Házená v TV

21. 11. 2018 18:15 hod. ČT Sport
SKKP Handball Brno - HBC Ronal Jičín
28. 11. 2018 18:00 hod. ČT Sport
SKP Pepino Frýdek-Místek - Sokol Nové Veselí
12. 12. 2018 20:15 hod. ČT Sport
KH Kopřivnice - SKP Pepino Frýdek-Místek
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.4.2017 otevřeno: 1678 x

"Co jsme si nadrobily, to si musíme sníst. Sestup si ale nepřipouštím," říká před play-out Zlíňanka Očadlíková

"K zápasům přistoupíme s pokorou, sestup si ale nepřipouštíme," hlásí zlínská střelkyně Andrea Očadlíková před startem play-out. Kterých momentů ve Zlíně litují a kde hledají motivaci do dalších soubojů?

V první polovině sezony se vám dařilo. Dokázaly jste porazit oba úhlavní rivaly v boji o play-off. Poté se ale vaše forma zhoršila a v druhé polovině sezony jste proti Veselí a Olomouci body ztratily. Čím si tento zlom vysvětlujete?
Oba zápasy na domácí půdě jsme si bez větších problémů pohlídaly a hrály v psychické pohodě. Naopak odvety venku jsme nezvládly. V Olomouci nám utekl začátek, a i když jsme se pak herně zvedly, na obrat to nestačilo. Ve Veselí už na nás asi dolehl celkový průběh sezóny. Obrana nebyla až tak špatná, ale v útoku jsme se trápily. Přišlo mi, že Veselí chtělo vyhrát více než my.

Byly právě zápasy s Olomoucí a Veselím ty, které rozhodly o tom, že budete hrát play-out? Nebo to bylo způsobené více faktory?
Dle mého názoru to jen tyto dva zápasy nerozhodly. Především zápas ve Veselí určitě ne, protože v tu chvíli už bylo jasné, že nás play-out nemine. Já osobně si myslím, že zlom přišel v momentě, kdy jsme doma ztratily téměř vyhraný zápas s Prešovem. Od té doby jakoby jsme v dalších zápasech nemohly najít dostatečné množství bojovnosti a především koncentrace po celých šedesát minut hry.

Mohlo se na výsledku sezony podepsat také to, že jste kromě remízy proti Šale nedokázaly během celé sezony překvapit porážkou favorizovanější mužstvo?
Určitě ano. K úspěšné sezóně nestačí porazit jen týmy, které jsou na tom bodově hůře než my. I pro větší motivaci a pohodu v týmu je třeba překvapení v podobě porážky některého z týmů z horních příček tabulky. O to více to mrzí, když si uvědomím, že ne se všemi favority jsme odehrály vyloženě špatné zápasy. Třeba zápas doma s Michalovcemi, kdy jsme ještě pár minut před koncem vedly o tři branky, byl z naší strany velmi dobrý. To ale bohužel nestačí.

Po konci základní části soutěže budete pokračovat v play-out, kde vašimi soupeři bude Veselí nad Moravou a Písek. Připouštíte si vůbec, že byste se nemuseli zachránit?
Nepřipouštím. K zápasům přistupuji samozřejmě s pokorou a vím, že i když se jedná o play-out, nebude to nic lehkého. Nicméně plně věřím, že zabojujeme a sestup nedovolíme.

Těšíte se na zápasy o záchranu nebo to berete jako nutné zlo?
Popravdě se netěším. Je to pro mě jako trest. Navíc, když víte, že nebudete hrát o medaile, ale naopak o sestup, tak jen stěží nacházíte nadšení ze hry. Asi nejsem jediná, která si teď v hlavě probírá zpětně celou sezónu a říká si – co by bylo, kdyby... Ale na to už se nehraje a co jsme si nadrobily, si musíme taky sníst.

Jak hodnotíte základní část z individuálního pohledu? Vstřelila jste 57 branek.
No, abych pravdu řekla, čekala jsem víc. A to jak od výsledků nás jako týmu, tak i od sebe samé. Gólů to není zrovna nejvíc, vždy to může být lepší. Určitě vím, na čem je potřeba ještě do dalších sezón zapracovat.

 

Nadstavba 1 - rozpis

SHK Veselí n.M. - Sokol Písek 29.4. 17:00

HC Zlín - SHK Veselí n.M. 5.5. 19:00

Sokol Písek - HC Zlín 8.5. 18:00

Sokol Písek - SHK Veselí n.M. 13.5. 15:00

SHK Veselí n.M. - HC Zlín 20.5. 17:00

HC Zlín - Sokol Písek 27.5. 18:00