TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.4.2017 otevřeno: 1653 x

Míšová před zápasem v Písku: Je to generálka před play-off, chceme se předvést v nejlepším světle

První sezónu si u interligových mosteckých Černých Andělů velkými doušky užívá odchovankyně olomoucké házené, bývalá juniorská reprezentantka Adriana Míšová. „Opustit Olomouc bylo těžké, mám tam spoustu přátel, na které stále myslím. Bývalým spoluhráčkám držím palce a přeji jim úspěch. Doufám, že se spolu s námi dostanou do play-off,“ říká 20ti letá levoruká pivotmanka.


Máte za sebou vítězný zápas s Partizánským. Vyvíjel se plně podle vašich předpokladů? V čem vám dělaly Slovenky problémy?

Úvod utkání nám opět nevyšel, prohrávaly jsme dokonce 1:6, bylo to z naší strany hlavně o koncovce, protože jsme nedávaly vyložené šance. Později jsme se zkoncentrovaly a zápas naštěstí otočily a 2 body zůstaly doma. Největší problémy nám dělala jejich levá strana v čele s Michnovou, nedařilo se nám to bránit podle představ.

Ve 24. kole zajíždíte na palubovku Písku. V tomto zápase jste velkými favority, přesto ale není dobré soupeře podcenit. Na koho bude třeba se zaměřit, kdo je nejsilnějším článkem Písku?

V Písku je to naše poslední generálka před play-off. Chceme se předvést v tom nejlepším světle, a to hlavně našim fanouškům, kteří s námi pojedou. Doufáme, že se naše hra i my budeme líbit a všichni budou spokojení.

Slovenské Michalovce získaly zlaté interligové medaile, Mostu se podařilo získat ještě před koncem soutěže stříbro. Jaký máte pocit z odehraných interligových zápasů, který se vám vysloveně nepovedl?

Mrzí nás samozřejmě posledních deset minut v Michalovcích a pak remíza na Slavií, kdy jsme taktéž nezvládly koncovku. I zápas v Šale nás hodně mrzel, ale jsme spokojené aspoň s tím, že stříbro nám už nikdo nevezme a můžeme se plně soustředit na play-off.

O bronzu se bude rozhodovat mezi Šalou a Slavií Praha. Kdo z těchto týmů podle vás doplní trojici medailistů?

Šala v posledních zápasech šla hodně nahoru, mají velkou podporu domácích fanoušků. Podle mě je tento zápas velice otevřený a vyhraje ten, komu se v sobotu více poštěstí.

V tuto chvíli už je jisté, že do českého play-off půjde spolu s Mostem také Slavia Praha Sokol Poruba. Čtveřici s největší pravděpodobností uzavře Zora Olomouc. Koho si vy osobně pro zápasy play-off přejete?

Já bych si přála, aby se do play-off dostaly holky z Olomouce, je to logické, jsou to moje bývalé spoluhráčky, s některými jsem s házenou začínala a jejich výkony šly hodně nahoru. Snad je nebude mrzet sobotní porážka s Trenčínem. Rozhodne se až v posledním kole. Holky sleduju a držím jim palce.

Na svém střeleckém kontě máte v letošní sezóně prozatím 40 branek, což je bilance 1,48 branky na zápas. Jste spokojena se svou letošní formou?

Jak kdy, je to jak na houpačce. Poslední dva zápasy mi celkem vyšly, tak doufám, že to tak bude dále pokračovat.

Prošla jste mládežnickými reprezentacemi. Co vám tato etapa vašeho života dala, jak na ni vzpomínáte?

Dala mi možnost mezinárodní konfrontace s těmi nejlepšími. Bohužel nám to nevyšlo podle plánu, a tak, jak jsme chtěly, ale to je sport. Vzpomínám na to strašně ráda, byly jsme dobrá parta a s holkama jsem pořad v kontaktu.

Dokážete si vybavit, co byl váš největší házenkářský zážitek? Prožívají s vámi okamžiky radosti i zklamání vaši nejbližší?

Můj největší zážitek byl asi letos v Metzingenu,, kde jsme hrály evropské poháry. Ti lidi a ta atmosféra, to bylo něco neuvěřitelného, jak tím v Německu žijí. Ano, samozřejmě prožívají a někdy i víc jak já, v tom je expertka moje mamka.

Od kolika let hrajete házenou? Co pro vás tento sport znamená?

Házenou hrají asi od 6 let, sama teď přesně nevím. Házená pro mě znamená vážně moc, je to taková životní etapa a každodenní rituál.

Nepřemýšlíte do budoucna o zahraničním angažmá?

O tom momentálně vůbec nepřemýšlím, nejprve si chci hlavně dodělat školu.

Co dělá Adriana Míšová, když nestojí s míčem na palubovce? Máte kromě házené ještě další koníčky? Studujete – pracujete?

Když nejsem zrovna na hřišti, tak chodím do školy, studuji ekonomiku a management v Ústí. Ale ráda si vyrazím s přáteli na výlet, pokud mám zrovna volnou chvilku.

Jak vypadá váš odpočinkový den, čím ho nejraději vyplníte?

Když mám volno, tak se ráda poradně vyspím, to je základ.

Jaký je váš sportovní sen, který byste si chtěla ještě splnit?

Chtěla bych, abychom se probojovaly do skupinové fáze, to znamená, abychom vydržely do jara v evropských pohárech. To je zatím nejaktuálnější sportovní sen.