TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.5.2017 otevřeno: 1195 x

Černí andělé chtějí semifinále uzavřít už v sobotu, Olomouc se nevzdá bez boje

Vítězstvím v Olomouci udělaly mostecké házenkářky první důležitý krok k postupu do finále a obhajobě českého titulu. Uspět chtějí i doma a nejlépe uzavřít semifinálovou sérii už po sobotním utkání. Hanačky jsou ale proti.


„První důležitý krok jsme udělali už v Olomouci a je nám celkem jasné, že se od nás čeká, že jako favorit sérii doma po sobotním zápase uzavřeme. Upřímně řečeno je to jeden z našich cílů, nemáme v úmyslu semifinále zbytečně protahovat. Naší snahou bude vstoupit do utkání lépe, než jak jsme předvedli v Olomouci, chceme podat kvalitní výkon po celých 60 minut zápasu,“ uvedl trenér Černých andělů Peter Dávid. Hlavní výhoda soupeře je podle mosteckého kouče hlavně v tom, že nemá co ztratit a není proto pod takovým tlakem. „My se ale budeme snažit každému nepříjemnému překvapení předejít. Myslím, že jsme před sobotním utkáním velmi dobře motivovaní a mám pro hráčky připravené jako obvykle i nějaké motivační bonusy, pokud v sobotu uspějeme,“ doplnil trenér. Výhodou pro černé anděly by mělo být i domácí prostředí a samozřejmě skvělá atmosféra mostecké sportovní haly.

Uvažovat v tuto chvíli nad možným soupeřem pro finále ale v Mostě ještě nechtějí. „V první řadě musíme zvládnout souboj s Olomoucí, až pak je možné se soustředit na finále. Velmi nás ale překvapilo vítězství Slavie v prvním zápase s Porubou a vypadá to, že pražský tým má do finále našlápnuto lépe. Vybírat si v tuto chvíli soupeře je ale ještě předčasné,“ uzavřel trenér Dávid.

A skutečně by to předčasné bylo. Olomouc si sice dobře uvědomuje sílu soupeře, na sever Čech ale nejede odevzdaně. „Letos jsme společnými silami dokázali vydobýt postup do play-off, ale rozhodně tím pro nás sezona neskončila. Chceme dál bojovat a poprat se o medaili. Minulý víkend jsme Mostu nedali nic zadarmo, budeme na náš výkon chtít určitě navázat a prodloužit sérii do neděle,“ burcuje tým olomoucká křídelnice Martina Salčáková.

Olomouc má sice na kontě jednu prohru, s ohledem na aktuální rozložení sil i formu obou soupeřů ani není nereálné, aby v Mostě zvítězily Hanačky. „Máme před sebou velmi těžkých šedesát minut a budeme se snažit o nemožné, ale rozhodně nechceme dát soupeři nic zadarmo. Ve světě sportu je vše možné, tak uvidíme, jestli proti jasnému favoritu, který své kvality potvrdil před týdnem, budeme hrát i v neděli,“ uzavřel za olomouckou stranu trenér Jan Bělka.

 

Druhý semifinálový zápas mezi Baníkem Most a Zorou Olomouce se hraje v mostecké sportovní hale v sobotu v 18:00 hodin.

 

WHIL semifinále ČR - 1. kolo - výsledky

Sokol Poruba - Slavia Praha 22:29
Zora Olomouc - Baník Most 20:28

WHIL semifinále ČR - 2. kolo - rozpis

Slavia Praha - Sokol Poruba 6.5. 18:00
Baník Most - Zora Olomouc 6.5. 18:00

WHIL semifinále ČR - 3. kolo - rozpis

Slavia Praha - Sokol Poruba 7.5. 17:00
Baník Most - Zora Olomouc 7.5. 18:00