Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.4.2017 otevřeno: 1294 x

Ohlédnutí za 24. interligovým kolem s... Janem Bašným

Trenér české reprezentace okomentoval zápasy víkendového čtyřiadvacátého kola WHIL. Jeho pozornost samozřejmě upoutal i semifinálový zápas Challenge cupu mezi švédským Höörem a Porubou. Kdo zkušeného trenéra svými výkony překvapil a kdo naopak zklamal?

Na úvod připomenu předehraný zápas mezi Trenčínem a Michalovci. Jeho výsledek je jasný, Michalovce hrály jen to, co potřebovaly. O nic tam nešlo a tomu celý zápas odpovídal. To Písek se snažil v prvním poločase se s Mostem držel vyrovnanou partii, potom zase „odešel“. Ale ani ne tak z pohledu fyzičky, ale spíš z pohledu šíře hráčského kádru. Mostecké hráčky mohly základní sestavu protočit, Písek tak vyrovnanou lavičku nemá. Výsledek pak byl už jasný.

Veselanky pokračují ve svém možná trochu chaotickém ročníku, kdy střídají výborné výsledky a kvalitní hru s kompletními výsledkovými výpadky. V tomto zápase se jim podařilo porazit prešovský tým, který má kvalitní družstvo. Zápas byl otevřený před i během hry. A že se jim podařilo takový zápas vyhrát, je podle mě pro tým i klub velký příslib do budoucna.

Olomoučanky potřebovaly po faux pas z minulého týdne nutně vyhrát, aby si potvrdily účast v play-off. Myslím, že se jim to podařilo, i když výkon v zápase určitě nebyl stoprocentní. Výsledek je ale pro klub důležitý a hráčky se teď můžou relativně v klidu připravit na play-off a hru o medaile.

Minule jsem dost kritizoval účast Bratislavy ve WHIL s jejich tradičními vysokými prohrami o deset i dvacet gólů. V tomto zápase se Bratislavanky pokusily o získání pravděpodobně jediných bodů v základní části WHIL. Skoro se jim to podařilo na úkor Zlína, který viditelně není ve své kůži. Týmu se nedaří. Myslím si, že celek týmu s hráčkami, které má, by zápas v Bratislavě měl vyhrát a nenechat se vystrašit a bát se pak do konce zápasu o výhru. Přestože trenér Kořínek tvrdil, že to byl kvalitní zápas, tým Zlína měl utkání vyhrát bez zásadních problémů. Proč tomu tak nebylo, je podle mě zásadní otázka, kterou by si měli ve Zlíně položit.

V týdnu se Slavii podařilo rozšířit realizační tým o Františka Štiku, kterého dobře znám. Myslím, že pro tým to bude důležitá změna, která pomůže v play-off. V tomto zápase se to sice neprojevilo, ale do budoucna to určitě je dobrý tah vedení Slavie. V Šaľe to chvíli bylo vyrovnané utkání, potom ale po zranění Pokorné a Kutlvašrové byl už zápas jednoznačný. Přesto si myslím, že Slavie má relativně dobrý tým na to, aby si mohla dovolit prohrát v Šaľe o dvanáct branek. Je možné, že už se Slavistky připravují na play-ff, tím lépe pro ně, určitě budou tyto zápasy důležitější, než zápas v Šaľe. Pro umístění v tabulce českých týmů to nemělo zásadní význam. Ale prohrát o dvanáct branek je výsledek, který by si Slavie neměla dovolit.

Nemůžu ale ponechat stranou zápas semifinále Challnege cupu mezi Höörem a Porubou. Myslím si, že Porubanky měly jiné ambice. Chtěly určitě uhrát lepší výsledek než mínus dvanáct. Ale průběh zápasu ukazoval jasně od stavu 5:5, že tým Švédek byl lepší ve všech částech hry. Myslím, že největší rozdíl byl v síle a kvalitě spojek. Hráčky Poruby nebyly schopné se prosadit v útoku a v obraně neměly dostatečnou sílu. Porubanky zápas nepodcenily, hrály až do konce, ale neměly na to, aby uhrály vítězství. Fyzická převaha, hlavně na místě spojek, byla tak viditelná, že to z mého pohledu nemohly uhrát. Přesto doma možná nějakou šanci mají. Už to ukázaly v zápase proti Polkám, kde také prohrály výrazným rozdílem, ale doma vysoko vyhrály. Proto také Švédky hrály do poslední vteřiny naplno. Vědí, že v Porubě to nebude úplně jednoduché. Porubanky ale určitě nebudou favoritkami ani v odvetě.