TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.4.2017 otevřeno: 680 x

Pozvánka na WHIL: Ve šlágru kola se v Šaľe bude bojovat o interligové medaile

Interliga směřuje do svého závěru, do konce soutěže zbývají již jen tři kola. Nejcennější medaile už jsou rozdány. Tu zlatou mají už jistou házenkářky Michalovců. Do bojů o ty další by ale ještě rády promluvily házenkářky Slavie Praha i Dusla Šaľa. Už v sobotu večer může být vše jasnější. Vůbec poslední zápas základní části pak o víkendu odehrají hráčky Mostu, které pak před vypuknutím play-off čeká několika týdenní pauza.

Už jisté druhé místo v interlize budou chtít potvrdit v sobotním utkání házenkářky Mostu na palubovce Písku. „Základní část soutěže chceme ukončit bez zaváhání. Jako v každém zápase i tentokrát máme stanovené určité cíle, které budeme chtít splnit. V tomto utkání jsme ale jasným favoritem a tuto roli jedeme jednoznačně potvrdit,“ připomněl trenér Černých andělů Peter Dávid. Jeho hráčky pojedou do Písku v kompletním složení, žádné změny v kádru Most po náročném týdnu neplánuje. Pro Černé anděly se zároveň jedná o poslední zápas základní části interligy a před začátkem soubojů play off hráčky čeká opět delší herní pauza. „Je to pro nás trochu nevýhoda, protože opět vypadneme z herního tempa. V následujících týdnech ale budeme pokračovat v plném tréninkovém nasazení. Abychom si vynahradili zápasový výpadek, už v předstihu jsme si domluvili zápasy proti lovosickým a o týden později proti mosteckým dorostencům. Úmyslně jsme volili chlapecké týmy, protože hrají dynamickou, silovou házenou, což nám pro trénink velmi vyhovuje,“ doplnil trenér. S oběma dorosteneckými týmy Černí andělé navíc v rámci přípravy dlouhodobě spolupracují, nejedná se tedy o úplnou novinku.

Trenér Písku, který je právě v nadcházejícím kole soupeřem Mostečanek své svěřenkyně pochválil za poslední odehrané utkání v Porubě a věří, že se dobře uvedou i proti Mostu. „Zápas v Porubě holky zvládly velice dobře a musely z něj mít dobrý pocit, protože splnily to, co si řekly před zápasem ohledně výsledku, a ještě přidaly dobrou hru. Holky hrály od začátku velmi aktivně a donutily si vzít domácí lavičku time – out. Následně Poruba odskočila na rozdíl 4 branek a holky ve snaze co nejrychleji vyrovnat trochu zpanikařily a díky tomu byl výsledek v poločase o deset branek. Tentokrát tak pouhých deset minut rozhodlo o celkovém výsledku. Ve druhém poločase holky hrály velmi dobře a byly rovnocenným soupeřem,“ ohlédl se za posledním soubojem Vladislav Jordák a k souboji s Mostem dodal: „Osobně jsem měl tyto zápasy jako hráč rád, protože hrát proti takhle kvalitním družstvům je vždy ohromná výzva a zrovna v Mostě holky ve druhém poločase ukázaly, že v nich je velká síla, tak uvidíme.“

S cílem konečně dovést nadějně rozehrané utkání do vítězného konce nastoupí v sobotu proti Prešovu házenkářky z Veselí nad Moravou. Kouč Veselí Ľuboš Hudák se opět bude muset obejít bez klíčových kanonýrek Olšovské a Šustkové, které zůstávají na marodce. „Budeme opět nekompletní, ale hrajeme před domácími diváky. Musíme to proto zkombinovat tak, abychom dokázali zraněné hráčky nahradit,“ hlásá před utkání kouč Veselí. Hráčky očekávají, že se diváci opět mohou těšit na zajímavou házenou. „Prešov usiluje o třetí příčku před slovenským play – off, aby se vyhnul v semifinále mistrovským Michalovcům. Určitě proto bude chtít od nás body získat. My se ale budeme snažit, aby zůstaly doma. Myslím, že se diváci mohou těšit na dynamickou a atraktivní házenou,“ předvídá spojka Jasmínka Vargová. Sílu soupeře oceňuje i veselský trenér. „Vůči minulému roku je Prešov již vyzrálým celkem, který je schopen porazit i favorizované celky. Bude to proto těžké a věřím, že i atraktivní utkání,“ doplnil Hudák.

 

Veselanka Jasmínka Vargová prochází obranou Písku. Foto: Hynek Zdeněk.

