Házená v TV

21. 11. 2018 18:15 hod. ČT Sport
SKKP Handball Brno - HBC Ronal Jičín
28. 11. 2018 18:00 hod. ČT Sport
SKP Pepino Frýdek-Místek - Sokol Nové Veselí
12. 12. 2018 20:15 hod. ČT Sport
KH Kopřivnice - SKP Pepino Frýdek-Místek
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.4.2017 otevřeno: 1511 x

Poruba chce do finále: "Motivace je jasná: ukázat, že naše úspěchy nebyly náhodné," říká trenér Olšavský

Vyrovnaný souboj nabídne podle všeho také letošní semifinále play-off mezi házenkářkami DHC Sokol Poruba a DHC Slavia Praha. Úvodní utkání série se odehraje v sobotu netradičně ve sportovní hale v Polance už ve 14.30 hodin. "Možná to někomu bude připadat jako malý handicap, že nebudeme hrát ve své domovské hale, ale já to tak neberu. A důležité je, že holky taky ne. V minulosti se jim tam vždycky dařilo, prý to je házenkářské městečko, kde lidé házenou milují, takže věřím, že nás k důležité výhře dotlačí," uvedl kouč Poruby Peter Olšavský.

Věří, že jeho tým naváže na dobré výkony z Challenge Cupu, kde tým postoupil až do semifinále, nebo z Českého poháru. Právě v něm Poruba dokázala na finálovém turnaji v Jindřichově Hradci zdolat v semifinále Slavii a ve finále pak i Most. "V play-off budeme chtít navázat na výkony z Českého poháru nebo Challenge Cupu. Ta motivace je jasná: ukázat, že tyto úspěchy nebyly náhodné. V každém případě myslíme na zisk medaile a postup do finále! Slavia má mladý celek se spoustou reprezentantek, který je doplněn o zkušené hráčky. Jejich předností je rychlý protiútok. V každém případě se ale jedná o hratelného soupeře, přes kterého se dá přejít. Očekávám zase vyrovnané zápasy," dodal Olšavský.

Podobně to vidí i porubská spojka Barbora Mýlková. "Z našeho pohledu bude důležitým krokem k postupu zvládnout domácí zápas. Do Prahy musíme jet s vedením 1:0 na zápasy. Jsem přesvědčená, že Slavii můžeme vyřadit. Nyní je ale třeba myslet jen na sobotní domácí duel se Slavií. Soupeře dobře známe, má vyvážený tým, ale je určitě k poražení. Do play-off musíme jít s čistou hlavou, začíná nová soutěž. Rozhodne zase to, kdo bude lépe bránit a proměňovat šance," dodala Mýlková. 

 

WHIL semifinále ČR - 1. kolo - rozpis

Sokol Poruba - Slavia Praha 29.4. 14:30
Zora Olomouc - Baník Most 29.4. 17:30

WHIL semifinále ČR - 2. kolo - rozpis

Slavia Praha - Sokol Poruba 6.5. 18:00
Baník Most - Zora Olomouc 6.5. 18:00

WHIL semifinále ČR - 3. kolo - rozpis

Slavia Praha - Sokol Poruba 7.5. 17:00
Baník Most - Zora Olomouc 7.5. 18:00