Házená v TV

21. 11. 2018 18:15 hod. ČT Sport
SKKP Handball Brno - HBC Ronal Jičín
28. 11. 2018 18:00 hod. ČT Sport
SKP Pepino Frýdek-Místek - Sokol Nové Veselí
12. 12. 2018 20:15 hod. ČT Sport
KH Kopřivnice - SKP Pepino Frýdek-Místek
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.4.2017 otevřeno: 1271 x

"Začneme s čistou hlavou a ukážeme, že do interligy patříme," burcijí v Písku před play-out

Veselí, Zlín a Písek se utkají v nadcházejících týdnech o potvrzení své interligové příslušnosti. Tabulkovým outsiderem play-out by měl být Písek, který v základní části vybojoval o třináct bodů méně než jeho dva nadstavboví soupeři. Žádné odevzdání ale z Písku nezní. Ba naopak! V netradičním trojrozhovoru základní část i vyhlídky k play-out shrnuli trenér Vladislav Jordák a Michaela Boorová s Kristýnou Kubišovou.

 

Jak byste zhodnotil/a uplynulou základní část?
V. Jordák: Po stránce sportovního výsledku, 6 bodů, předposlední místo… Jedním slovem: nespokojenost. Po stránce výkonnostní holky udělaly za ten rok pořádný kus dobré práce a všechny si zaslouží jen a jen obdiv za to, co všechno sportu dávají.

M. Boorová: Opět jsme začali sezónu s pozměněným týmem. Museli jsme si na sebe na hřišti opět zvykat, jako to bývá již tradičně každou sezónu. Tým se sehraje po 2 nebo 3 letech, pokud zůstane v následujících sezónách téměř nepozměněný. Takže z tohoto pohledu je to pro nás každý rok vždy těžké. Začali jsme ale skvělým výkonem v domácím prostředí s Prešovem, ale pak bohužel v podzimní části přišla jenom povinná vítězství nad Bratislavou a Trenčínem, který nám v jarní části porážku vrátil. Bohužel to jsou týmy, se kterými jsme se mohli v základní části měřit a získat nějaké body. Celkově si myslím, že jsme ale předvedli dobré výkony právě s týmy z přední části tabulky. To mě konkrétně moc těší.

K. Kubišová: Při pohledu na tabulku a konečný bodový zisk se nedá hodnotit moc kladně. Nějaké světlé momenty základní část soutěže sice přinesla, speciálně pak v utkáních s daleko silnějšími soupeři, ale nebylo jich mnoho. Proto doufám, že v nadstavbové části se situace třeba o něco pootočí a přinese zadostiučinění v podobě vyhraných zápasů.

 

Které utkání vidíte jako nejlepší a nejhorší? Co se výkonu týká, nikoliv výsledku.
V. Jordák: Přestože jsme více prohrávali, určitě převládaly zápasy s pozitivy nad zápasy s negativy. I nyní když mám na tuto otázku odpovědět, vzpomenu si na více zápasů, se kterými jsem byl spokojený, a i holky z nich musely mít fajn pocit. Mezi ně určitě patří zápas s Mostem, Michalovci, Prešovem doma a například venkovní zápas se Zlínem a Porubou. Naproti tomu nejde nevzpomenout na zápasy s Olomoucí nebo Slávií. Tam holky poznaly, jak dokážu být nepříčetný a jak nesu tyto porážky těžko, když v zápase není nasazení.

M. Boorová: Podle mého názoru byl náš nejhorší výkon sezóny v podzimní části právě s Veselím, které nás čeká hned v úvodním utkání v boji o záchranu. Nedařila se nám jak obrana, tak útok a utkání bylo odevzdané. Teď máme šanci to Veselí vrátit. Nejlepší výkon jsme podali v domácím prostředí se slovenskými týmy. S vítězem vůbec celé interligy s Iuventou Michalovce, kde jsme prohráli o 3 branky. Dále také s týmem Duslo Šala, kde jsme podlehli o 4 branky. V těchto utkáních můžeme být se svým výkonem nadměrně spokojeni. Bojovali jsme do poslední chvíle.

