TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.4.2017 otevřeno: 1219 x

V sériích play-off se vedení ujaly hráčky Slavie a Mostu, boje o záchranu načaly vítězstvím Písečanky

Házenkářky Sokola Poruba prohrály úvodní semifinále play-off s pražskou Slavií. V utkání, které se hrálo ve sportovní hale v Polance, podaly špatný výkon. V Olomouci výhru vybojovali Černí andělé, do play-out vykročily lépe Písečanky.

Sokol Poruba - Slavia Praha 22:29 (11:14)

Slavia sice přijela do Polanky bez reprezentantky Kordovské, ale na její hře se to neprojevilo. Poruba hrála nervózně a za soupeřem překvapivě zaostala i v nasazení. Slavia se prosazovala hlavně přes pivotky a domácí hráčky na to celý první poločas nedokázaly zareagovat nebo najít protizbraň. Z domácího celku se dařilo snad jen Kostelné a Poláškové, další zkušené hráčky výrazně zaostaly za očekáváním. Po přestávce šel výkon domácího celku přece jen trochu nahoru, ale obrat se nekonal. Poruba sice zpevnila obranu, ale začala zahazovat jednu šanci za druhou. Slavia byla produktivnější a zápas vcelku v pohodě dovedla do vítězného konce.

Nejvíce branek: Minarčíková 6, Kostelná 4, Polášková 4, Marčíková 2, Šviráková 2, Rechtorisová 2, Konečná 1, Tomašechová 1 - Šetelíková 10, Kultvašrová 6, Novotná 5, Galušková 3, Chlupová 3, Motejlová 2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení: 1:3. Sedmičky: 5/3:0/0. Diváci: 250. Stav série: 0:1. 

Peter Olšavský, kouč DHC Sokol Poruba: „Slavia vyhrála zaslouženě. Za výkon se stydím, protože naše nasazení nebylo hodně utkání play-off. Pokud chceme podat takový výkon i v Praze, tak tam ani nemusíme jezdit. O medaile se hraje jinak. Před zápasem se holky hecování, ale na palubovce to znát nebylo. Dělali jsme velké chyby v obraně, ve druhém poločase jsme zahazovali šance. V obraně hráčky nestíhaly na nohách, špatná byla spolupráce s pivotem. Daleko více jsem čekal od zkušených hráček, které by v play-off měly tým táhnout."

Richard Řezáč, DHC Slavia Praha: „Klobouk dolů, jak se holky připravily na utkání psychicky. Neprocházely jsme dobrým obdobím, protože nás kosila zranění. Do Ostravy jsme jeli s velkým respektem, ale holky zápas zvládly takticky, které nám doopravdy vyšla. Výborně chytala Kudláčková.Kordovská má problém s ramenem a do play-off určitě nezasáhne. Chyběla nám také Pokorná."

 

Zora Olomouc - Baník Most 20:28 (9:11)

První poločas utkání byl vyrovnaný a padlo málo branek. Zápas se lámal v druhém poločase v patnácté minutě, kdy Most odskočil na čtyřbrankové vedení. Vedení si do konce zápasu pohlídal a navyšoval ho. Domácí naopak neproměnili spoustu šancí.

Nejvíce branek: Gajdošíková 6, Fryčáková T. 4, Sovová 3 - Jeřábková 6. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 3/3. F 3/3. Vyloučení: 4:8.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: "Blahopřeji hostujícímu týmu, vyhrál zaslouženě. Mají tři reprezentantky, které byly klíčové hráčky. Nedali jsme 30 střeleckých pokusů a dvě sedmičky, což je velmi hodně. Výsledek mohl být na konci utkání menší, vzhledem k průběhu utkání. Jsem rád za to co holky předvedly, že se i po odskočení Mostu snažily hrát."

 Peter Dávid, Baník Most: "Olomouc si určitě zaslouží účast v play-off. Síla Olomouc je nám známá. Velmi dynamická a pohyblivá házená s velkou palebnou silou Gajdošíkové a Kubáčkové. Soustředili jsme se dneska velmi na naši obranou činnost. V prvním poločase jsme dostali málo gólů. Zápas se lámal pomalu velkou část zápasu. Myslím že rozhodli naše reprezentantky které máme. Jsme velmi rádi, že si vezeme vítězství."

 

 

1. kolo play – out:

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 23:26 (14:14)

V prvním utkání skupiny play - out, v němž šlo o udržení v Interlize, začaly Veselanky aktivně a ujaly se vedení 3:1. Brzy ale přenechaly aktivitu na soupeři, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Když domácí hráčky dokázaly do poločasu ztrátu vymazat, věřili diváci, že ve druhé půli Veselanky zaberou. Opak byl ale pravdou. Písek rychle odskočil na 15:18 a náskok si podržel až do konce utkání. Dvě a půl minuty před koncem utkání na sebe Písek dvakrát v řadě upozornil činem v duchu fair play. Přiznal totiž teče u střel Veselanek, které skončily vedle hostující branky, čehož si sudí nevšimli.


Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou:
 "Z výkonu svého týmu jsem dnes zklamán. Hráčky nepředvedly to, na co jsme se připravovali. Soupeř dnes vyhrál zaslouženě."

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: "Nechceme skončit poslední a přijeli jsme proto do Veselí pokusit se získat nějaký bod. V posledních 14 dnech jsme měli kvalitní tréninky. Dnes bylo poznat, že holky chtěly bojovat. Mám z jejich výkonu radost."

Nejvíce branek: Pastorková 6, Vargová 6/3, Olšovská 4 – Kubišová 6, Jačková 5, Šelaisová 4. Sedmičky: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 3:4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváci: 170.