Míče na házenou

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.5.2017 otevřeno: 2725 x

V Hodoníně shání partnery, aby historický úspěch přetavili v postup do interligy

Hodonínské házenkářky slaví největší úspěch klubové historie, když s trenérským duem René Gärtner a Marián Šupík získaly titul mistryň první ligy žen a možnost účasti v nejvyšší ženské mezinárodní soutěži WHIL.


V Hodoníně se oslavuje. A je skutečně co. Tým hodonínských žen zvítězil v první lize. „Jsme především rádi, že sezona byla bez problémů a relativně v poklidu. Šli jsme do něčeho, co jsme si úplně nedokázali představit. Snažili jsme se budovat tým s cílem, aby neměl žádné záchranářské starosti. Chtěli jsme soutěž oživit, přinést do první ligy jiný styl, což se nám snad povedlo. Děvčata vytvořila skvělý kolektiv. Podařilo se nám kvalitně potrénovat. Nakonec z toho vyplynulo to, co teď budeme dlouho oslavovat,“ neskrývá spokojenost šéf hodonínského klubu a trenér mládeže Radek Bičan.

 

 

Radost a velikou euforii však maličko kazí fakt, že o účasti v interligové soutěži stále ještě není rozhodnuto. Samotné hráčky i jejich věrní fanoušci netrpělivě očekávají rozhodnutí vedení klubu, které v současné době jedná s partnery o navýšení rozpočtu, aby mohl hrát Hodonín v příští sezoně mezinárodní interligu. „O účasti ve WHIL neustále jednáme. Oslovili jsme několik partnerů, významných firem z regionu i mimo něj. Definitivní rozhodnutí padne až v momentě, kdy pošleme přihlášku. V tuhle chvíli nedokáži říct, jak sponzoři budou reagovat. My věříme, že si výsledků a celé naší práce všímají. Nemáme pouze první tým, ale i dorostenky, žákyně a nejmenší děti. Pokud partneři dokáží ocenit náš úspěch a nebudou mít před očima pouze fotbal, věřím tomu, že nejvyšší soutěž přihlásíme. Přihlášku musíme poslat do konce května. Do té doby budeme mít jasno. V každém případě, pokud rozpočet nenavýšíme, tak do interligy nepůjdeme. Nechceme hazardovat,“ osvětluje situaci s postupem do interligové soutěže Bičan.

Na úspěch žen v letošním roce navázaly také starší prvoligové dorostenky, když porazily v rozhodujícím zápase rozdílem deseti branek favorizovanou Olomouc a získaly prvenství ve východní tabulce starších dorostenek. Jako vítězky skupiny se v nadcházejících dvou víkendech utkají o titul mistryň republiky s vítězem západní skupiny Baníkem Most. Svěřenkyně trenéra Mariána Šupíka navíc čeká účast v Česko-slovenském poháru ve Zlíně.

Jedenáctiletá historie klubu HK Hodonín slaví letošní úspěchy především díky dobré práci s mládeží. Důkazem toho je i prvenství mladších dorostenek druhé ligy skupiny východ, které pod vedením trenéra Šupíka zaváhaly pouze v jarní odvetě s Bohunicemi. S letošním vítězstvím ve skupině a náskokem čtyř bodů nad druhými Otrokovicemi bezesporu hodně pomohla nejlepší střelkyně druholigové tabulky Valerie Smetková, která za záda brankářek soupeřů protlačila neuvěřitelných 232 branek, což je bilance 13,6 branky na zápas.

„Úspěchy opravdu máme a máme z nich velkou radost. Nicméně bychom byli rádi, kdyby si partneři a také široká veřejnost všimla, že v Hodoníně pracujeme i s nejmenšími děvčaty, která třeba v minulém víkendu absolvovala přípravný turnaj v německém Gorlitzu. Všechno je to ale také věcí škol a ochoty rodičů. Já si myslím, že bychom v mládežnických družstvech mohli mít více dětí, všechno je to ale individuální. Dnešní doba nenahrává systematickému sportování,“ uzavírá šéf hodonínského klubu Radek Bičan.


Foto: Jaroslav Kolísek a Vojtěch Novák
Zdroj: hodoninsky.denik.cz a TVS: Sport