 

Na Slovensko se tentokrát vypraví Olomoučanky a podle trenéra Jana Bělky je po domácí prohře s Trenčínem cíl v Partizánském jednoznačný: „V sobotu v Partizánském musíme a chceme získat body.“ Spojka Kateřina Růžič-ková už byla sdílnější, také však burcuje celý tým k tomu, aby si pojistil účast v play-off. „Prohra s Trenčínem v posledním domácím zápase nás bude určitě dlouho mrzet, ale každá prohra má svůj důvod a význam, proto věřím, že nás to o to víc nakopne do posledních třech zápasů základní části. Uděláme vše pro to, aby nám play-off letos neuniklo. Musíme začít už teď v sobotu v Partizánském. Bude to těžký zápas, soupeř má kvalitní tým, ale my jsme rozhodnuté body vybojovat a potvrdit, že do play-off patříme,“ hlásí Růžičková.

Na dálku se ale v Hanačkami ještě o čtvrté prozatím definitivně neobsazené místo v českém play-off hodlají porvat Zlíňanky. A mají velkou šanci bodovat, vždyť jedou na hřiště Bratislavy, která nemá dosud ani jediný bod! „Jednoznačně půjdeme do zápasu s tím, že chceme uspět, jelikož na naděje na play-off je ještě pořád reálná. Je potřeba se pobít o každý bod. Žádný soupeř není jednoduchý, proti Bratislavě bude důležité vycházet z dobré obrany a rychlé hry, což by nám mělo zabezpečit vítězství. Jelikož se nám už delší dobu nepodařilo uspět, doufám, že se konečně nakopneme na tu správnou vítěznou vlnu," řekla zlínská křídelnice Anna Birkušová.

Šlágr kola se ale odehraje v Šaľe. Házenkářky Slavie Praha se tam jedou porvat o interligový bronz a význam zápasu si dobře uvědomují. „V sobotu nás čeká důležitý, ne-li nejdůležitější zápas v celé sezóně. Střetneme se se slo-venským soupeřem Duslo Šaľa na jejich domácí půdě. Podzimní zápas jsem sice doma o gól vyhrály, ale o ten jsme se díky netaktické hře v koncovce mohly samy připravit,“ připomněla slávistická kanonýrka Tereza Pokorná poslední vzájemný souboj a dodala: „Šaľa je doma velmi silná, což ukazuje i fakt, že doma prohrála jediný zápas a to s mistrem interligy Michalovci. Očekávám velmi vyrovnané utkání, kde rozhodnou maličkosti a větší touha a odhodlání vyhrát, protože vítěz tohoto zápasu se přiblíží k bronzové medaili z československé soutěže. My jsme si o víkendu připomněly, že góly dávat umíme, tak doufám, že si to přeneseme do zápasu se Šalou. Ještě k tomu pak přidáme agresivní obranu s dobrým přechodem do útoku a věřím, že je dostatečně potrápíme a domu si po-vezeme plný počet bodů.“

Trenér Richard Řezáč připravuje své svěřenkyně na vrchol základní části skutečně pečlivě, na lavičce jej navíc posílí i nový asistent František Štika, člen týmu Dukly Praha, který vybojoval v roce 1984 Pohár mistrů evrop-ských zemí. „Tento víkend nás čeká zápas, který bude zřejmě klíčový pro konečné umístění ve WHIL. Proto se na tento zápas připravujeme s maximální mírou koncentrace. Šala je družstvo, které v tomto roce podává stabilní výkony a v domácím prostředí prohrává zřídkakdy. Čeká nás velmi dynamické utkání a já věřím, že je v našich silách Šalu zdolat. Mají kvalitní spojkový řad podpořený dobrým rychlým útokem. Proto si myslím, že diváci v hale uvidí atraktivní utkání,“ vyhlíží k zápasu v Šaľe trenér Řezáč.

 

WHIL - 24. kolo - rozpis

Trenčín - Iuventa Michalovce 25:36, předehráno
Sokol Písek - Baník Most 8. dubna15:00
SHK Veselí n.M. - Bemaco Prešov 8. dubna 17:00
Duslo Šaľa - Slavia Praha 8. dubna 18:00
Slávia Partizánske - Zora Olomouc 8. dubna 18:00
ŠKP Bratislava - HC Zlín 8. dubna18:00

 

Sobotní utkání A-týmu Olomouce přineslo Hanačkám přece jen jednu velkou výhru. Před zápasem předaly rodičům hráčky částku vydělanou prodejem kalendáře pro rok 2017, kdy se podařilo vydělat 33.300 Kč pro nemocnou Elenku Vojtkovou. "Velké poděkování patří našemu A-týmu a mladším žačkám našeho klubu, které stojí za vznikem tohoto kalendáře a hlavně Vám všem, kteří jste si kalendář koupili. DĚKUJEME!" vzkazují z Olomouce.