K. Kubišová: Nejlepší jednoznačně domácí zápas s Michalovcemi. Jak výkonem, tak i výsledkem. V tomto utkání se nám extrémně dařilo a podepsalo se to i na celkové psychice týmu. Jen škoda, že formu z tohoto utkání jsem si již nedokázaly přenést i do zápasů následujících. Protipólem zápasu s Michalovcemi pak bylo utkání v Olomouci. Tam jako bychom na hřišti ani nebyly.

 

Na konci sezóny jste skončili se šesti body, vzpomenete si na nějaké utkání, ve kterém jste doslova body ztratili?
V. Jordák: Myslím, že to je jednoznačně první zápas s Prešovem, který asi zůstane v hlavách nás všech, kdy jsme o body přišli skutečně v posledních sekundách, přestože holky byly celý zápas lepší. Holkám nebylo vůbec co vyčíst, ony šly za vítězstvím a bod v tu chvíli nikdo nebral, hrály o všechno nebo nic.

M. Boorová: Asi každého napadne hned úvodní utkání s Prešovem, kde jsme vážně doslova o ty body přišli v posledních 6 vteřinách. V tomto utkání jsme hráli skvěle, byla tam bojovnost, touha po vítězství, radost ze hry. Bohužel se štěstí přiklonilo na stranu Prešova. Body jsme měli získat i v Trenčíně. Tam byla klíčová naše přesilovka, kterou jsme nezvládli a Trenčín si vytvořil náskok, který jsme nedokázali zvrátit. Takže když celkově shrnu základní část, bodů mohlo být více. Odehráli jsme i jiná pěkná utkání i se silnými soupeři z předních příček tabulky, ale zkušenost a fyzická síla soupeře na nás vždy vyzrála. Výsledek utkání pak ale neodpovídal naší hře, kterou jsme předvedli.

K. Kubišová: Hned v prvním utkání sezony s Prešovem. Měly jsme tento zápas skvěle rozehraný a o plný bodový zisk jsme přišly až v posledních minutách, dalo by se říct možná i vteřinách.

 

Co bylo podle vás v základní části vaší největší slabinou, kde vás nejvíc tlačila bota?
V. Jordák: Na prvním místě to byla hra jeden na jednoho. Mít odvahu prát se s obranou na hranici zranění a nečekat na odpískání faulu rozhodčím, nebo alibisticky odhodit spoluhráčce, aniž bych přijmul ránu. Druhou věcí, která nás trápila, byla úspěšnost střelby a tím málo vstřelených branek v utkáních, přestože holky v tréninku měly někdy neuvěřitelné procento, nedokázali jsme to prodat v zápasech.

M. Boorová: Srážely nás technické chyby. V některých zápasech jsme jich vážně udělali hodně a to mělo pak vliv na celý zápas. Vázla nám obrana a optimální nebyla ani naše úspěšnost v počtu vstřelených branek kvůli věčnému neproměňování vyložených šancí. S tímto se potýkáme nejenom v zápasech, ale i v trénincích a z toho to pramení. V některých zápasech nám také chyběla bojovnost. Do zápasu nemůžeme jít s tím, že zápas prohrajeme, ale s tím, že uděláme maximum pro to, abychom mohli např. silnější soupeře překvapit a celkově ukázat, že na to máme. A myslím, že jsme to právě v některých zápasech ukázali.

K. Kubišová: Dlouhodobě nás trápí střelecká úspěšnost, zejména ze spojek. Hlavně v určitých zlomových chvílích utkání nás postihne několikaminutový střelecký výpadek, kdy nejsme schopny vstřelit branku. Většinou právě v těchto momentech si soupeř vždy vytvoří finální náskok. Navíc v posledních utkáních se nám zrovna dvakrát nedařilo ani v obraně.

