Míče na házenou

Házená v TV

16. 10. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HCB Karviná - HC Dukla Praha
05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.4.2017 otevřeno: 593 x

Pozvánka na 25. kolo: Předposlední interligové boje už před velikonočními svátky

Během středečního a čtvrtečního večera budou odehrána všechna utkání 25. kola WHIL. Most si svůj zápas proti Porubě předehrál již na konci března, jeho interligoví konkurenti se však poměří ještě v pěti duelech.


Kolo načnou již jisté vítězky interligy házenkářky Michalovců na domácí palubovce zápasem proti Partizánskemu. Klub zve své fanoušky na bouřlivé oslavy interligového titulu se spoustou dárků i dobrého pohoštění. To na Hané se bude hrát ještě naplno. „Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého, protože poslední utkání odehrál Písek proti favoritu z Mostu velmi dobře. Jsme si vědomi důležitosti utkání a už jsme se ponaučili z jiných zápasů, že podcenění se nevyplácí, takže snad budeme v tomto utkání úspěšní,“ komentuje náladu v týmu před zápasem proti Písku trenér Zory Olomouc Jan Bělka. Z Písku mu zní ale odhodlaná odpověď z úst kouče Vladislava Jordáka: „Chceme potvrdit zlepšené výkony z posledních zápasů. Přestože již nemůžeme ovlivnit naše postavení v tabulce, budeme se chtít o body poprat a získat respekt po našem ostudném zápase s Olomoucí doma především výraznějším nasazením.“

Na zápas tak zve podporovatele Hanaček Lucie Severová. „Poslední domácí zápas v základní části nás čeká netradičně ve středu. I přesto doufáme, že nás přijde podpořit spousta fanoušků a využijeme výhodu domácího prostředí. Je to pro nás velice důležitý zápas, protože pokud toto utkání vyhrajeme, máme postup do play-off jistý,“ připomněla olomoucká pivotka.

Rovněž ve středu odehraje svůj zápas konkurent Hanaček v souboji o místo v play-off tým Zlína. Zlíňanky ale čeká o poznání obtížnější souboj, na jejich palubovku zavítá výběr Šaľy. Slovenský tým v posledním kole naložil Slavii Praha a Zlín tak rozhodně není ve středečním duelu favoritem. "Myslím si, že to bude hodně těžký zápas, Šala je na třetím místě WHIL. Musíme předvést hodně koncentrovaný a více než dobrý výkon. Pokud budeme hrát tak disciplinovaně a bojovně, jako například s Michalovcemi, mohli bychom doma bodovat. Snad budeme mít štěstí a dobrý den,” říká Zlíňanka Monika Křičková.

Již zmiňované Slávistky se postaví ve čtvrtek týmu Veselí nad Moravou, tento duel už do tabulkových pozic nijak zásadně nepromluví. „Slavia je velkým favoritem. Má velmi silný a kvalitní kádr se zkušenostmi. Před domácími fanoušky se bude určitě chtít vytáhnout,“ předvídá trenér SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Porážka pražského celku v minulém kole v Šaľe je podle něj trochu matoucí. „Takové zápasy se stávají. Slavia věděla, že bojuje o bronzové medaile v Interlize a na jeho hráčky padla nervozita. Nic to ale nemění na tom, že Slavia bude v domácím prostředí velkým favoritem, který nyní naopak asi plně ukáže svou sílu,“ upřesnil Hudák.

Veselanky odjedou k zápasu téměř již tradičně v silně improvizované sestavě. „Našim cílem proto nebude ani tak soustředit se na hru soupeře, ale na tu naši vlastní,“ zdůraznil Hudák.

Komentáře týmů budou doplněny.

 

WHIL - 25. kolo - rozpis

Baník Most - Sokol Poruba, předehráno 28:22
Iuventa Michalovce - Slávia Partizánske 12. dubna v 17:30
Zora Olomouc - Sokol Písek 12. dubna v 18:00
HC Zlín - Duslo Šaľa 12. dubna v 18:00
Slavia Praha - SHK Veselí n.M. 13. dubna v 18:00
Bemaco Prešov – Trenčín 13. dubna v 18:00