa trochu zkomplikovala,“ nastínil hlavní cíl mosteckých házenkářek jejich trenér Peter Dávid.

S Veselankami mají Černí andělé dobrou vzájemnou bilanci, poslední dvě utkání skončily jasně ve prospěch hráček Baníku. „Teoreticky by se tedy mělo jednat o klub, který nám herně sedí. Na druhou stranu ale víme, že u soupeře došlo ke změně na trenérském postu, což obvykle znamená nový impulz pro celý kádr. Navíc jde o Ľuboše Hudáka, který je vlastně mým předchůdcem z mostecké lavičky, takže náš tým velmi dobře zná a o to lépe se nás soupeřky budou moci připravit,“ doplnil Peter Dávid s tím, že o to více se budou Černí andělé snažit uspět.

V Olomouci uvítají Hanačky na vlastní palubovce tým Šaľy. Aktuálně třetí tým tabulky v minulém kole porazil českého mistra z Mostu a do Olomouce pojede s vítěznými ambicemi, hráčky Zory se však nezalekly. „V minulosti se nám mnohokrát potvrdilo, že na Šalanky zahrát umíme. Máme výhodu domácího prostředí a navíc bychom jim chtěly vrátit poměrně vysokou porážku z podzimního kola na Slovensku. Body by se nám velice hodily, a proto se o ně porveme,“ říká Ivana Salašová a trenér Jan Bělka doplňuje: „Po vítězství nad Mostem bude Šaľa chtít svou formu potvrdit i u nás, s tímto soupeřem však máme doma dobrou bilanci a i naše domácí zápasy jsou tuto sezonu velice dobré. V tomto utkání chceme určitě získat body, které by nás posunuly zase dále k postupové příčce do play off.“

Olomoucké rivalky, házenkářky Zlína, se vypraví tentokrát na Slovensko. „V Prešově to bude těžký zápas, protože obě družstva potřebují body. Prešov má také dobré střelkyně z dálky a gólmanku, na kterou si musíme dát pozor a se střelbou příliš nespěchat. Dělaly nám problémy i jejich křídla, hlavně pravačka na pravém křídle,“ komentuje vyhlídky Zlína před zápasem v Prešově Adéla Baumbachová a pokračuje: „V podzimní části jsme s Prešovem doma prohrály a z naší strany to nebyl vůbec vydařený zápas, takže jim máme co vracet. Věřím, že když zopakujeme stejně bojovný výkon, jako ve dvou posledních zápasech, tak si ztracené body vezmeme zpět. Motivaci máme, hlavně nám nesmí utéct začátek a celý zápas musíme hrát koncentrovaně."

Opačným směrem, ze Slovenska do Písku, se vypraví hráčky Partizánskeho. Reprezentantka Lucie Preslová věří ve výhodu domácí palubovky: „Výhodou je určitě domácí prostředí, kde nás mohou podpořit fanoušci. Pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek a užijeme si poslední domácí zápas naplno.“ Trenér Vladislav Jordák vzpomínal na minulý vzájemný souboj obou soupeřů. „Pokud si vzpomínám tak ten výkon nebyl zrovna moc dobrý. Samotná hra nebyla špatná, ale trápilo nás naše proměňování střeleckých šancí a výborně hrající Klaudie Michnová. To je taky recept na zlepšený výkon na domácí půdě, proměňování šancí a eliminace Klaudie, která je ústřední postavou Partizánskeho.“
 

WHIL - 21. kolo - rozpis

Sokol Poruba - Trenčín 29:23 (16:14), předehráno
Bemaco Prešov - HC Zlín 10.3. 17:00
Zora Olomouc - Duslo Šaľa 10.3. 17:30
Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 10.3. 17:30
Sokol Písek - Slávia Partizánske 10.3. 18:00
Baník Most - SHK Veselí n.M. 10.3. 18:00