Míče na házenou

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.5.2017 otevřeno: 1280 x

Házenkářky Poruby si chtějí napravit reputaci, Slavia chce v sobotu oslavit postup

Házenkářky Sokola Poruba se po domácím fiasku v úvodním semifinále play-off s pražskou Slavií 22:29 chystají na sobotní odvetu. Jejich pražské soupeřky si ale už brousí zuby na oslavy postupu, rozhodovat bude podle trenéra Řezáče „hlava“.

Kouč Peter Olšavský potvrdil, že poslední výkon Sokolek nezůstal bez odezvy. „Měl jsem s některými klíčovými hráčkami osobní pohovory. Čeká nás taky detailní video rozbor utkání, které jsme absolutně nezvládli. Je jasné, že pokud nezlepšíme přístup i nastavení v hlavách hráček, tak nemáme v Praze šanci. Z týmu ale cítím odhodlání sérií ještě minimálně zdramatizovat, před odvetou jsme optimisticky naladěni. Další zápas už Slavií prostě zadarmo dát nesmíme,“ podotkl Olšavský.

V podobném duchu mluvila i slovenská pivotka Eva Minarčíková, která potvrdila, že kritika výkonu ze strany trenéra i médií byla oprávněná. „To prostě nebyla Poruba, hrály jsme hrozně. Kritiku beru i na sebe, protože jsem sama nepodala odpovídající výkon. Věřím, že se z toho poučíme a ukážeme, že házenou hrát umíme,“ zdůraznila Minarčíková. Sama věří, že Poruba může semifinále ještě otočit. „Já jsem vždycky optimisticky naladěná. Pokud se semkneme a podáme kolektivní výkon, tak šanci rozhodně máme. Slavia nemá lepší tým, jen využila v prvním zápase našeho špatného dne a přístupu,“ dodala Minarčíková.

V sobotu ale bude chtít boje o finálovou účast jednoznačně ukončit tým Slavie Praha. Trenér Richard Řezáč je přesvědčený, že o úspěchu bude rozhodovat hlava. „Výhry v Ostravě může být určitým způsobem nebezpečná. Rozdíl byl překvapivě vysoký, ale nemyslím si, že by to mohlo vést k tomu, že by děvčata soupeřky podcenila. Jejich sílu si uvědomujeme. A to, že se nám tam podařilo vyhrát o sedm branek je bonus. S hračkami jsem vše prodiskutoval horem dolem, pořád vedeme jen 1:0 na zápasy a je jedno, jestli by ta první výhra byla o gól nebo o patnáct,“ upozorňuje trenér Pražanek a dodává: „Víme, že výhra o sedm gólů nás nemůže uspokojit, naopak nám může dodat sebedůvěru do toho domácího zápasu. Soupeřky vědí, že je to jejich poslední šance, takže do utkání v Praze půjdou po hlavách a naplno. Hráčkám jsme připomněl také zkušenost z loňského roku, kdy jsme první utkání finále vyhráli v Mostu o devět gólů, ale nezvládli jsme dva domácí zápasy dotáhnout do vítězného konce a přišli jsme o titul. Nechceme to opakovat přes kopírák. Naštěstí cítím, že hráčky to nyní vidí správně a koncentrují se celý týden na to, aby to dopadlo. Nejlépe již v sobotu.“

A chystají v Praze na soupeřky něco nového? „Připravovat se vždy něco musí, takže nespíme. Navíc tušíme, že i Poruba se bude připravovat na naši hru, kterou jsme předvedli v Ostravě. S tím počítáme a budeme na to reagovat. Je jasné, že my do sobotního utkání nemůžeme jít svázaní, tím že my musíme a tím se sami dostávat pod tlak. Musíme využít toho venkovního utkání, které jsme tak dobře zvládli. Když se na odvedu dobře připravíme v hlavách, tak bychom doma mohli uspět hned v prvním zápase,“ dodal Řezáč.

Druhý zápas semifinále play-off mezi Slavií Praha a Sokolem Poruba se odehraje v Praze v sobotu 6. května od 18 hodin. Případný třetí rozhodující duel by se hrál opět v Edenu v neděli 7. května od 17 hodin.
 

WHIL semifinále ČR - 1. kolo - výsledky

Sokol Poruba - Slavia Praha 22:29
Zora Olomouc - Baník Most 20:28

WHIL semifinále ČR - 2. kolo - rozpis

Slavia Praha - Sokol Poruba 6.5. 18:00
Baník Most - Zora Olomouc 6.5. 18:00

WHIL semifinále ČR - 3. kolo - rozpis

Slavia Praha - Sokol Poruba 7.5. 17:00
Baník Most - Zora Olomouc 7.5. 18:00

 

Foto: Facebook Házená Poruba