 

V sezóně jste si přispali více proher než výher, ale je něco, co považujete za dílčí úspěch?
V. Jordák: Už jsem na tuto otázku odpovídal několikrát a ta odpověď bude stejná i dnes. Těch dílčích úspěchů vidím spoustu jak u jednotlivých hráček, tak ve hře celého družstva nebo v jednotlivých zápasech, ale tohle hodnocení si nechám až na úplný závěr sezony. Vlastně jeden úspěch, myslím, že klíčový, máme. Kočky se naučily při velikonoční pomlázce nedávat ruce před zadek, protože to bolí mnohem víc.

M. Boorová: Úspěch je pro nás i ten, že dokážeme potrápit týmy jako jsou právě Iuventa Michalovce, Duslo Šala. Jsou to prostě zápasy, které se nám povedly, a hlavně od nás nikdo nic neočekával a my jenom mohli překvapit. Vidím ale celkové zlepšení v týmu. Právě proto trénujeme a teď to v play-out můžeme ukázat. Úspěch a zároveň i cíl bude ten, že interligu udržíme.

K. Kubišová: Při tak velké převaze počtu proher nad výhrami se nedá o žádných velkých dílčích úspěších příliš hovořit. Snad jen, že v některých odvetných zápasech se nám podařilo uhrát lepší výsledek než na podzim, a pár celkem pohledných utkání jsme též odehrály, i když jsme z nich odešly třeba bez bodů.

 

Stejně jako minulý rok vás čeká boj o záchranu, úkol je tedy opět udržení v soutěži, v jaké formě je tým před záchranářskými boji?
V. Jordák: Pořád mě přemlouvají, aby hrály fotbal, tak že fajn atmosféra, jako celou sezonu. Holky na trénincích dřou a je vidět, že mají neskutečnou chuť se na play-out dobře připravit a zachránit WHIL na další sezonu.

M. Boorová: Bohužel nás trápila před play-out nějaká zranění, ale to už je již minulostí. Teď jsme připraveni se poprat o záchranu v interlize.

K. Kubišová: V jaké jsme formě ukážou až následující týdny a přímá konfrontace se soupeři. Každopádně jsme odpočaté a natěšené na další zápasy. Začíná se prakticky od nuly, takže doufám, že smažeme ztrátu z dlouhodobé části a poposkočíme z posledního místa.

 

Utkáte se s Veselím a Zlínem, dvěma celky, se kterými jste v sezóně dvakrát prohráli, co se dá udělat jinak, abyste získali nějaké body a Interligu v Písku zachránili?
V. Jordák: Základní část je pryč a my začínáme hrát novou soutěž. Matematika, co udělat jiného, je jednoduchá. Uhrát 6 bodů, a i když je to klišé, všichni, kdo ve sportu někdy něco dokázali, vám řeknou, že je potřeba nechat na hřišti víc než jen házenkářský um.

M. Boorová: V těchto zápasech bude záležet na naší důrazné obraně a její komunikaci. Musíme změnit to, co nás sráželo v základní části. To je právě to neproměňování vyložených šancí a dělání zbytečných technických chyb. V těchto zápasech si to nemůžeme dovolit, protože každá chyba bude potrestaná.

K. Kubišová: Možná právě zapomenout, že jsme vůbec nějaké zápasy s těmito soupeři odehrály, protože až na zápas ve Zlíně byly všechny dost špatné. Takže musíme začít s čistou hlavou, bojovně ale disciplinovaně, a pokusit se vyhrát co se dá a dokázat tím, že do interligy patříme.


 Foto: Písecký deník

 

Nadstavba 1 - rozpis

SHK Veselí n.M. - Sokol Písek 29.4. 17:00

HC Zlín - SHK Veselí n.M. 5.5. 19:00

Sokol Písek - HC Zlín 8.5. 18:00

Sokol Písek - SHK Veselí n.M. 13.5. 15:00

SHK Veselí n.M. - HC Zlín 20.5. 17:00

HC Zlín - Sokol Písek 27.5. 18:00